Головна » 2015 » Липень » 4 » ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА – НЕ ПЕРЕШКОДА (№ 54 від 4 липня 2015 року)
17:03
ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА – НЕ ПЕРЕШКОДА (№ 54 від 4 липня 2015 року)

ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА – НЕ ПЕРЕШКОДА

Згідно з чинним законодавством тим сім’ям, які постійно проживають на території України і мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї, призначається державна соціальна  допомога малозабезпеченим сім’ям. Розмір її визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом. При цьому даний розмір не може бути більшим, ніж 75 відсотків прожиткового  мінімуму для сім’ї. Обчислюється середньомісячний сукупний дохід сім’ї згідно з  відповідною методикою обчислення.

Але право родини на державну соціальну допомогу для малозабезпеченої сім’ї залежить не лише від доходів, а й від її  майнового стану, зайнятості працездатних членів та інших факторів. Зокрема,  донедавна діяла  передбачена законодавством норма про те, що державна соціальна допомога не призначається, якщо у власності чи володінні малозабезпеченої сім’ї (крім сімей, що складаються лише з дітей і осіб старше 65-річного віку, або є інвалідами І та ІІ групи, та сімей, у яких є діти-інваліди) є земельна ділянка площею понад 0,6 га. Виняток складали випадки, коли така земельна ділянка з незалежних від сім’ї причин не  приносила доходу.

Верховною Радою України прийнято Закон України від 19 травня 2015 року, яким внесено зміни до статті 7 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”. Даним Законом виключено згадану вище норму – тобто відтепер наявність у малозабезпеченої сім’ї земельної ділянки площею понад 0,6 га не є перешкодою для призначення такій сім’ї державної соціальної допомоги.

Тому управління праці та соцзахисту населення райдержадміністрації пропонує малозабезпеченим сім’ям, у власності чи володінні яких є земельні ділянки площею понад 0,6 га, і які з цієї причини раніше не мали права на державну соцдопомогу, звернутися до управління для оформлення такої допомоги.

І. Горошко,
начальник управління праці та соціального захисту населення рай­держ­адміністрації.

Переглядів: 167 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: