Головна » 2015 » Грудень » 8 » ЖИТТЯ БЕЗ ПРАВА НА ПОМИЛКУ (№ 101 від 8 грудня 2015 року)
17:01
ЖИТТЯ БЕЗ ПРАВА НА ПОМИЛКУ (№ 101 від 8 грудня 2015 року)

ЖИТТЯ БЕЗ ПРАВА НА ПОМИЛКУ

Валківчани старшого віку добре знають, а багато з них і особисто знайо­мі з Миколою Івановичем Грубою, який 10 років очолював районну ветеранську організацію. Буваючи на місцях, він завжди багато спілкувався з ветеранами, добре знав їх життя, потреби і проблеми, багато робив для їх вирішення. У минулому військовий, він і в своїй громадській діяльності залишався таким же чітким, відповідальним, з великим почуттям обов’язку.
До людей старшого покоління в Миколи Івановича особливе ставлення. Він і сам пережив те лихоліття у дошкільному віці, знає про нього, фашистську окупацію, голод, обстріли, розруху не тільки з розповідей фронтовиків. Тому завжди прагнув  допомагати людям, чию долю перекраяла війна.
Воєнне дитинство Миколи Івановича минуло у Валках. Його батько був евакуйований із Харківським тракторним заводом, де працював, у Сталінград, там згодом опинився фактично на фронті. Сам же Миколка  з матір’ю і молодшою сестрою залишився в окупації. Він і зараз добре пам’ятає ту страшну пору, німецьку гаубицю в їх садку, пам’ятає, як 16 вересня 1943 року, вибравшись із погреба, де перечікували обстріли, пробачив на вулиці крокуючих строєм бійців-визволителів, як проводилося очищення території від вибухівки, і вона  лежала штабелями на березі Мжі... Через місяць відновилися шкільні заняття,  і Миколка пішов у 1 клас.
 Здобувши середню освіту, був призваний на строкову службу в авіацію протиповітряної оборони. І по тому понад 25 років не розлучався з армією. Там  здобув спеціальність авіамеханіка-електрика, згодом - техніка літаків з реактивними двигунами. Вся його служба  була пов’язана з Прибалтійським  військовим округом, містом Даугавпілс.
 Свої службові обов’язки Микола Іванович виконував бездоганно, проявивши себе  за час служби високоосвіченим техні­чно фахівцем, дисциплінованим, вимогливим до себе. Та інакше й бути не могло. Його військова спеціальність була пов’язана з підготовкою літаків до польотів, з їх ремонтом, а значить, права на помилку не залишала, адже від його роботи  напряму залежало життя льотчика.
За відмінне знання авіатехніки і високий професіоналізм Микола Іванович має більше 50 заохочень, у тому числі, грамоту головнокомандуючого  протиповітряної оборони СРСР і 14 медалей, зокрема три медалі «За бездоганну службу». В 1958 році він був делегатом з’їзду відмінників Прибалтійського округу, а в 1968-му  брав участь у всесоюзному повітряному параді на честь 50-річчя СРСР, куди делегували тільки кращих  військовослужбовців.
 Після демобілізації Микола Іванович з дружиною і донькою повернувся в рідні Валки. Працював у райспоживспілці за близьким попередньому фахом - інженером з техніки безпеки, начальником штабу цивільної оборони, де теж проявив себе компетентним спеціалістом. А 1999 року очолив ветеранську громаду району.
Дія­льність голови такої численної громадської організації має свою специфіку, адже передбачає повсякденне спілкування з літніми людьми, розгляд їх звертань, скарг, прохань. А це потребує терпіння, самовіддачі, знання законодавства, вміння і готовності розібратися, приймати відповідальні рішення. І Микола Іванович, визначивши  для себе, що  і в цій роботі, як колись в армії, права на помилку не має, ставився до своїх обов’язків дуже  відповідально й успішно з ними справлявся. Знаємо його незмінно терплячим і врівноваженим, дипломатичним і, коли  треба,  твердим, наполегливим, безкомпромісним у тому, що стосується інтересів літніх людей, вірним своїм життєвим орієнтирам і глибоко порядним.
Крім ветеранської діяльності, Микола  Іванович був депутатом райради IV i V скликань і тривалий час - учасником чоловічої хорової капели. А зараз він - почесний голова районної ради ветеранів, для нас же, як і раніше - надійний товариш і мудрий порадник.
Сьогодні Миколі Івановичу виповнюється 80. Вітаємо його з цим поважним  ювілеєм, висловлюємо вдячність та  пошанування за роки у ветеранському русі, за небайдужість і людяність, зичимо бадьо­рості, наснаги, добра і оптимізму.

В. КЛОЧКО,
голова організації ветеранів району.

Категорія: Ветеранська | Переглядів: 227 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: