Головна » 2015 » Травень » 30 » ЗНІВЕЧЕНА ПАМ'ЯТЬ (№ 44 від 30 травня 2015 року)
17:00
ЗНІВЕЧЕНА ПАМ'ЯТЬ (№ 44 від 30 травня 2015 року)

ЗНІВЕЧЕНА ПАМ'ЯТЬ

На сторінках нашої районної газети часто публікуються листи зі словами подяки добрим, чуйним людям за допомогу й підтримку в різних непростих ситуаціях. Дай усім нам, Боже,  щоб тільки такі люди зустрічалися нам завжди. Бо дуже гірко буває, коли доля зводить з іншими - такими, в душах яких важко знайти щось людське.
 Мені випала доля поховати сина. Важко  передати словами весь біль материнського серця - це біль щоденний, він не притупляється з часом. Особливо гірко від того, що ти вже нічого не можеш зробити для своєї дитини. Тому хочеться хоч могилу доглянути, прикрасити якнайкраще. Отож посадили ми тут туї - вічнозелені, гарні деревця. Стояли вони строго, ніби оберігаючи вічний сон покійного.
А нещодавно прийшла я на кладовище і не впізнала могили. Замість туй - розриті ями, мов відкриті рани. Така ж картина - і на могилі сина моєї сусідки. П’ять туй викопали невідомі вандали. Не знаю, чиїх страшних рук це справа і що зробили вони потім з деревцями - можливо, продали, а може, посадили десь.  Не знаю також і не можу зрозуміти, ким треба бути, щоб поглумитися над могилою і потім спокійно жити далі, навіть не думаючи над тим, якого болю завдав рідним покійного. Пам’ять про померлих, місця поховань завжди були святими для нашого народу. А нині ця пам’ять нівечиться, плюндрується. Що ж це діється з нами, що робимо і куди йдемо? Адже життям доведено, що все зроблене - і добро, і зло - обов’язково повертається тому, хто його зробив, або навіть  дітям чи внукам. Тож невже не страшно вандалам за себе, за своїх дітей (можливо, навіть, майбутніх), за батьків?

 

Л. ЗАЄЦЬ.
с. Гонтів Яр.

 

Переглядів: 201 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: