Головна » 2015 » Травень » 12 » ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО (№39 від 12.05.2015 р.)
14:00
ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО (№39 від 12.05.2015 р.)

ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО

Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (ст. 12) передбачене право учасників АТО на першочергове отримання земельних ділянок для  індивідуального будівництва, садівництва та городництва. Крім того, як наголошується в окремому дорученні голови Держземагентства України від 01.07. 2014 р.,  головні управління Держземагентства в областях мають сприяти даній категорії військовослужбовців у приватизації земельних ділянок у межах норм безоплатної приватизації для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), для індивідуального дачного будівництва, для ведення   особистого селянського господарства та ведення  садівництва.

Нагадаю, що норми безоплатної приватизації передбачені статтею 121 Земельного  кодексу України. Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських  будівель і споруд (присадибна ділянка) такі норми складають: у селах - не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, у містах - не більше 0,10 га. Для індивідуального дачного будівництва ця норма  не може перевищувати 0,10 га. Для ведення особистого селянського господарства норма безоплатної приватизації складає не більше двох гектарів, для ведення  садівництва - не більше 0,12 га.
А тепер - про те, хто має повноваження  з передачі у власність земельних ділянок. З 1 січня 2013 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної  та комунальної власності» внесено зміни до статті 122 Земельного Кодексу України. Згідно з цими змінами на даний час на території Харківської області повноваження з передачі у власність земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в селах, селищах та містах мають відповідні  сільські, селищні та міські ради. Повноваження з передачі ділянок для індивідуального дачного будівництва надано районній державній адміністрації. Щодо ділянок для ведення особистого селянського господарства та ведення садівництва, то передавати їх у власність має повноваження Головне управління Держземагентства у Харківській області.
Ці зміни повинні знати учасники АТО, які бажають отримати земельну ділянку у власність,  адже починати цей процес їм потрібно з отримання дозволу на розробку проекту землеустрою. Для отримання такого дозволу учаснику АТО слід особисто  або через уповноваженого представника звернутися до органів державної влади (райдержадміністрації або Головного управління Держземагентства в Харківській області) чи до місцевої ради - в залежності від призначення земельної ділянки. У клопотанні потрібно вказати  цільове призначення земельної ділянки, її орієнтовні розміри, місцерозташування. Хочу нагадати, що при зверненні в питаннях надання дозволу на розробку проектної документації учасникам АТО потрібно мати при собі такі документи: паспорт, ідентифікаційний номер, документи, які посвідчують участь в АТО (посвідчення, довідка, наказ тощо).
Після отримання дозволу на розробку проектної документації учасник АТО повинен звернутися в проектну організацію і замовити проект землеустрою. Після виготовлення проекту ця організація узгоджує даний документ з відділом Держземагентства у Валківському районі. Наступна процедура  - державна реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі. Проводиться вона у відділі Держземагентства в районі. Далі проект землеустрою необхідно затвердити в органі, який давав дозвіл на розробку проекту землеустрою, після  чого відбувається передача земельної ділянки у власність.
І на завершення - державна  реєстрація права власності на земельну  ділянку. Для її проведення громадянину, який отримав у власність ділянку, необхідно звернутися до реєстраційної служби Валківського районного управління юстиції. Після того, як державна реєстрація буде проведена, громадянин отримує свідоцтво про право власності і стає повноправним власником виділеної йому земельної ділянки.
Як бачите, процедура безоплатного одержання землі у власність вимагає певного часу й турбот, але загалом не така вже й складна. Отож, шановні учасники АТО, якщо ви хочете мати власну земельну ділянку, скористайтеся своїм правом на це і отримайте її.

А. ЗЮБАН,
заступник начальника відділу Держземагентства у Валківському районі.

Переглядів: 197 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: