Головна » 2016 » Січень » 26 » ЗМІНИЛАСЯ НЕ ТІЛЬКИ НАЗВА (№ 9 від 26 січня 2016 року)
17:07
ЗМІНИЛАСЯ НЕ ТІЛЬКИ НАЗВА (№ 9 від 26 січня 2016 року)

ЗМІНИЛАСЯ НЕ ТІЛЬКИ НАЗВА

Упродовж минулого року до Валківського відділу поліції надійшло 3572 звернення від громадян. У ході їх розгляду було розкрито 170 кримінальних  та  виявлено 1860 адміністративних  правопорушень.
Розкрито  6 особливо  тяжких та 70 тяжких  злочинів, у їх числі - п’ять  убивств, три факти  нанесення тяжких  тілесних ушкоджень, три розбійні напади, 5 угонів транспортних  засобів та 45 крадіжок з  помешкань громадян.
Також  минулого року працівниками Валківського  відділу поліції виявлені три кримінальні правопорушення, пов’язані з незаконним  вирощуванням рослин, що містять наркотичні речовини, а також  два  факти  торгівлі наркотиками, за   що злочинці були  відразу заарештовані.
Ці дані у доповіді на  апаратній нараді райдержадмі­ністрації, звітуючи про результати оперативно-службової  діяльності Валківського відділу поліції на території району за 2015 рік, озвучив начальник Валківського ВП ГУНП в області підполковник С.І. Степанов.  Редакція ж запросила Станіслава Івановича розповісти ще й про ті реформації, які відбуваються зараз  в органах внутрішніх справ. Ця бесіда - до уваги читачів.

- Станіславе Івановичу, як уже повідомлялося, Валківський відділ поліції обслуговує зараз не один, а чотири райони. На   вашу думку, чи  доцільне таке укрупнкення?
- Результатом проведених  реформ дійсно стало  об’є­днання чотирьох колишніх райвідділів міліції - Валківського, Краснокутського, Богодухівського та Коломацького в один, з центром у Валках. При реорганізації на 10 відсотків була скорочена чисельність штату. Певна частина посад буде скорочена і при проведені  переатестації.
Безумовно, зменшення чисельності працівників  автоматично означає збільшення навантаження на тих, котрі продовжують працювати. Але  разом з тим з’являється надія, що  нарешті з’являться кошти на поліпшення оснащення, удосконалення матеріально-технічної бази.
Однією  з основних  переваг такого  укрупнення відділів поліції я вважаю можливість  зібрати в базовому райвідділі якісне  ядро фахівців. Щоб над розкриттям, наприклад, особливо тяжких злочинів працював не один експерт-криміналіст, а група кращих  фахівців. І однією з головних  цілей на майбутнє я вважаю створити таку  групу криміналістів.
Загалом, для більш  якісної  і оперативної  роботи поліції потрібні кардинальні зміни. Бо  зараз оперативники у нас   працюють як пожежники - гасять криміногенну  ситуацію в регіоні, працюючи над розкриттям уже скоєних злочинів. А ми повинні працювати на випередження, прогнозувати можливість скоєння злочинів і попереджувати їх. Ситуація ж зараз складається так, що  по-старому криміналісти працювати вже не можуть, бо це не відповідає поставленим до них вимогам, а по-новому вибудовувати свою  роботу ще не можуть, бо не  мають необхідної  матеріально-наукової бази. Наприклад, як  у розвинутих країнах, бази ДНК, що  дає  можливість за найменшими органічними рештками -  потом волоссям, слиною тощо одразу ідентифікувати  особу.
Поки цього не маємо, основна надія на мізковий центр, де мають  працювати кращі оперативники, слідчі, криміналісти.
- Із тих змін, що  вже запроваджені, які ви  вважаєте найважливішими?
- Напевне, підписаний нашим  міністром Арсеном Аваковим наказ про відміну показників у  поліції. Раніше нашу роботу оцінювали по 86 показниках ефективності. А це - не тільки вал паперів, звітів, а ще й повна  відсутність об’єктивної оцінки роботи. Бо хотів би ти чи ні, а мусив здати звіт по виконанню усіх показників. Зрозуміло, що за таких  вимог здавалося багато  надуманої, «липової» інформації, що  заважало роботі і не відображало  реального  стану справ. Маю надію, що все це лишилося в минулому.
- А якщо  не за скасованими  показниками, то за якими критеріями буде оцінюватися робота поліції?
- Серед головних із них - суспільна думка, тобто оцінка роботи поліції громадянами. Братиметься до уваги також стан виконання пріоритетних завдань, думка представників бізнесу, місцевої влади.

- Як ви охарактеризуєте нинішню криміногенну обстановку на території  обслуговування очолюваного  вами відділу поліції?
- Якщо одним словом, то  напружена. Слідчо-оперативна група  відділу поліції виїздить на місця різних пригод до  десяти разів на добу.  На даний час у слідчому відділі перебувають 42 кримінальні провадження стосовно  осіб,  які скоїли злочини на території Валківського району. Після  ретельного розс­лідування вони будуть направлені до суду.
Особливе занепокоєння викликає зростання кількості шахрайств. За минулий рік було зареєстровано 38 таких  злочинів і лише   один із них розкрито. У числі поширених видів шахрайств - дзвінки ніби-то  від служби безпеки чи працівників банку з проханням до клієнтів назвати реквізити банківських карт, після чого гроші з рахунків миттєво  зникають. Багато  говорив про це і ще раз нагадую - ні в  якому разі не називайте по телефону  даних своїх  банківських  карточок, особливо  - пін-кодів, якщо не хочете втратити власних  коштів. 
Ще один вид шахрайства пов’язаний із придбанням товарів на сайтах типу OLX, Сландо та інших. Будьте насторожі, коли  умовою придбання товару є  попередня оплата його вартості. Ви  перераховуєте гроші невідомій вам особі, не маючи жодних гарантій, що  отримаєте бажану  покупку. А розкривати такі злочини дуже складно і затратно.
Уже скільки переговорено  і  про,  як правило, нічні дзвінки від  ніби-то  дітей, рідних з проханням терміново перерахувати  гроші, щоб  позбутися якоїсь халепи. Не панікуйте, передзвоніть  тому, хто  вам телефонував, переконайтеся в достовірності інформації, а потім приймайте рішення.
І наостанок - щодо крадіжок із помешкань громадян. Є всі  підстави говорити, що на території нашого  і сусіднього районів діє  злочинна група, в поле зору якої потрапляють у першу чергу будинки  з металопластиковими вікнами.  Через них злочинці без надмірних зусиль потрапляють у помешкання, і доки господарі перебувають у від’їзді чи в гостях, виносять звідти  цінні речі. Зверніть увагу на додаткові заходи безпеки своїх домівок, аж до встановлення охоронної сигналі­зації чи здачі  помешкання під опіку служби  охорони. Ми працюємо над тим, щоб якнайшвидше знешкодити  цих  злочинців, але й громадяни самі повинні потурбуватися про безпеку власну і свого майна, щоб  у зловмисників було менше шансів скоїти   запланований злочин.

Бесіду вела
І. ТЕРЕЩЕНКО.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 249 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: