Головна » 2015 » Серпень » 1 » ЖНИВА-2015 (№ 62 від 1 серпня 2015 року)
17:10
ЖНИВА-2015 (№ 62 від 1 серпня 2015 року)

 

Ще один жнивний тиждень розпочався дощами. І не простими, а зі стихійними явищами, внаслідок яких роботи в полі знову  на  кілька днів зупинилися. В райо­ні пройшли  дощі різної інтенсивності, місцями - сильні зливи зі шквалами і градобоєм, які завдали шкоди посівам гречки, ячменю, кукурудзи, соняшнику. В понеділок у різних населених пунктах випало від 6 до 35 міліметрів опадів, у середньому по району - 20,5 міліметра, наступного дня -  від 1 до 31 міліметра, в середньому - 16 міліметрів.
Найбільше від стихії постраждали сільгосп­угіддя СВК «Дружба», ПСП «Нове життя», ТОВ «Агротоп», «Омбілік-Агро», «Агрокомплекс «Заповіт» (Сидоренкове), ПСГ «Восток», фермерське господарство «Воля» та городи і присадибні ділянки населення Благодатненської, Олександрівської, Сидоренківської, Черемушнянської  сільських, Старомерчицької селищної рад. Зараз агрослужби господарств аналізують стан пошкоджених посівів. Не виключено, що на деяких полях їх доведеться списати через загибель від негоди.
Та й за такої несприятливої погоди жнива в районі перейшли за свій екватор. За станом на 29 липня ранні зернові і зернобобові культури в господарствах було зібрано на 61 відсотку площ (майже 11990 гектарів) за середньої врожайності 43 центнери. Намолочено 52127 тонн зерна.
Озиму пшеницю було зібрано на 66 відсотках площ (9870 гектарів). Її середньорайонна врожайність - 48 центнерів, намолочено майже 46940 тонн зерна. На вказану дату повністю впорали озиму пшеницю ПСП «Маяк», СВК «Дружба», ТОВ «Трайгон-Фармінг» та фермерські господарства «Роща», «Воля», «Дяченко», наближалося до завершення її збирання в ПСП «Шарівка», ТОВ «Огульчанське плюс», ПСГ «Восток». У «Маяку» і «Волі» врожайність озимої пшениці найвища в районі.
Горох на вказану дату зібрано на 97 відсотках площ. Його середня врожайність - 23 центнери, а загальний намолот - 3418 тонн.
Збирання ячменю ведеться у 8 господарствах - це майже половина агроформувань, які його вирощують. Обмолочено його на 19 відсотках площ - 500 гектарів, намолочено близько 1400 тонн, середня  врожайність - 28 центнерів. Закінчили збирати яру пшеницю два господарства. Її середня врожайність 27 центнерів.
Торік на цю пору ранні зернові і зернобобові культури було зібрано на 65 відсотках площ за середньої врожайності 46,6 центнера. Збирання гороху було завершено, його врожайність становила 27 центнерів. Озиму і яру пшеницю було зібрано на 76 і майже 20 відсотках площ, їх урожайність була 53,4 та 38 центнерів відповідно. Ячмінь було обмолочено на 26 відсотках площ за врожайності 42 центнери.
За даними Департаменту  агропромрозвитку облдержадміністрації на вказану дату наш ра­йон мав найвищу врожайність ранніх зернових і зернобобових культур серед  районів області.

(За оперативною інформацією управління агропромрозвитку райдержадміністрації).

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 245 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: