Головна » 2016 » Листопад » 8 » ЗНОВ ЛУНАЄ ПІСНЯ НАД СЕЛОМ (№ 91 від 8 листопада 2016 року)
17:00
ЗНОВ ЛУНАЄ ПІСНЯ НАД СЕЛОМ (№ 91 від 8 листопада 2016 року)

ЗНОВ ЛУНАЄ ПІСНЯ НАД СЕЛОМ

Свого часу Костівський Будинок культури був одним із кращих у районі таких сільських закладів, його  самодіяльних артистів добре знали мешканці бага­тьох населених пунктів Валківщини. Але  з роками будівля без ремонту прийшла в занепад і ледь не перетворилася на руїну, навіть на порозі не було  світла... Призупинили свою роботу аматорські колективи, звільнилися керівники...
Така ситуація, звичайно ж, не задовольняла мешканців села.  Об’єднала людей у прагненні змінити  стан справ на краще та відродити колишню славу сільського осередку культури сільський голова Т.А. Пивоварова. З приходом 2015 року  Тетяни Анатоліївни на цю посаду знову засвітилися вікна Будинку культури, зазвучали музика й пісні.
І нині тут поступово відроджується культурне життя. Власними  силами активісти провели дрібний ремонт, навели порядок у запустілому приміщенні. Зараз планують  взяти участь в обласному  конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад, мають надію на депутатів різних  рівнів, які обіцяли всебічну підтримку і вже дещо  зробили.  Так, депутат обласної ради С.М. Пієв допоміг придбати  сценічні костюми для нещодавно  відродженого  колективу «Вербиченька», з яким натхненно і безоплатно  працює заслужений працівник культури  України М.М. Губський. Цей фольклорно-етно­графі­чний гурт виступає не лише в рідному селі, а й на районній сцені. А нещодавно «Вербиченька» взяла участь  у конкурсі виконавців естрадної  та народної пісні «Акорди  осені-2016», що відбувся у Краснокутському районому Будинку культури. До речі, об’єднала «Вербиченька» весь  сільський актив - у гурті співають і працівники сільської ради, і депутати та члени виконкому.
Із задоволенням шліфують свою майстерність у Костівському СБК і учасники гурту троїстих музик «Холостяки» Валківського  РНД «Іскра», бо майже всі вони мешкають у Костеві, а клуб був для них  рідним ще з молодих літ.  Гуртуються музиканти не тільки навколо  свого  натхненника М.М. Губського. Надихає їх на творчість  і зовсім молодий керівник закладу - Надія Марусич.  Активна, креативна, вона запалює своїм завзяттям й інших, прагне вдихнути  нове життя в аматорське мистецтво, бо на ньому й сама виросла. Це ж її мама, Віра Миколаївна Гребініченко, завжди  була на бистрині життя села, виступала на сцені клубу, брала участь в аматорському  народному  жіночому  колективі РНД «Іскра». Нині вона очолює  ветеранську орга­ні­зацію Костева, і відродження Будинку культури - це не  в останню  чергу справа її рук і душі.
Завдяки таким ось  талановитим, небайдужим людям вирує нині життя в сільському осередку культури. І не лише свої аматори збирають  повний зал глядачів. Приїздять у Костів і колективи з району - «Веснянка» та «Чарівниця» з Ков’яг, валківське «Надвечір’я», «Родослав» зі Старого Мерчика. А за сприяння народного  депутата України О.М. Біловола на День села в Будинку культури відбувся концерт молодої зірки естради Олександра Федосієнка.
Є чим зайнятися в осередку культури і дітям. Приватний підприємець М.В. Воронов забезпечив їх настільними розвивальними іграми. А ще  в приміщенні СБК працює бібліотека, в якій завдяки бібліотекарю з більш як тридцятирічним стажем Н.О. Зіненко завжди можна дізнатися про новинки літератури, знайти книгу для душі, переглянути періодику.
Ось такий осередок культури працює в Костеві, об’є­днуючи громаду на добрі справи, даруючи  прекрасну можливість цікаво й змістовно провести дозвілля.

 

О. ВОЙТЕНКО,
художній керівник  РНД «Іскра».

На знімку: виступає гурт «Вербиченька».

Переглядів: 171 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: