Головна » 2015 » Грудень » 12 » ЗНОВУ ДЗВОНИК КЛИЧЕ НА УРОК (№ 102 від 12 грудня 2015 року)
17:00
ЗНОВУ ДЗВОНИК КЛИЧЕ НА УРОК (№ 102 від 12 грудня 2015 року)

ЗНОВУ ДЗВОНИК КЛИЧЕ НА УРОК

Учитель - людина в громаді помітна. Його знають і поважають за освіченість, за таку важливу в суспільстві роботу. А якщо  він усе життя присвятив педагогіці, гідно виховав не одне покоління учнів, то йому особливе  пошанування. Ось так у Валках, упевнена, добре  знають і шанують Ніну Василівну Бабічеву. Та й заслужено, адже вона 47 років віддала  учительській праці, випустила в доросле життя не одну тисячу вихованців. І навіть за шкільним порогом вона залишається для них мудрим наставником, справжнім професі­оналом і особистістю, в якій поєдналися кращі освітянські і людські якості - вимогливість і тактовність, доброзичливість і відкритість, вміння вислухати, зрозуміти, допомогти.
Про роботу вчителя Ніна Василівна мріяла з дитячих літ, які минули в селі на Чернігівщині. Взірцем для дівчинки була її класний керівник, учитель фізики. Отож, закінчивши школу, Ніна  визначила єдиний для себе шлях - у педагогіку. А оскільки виросла вона в родині бухгалтерів, завжди цікавилася і виявляла схильність до точних наук, то їх і обрала своєю спеціальністю.
По закінченні 1967 року Ніжинського педінституту Ніна Василівна прибула за призначенням у Валківську середню школу. І хоча з тої пори минуло майже п’ять десятиліть, вона досі пам’ятає свій перший урок і свій перший клас, і дзвоник, який вперше покликав її на заняття вже як учителя. 
Навчаючи, відкриваючи школярам світ математики, вона постійно вчилася й сама. Її кабінет завжди вважався зразковим серед предметних кабінетів школи.  Це особливий світ формул, рівнянь, таблиць, геометричних фігур, світ, де всі оточуючі предмети налаштовують учнів на сприйняття навчального  матеріалу і допомагають його засвоєнню. І викладала Ніна Василівна завжди так, щоб її предмет, для багатьох учнів складний, вони все-таки розуміли, зацікавлювала, захоплювала, давала грунтовні знання. 
Школярам легко спілкуватися з Ніною Василівною як з педагогом-предметником, наставником і старшим товаришем. У неї є цей талант - знаходити дорогу до дитячих сердець, підхід до кожного учня. Недарма ж вона 43 роки зі своєї  освітянської праці виконувала нелегкі обов’язки класного керівника. А він, як відомо, не тільки вихователь учнів, а й порадник їх батьків. І в цьому, і у викладанні предмету Ніна Василівна завжди залишалася зразком і вчителем для своїх колег. Її талант наставника, глибокі знання допомогли багатьом учителям району стати справжніми майстрами освітянської справи. Вдома ж вона  залишалася турботливою матусею для своєї донечки.
Досягнення Ніни Василівни на педагогічній ниві відзначені численними грамотами. Вона - учитель-методист, має високе звання «Заслужений учитель України». Ніколи не залишалася ця активна, неспокійна душею жінка осторонь громадського життя. Діяльна й ініціативна, вона десять років очолювала профспілкову організацію школи й одночасно працювала в складі обкому профспілки працівників освіти.
Сама природа наділила Ніну Василівну потребою піклуватися про оточуючих, насамперед - про своїх вихованців. Все життя вона  вкладає в них чуйність свого серця і чистоту душі, завжди підтримує добрі стосунки. А учні йдуть до неї, вже й закінчивши школу, йдуть за порадою, допомогою чи просто поспілкуватися, подякувати  за науку, пригадати цікаві уроки і яскраві моменти шкільного життя.
І зараз Ніна Василівна продовжує викладати, щедро ділиться своїм досвідом і знаннями з колегами й учнями, залишаючись енергійною, відповідальною, небайдужою, підтримує всі справи й проекти, якими славиться колектив нашого ліцею. Як завжди, з привітною посмішкою і молодим завзяттям в очах, з бажанням дарувати всім світло своєї душі Ніна Василівна  нещодавно зустріла свій ювілей. Увесь наш колектив радо вітає шановну колегу і бажає здоров’я, любові, уваги близьких та багато-багато світлих, радісних, мирних днів.

А. БОНДАРЕНКО,
заступник голови ветеранської органі­зації  ліцею імені О. Масельського.

Переглядів: 143 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: