Головна » 2016 » Березень » 29 » ЗЕЛЕНИЙ ТУРИЗМ У СИДОРЕНКОВОМУ (№ 27 від 29 березня 2016 року)
17:00
ЗЕЛЕНИЙ ТУРИЗМ У СИДОРЕНКОВОМУ (№ 27 від 29 березня 2016 року)

ЗЕЛЕНИЙ ТУРИЗМ У СИДОРЕНКОВОМУ

У наш складний час у зв’язку із втратою частини курортних місць для відпочинку в Україні постає питання пошуку альтернатив традиційному туризму. І тут нам неабияк може допомогти сільський зелений туризм. Спокійна атмосфера і прогулянки мальовничими місцями, відпочинок біля води, рибалка і фотополювання, велотури і пішохідні маршрути, а до того ж ще й недорога ціна такого відпочинку - все це може привабити втомленого урбанізацією жителя міста в сільську місцевість.
Розвитком цього цікавого напрямку відпочинку в нашій державі з 1996 року займається Всеукраїнська спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. Її мета - популяризація відпочинку в українському селі, розширення сільської інфраструктури та самозайнятості місцевого населення, збереження культурної спадщини та навколишнього середовища.
Сільський зелений туризм допомагає вирішувати кілька проблемних питань одночасно. Міські жителі оздоровлюються і отримують задоволення від відпочинку на природі, а селяни мають додатковий прибуток. 
Першими садибами зеленого туризму на Валківщині стали «Колобанька» (Добропілля) та «Козацький двір» (Кантакузове). Та хотілося б, щоб таких садиб було більше, адже наш район має для цього всі передумови. Серед перспективних туристичних населених пунктів - і Сидоренкове, прекрасне мальовниче село в степовій глибинці. На в’їзді гостей зустрічає тут старовинний вітряк, символ хліборобського краю. Село має дві паралельні вулиці, розділені водним дзеркалом трьох невеликих ставків. У центрі - тінистий парк. На околицях розташований заказник «Каніцевський» з комплексом медоносних і лікарських рослин та рідкісними видами комах. Принадою для туристів може стати і аеродром, який колись використовувався для заправки літаків сільгосп­авіації. 
Особливого ж колориту місцевості надають старі хати із саману. За умови їх облаштування вони можуть стати оселями для туристів та місцем проведення цікавих етнографічних заходів.
Село нараховує трохи більше п’ятисот дворів, у яких проживає близько однієї тисячі мешканців. Переважна більшість сидоренківців - власники особистих селянських господарств. Головне ж, вони не тільки працьовиті, а й гостинні, талановиті, вмілі.  Ось як, наприклад,  новопризначений директор Будинку культури Катерина Пивоварова. Вона активно залучає молодь до участі в художній самодіяльності, проведенні культурно-масових заходів. А ще Катерина - вміла руко­дільниця, для донечки створила серію сценічних костюмів. До речі, її український костюм визнаний одним із кращих на святкуванні Масляної у Валках. 
Жителька села Леся Римар - неабиякий майстер кулінарних справ, виготовляє дуже смачну випічку. Безліч народних пісень, гуморесок знає і вміло їх виконує завжди життєрадісна Василина Бездітко. І таких колоритних, непересічних особистостей у селі не перелічити.
Зацікавившись сільським туризмом, місцеві мешканці запросили для консультації в цьому питанні Тетяну Миколаївну Панченко, представника Всеукраїнської спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Харківській області. Тетяна Миколаївна має досвід роботи в місцевих органах влади, в організації виставок, семінарів, тренінгів, проводила навчання безробітних, бажаючих працювати в сфері сільського зеленого туризму.
Провела цікавий семінар Тетяна Миколаївна і для сидоренківців, запропонувавши, зокрема, сільським жителям організувати тур вихідного дня, тобто запросити туристів на відпочинок на вихідні. В разі правильної організації такого відпочинку, наголосила вона, турист приїде потім і на кілька днів. У сфері сільського зеленого туризму, пояснила Т.М. Панченко, гостей можна приймати і спільно, громадою - хтось надаватиме побутові послуги, хтось займатиметься організацією харчування, хтось розважатиме, проводитиме екскурсії. 
Для організації зеленого туризму не потрібні великі фінансові вкладення. Селянин може використати для цього все, що є у нього в господарстві - будинок, город, сад, овочі, фрукти, тварин, пасіку.
У ході жвавої бесіди учасники семінару з’ясували для себе ряд першочергових питань - правового характеру, оподаткування, вирі­шення конфліктів, які можуть виникнути під час прийому туристів, та інші. Сидоренківці розповіли також, що мають проблему з реалізацією сільськогосподарської продукції.  Адже більшість населення займається городництвом та розведенням домашніх тварин, а ринку збуту продукції в селі практично немає. Тетяна Миколаївна переконала людей, що й ця проблема теж може прекрасно вирішитися при розвиткові зеленого туризму - турист, харчуючись екологічно чистими продуктами, обов’язково захоче придбати їх у господаря, від’їжджаючи додому, або і приїхати за ними ще не раз.
Побачивши інтерес селян, Тетяна Панченко домовилася з учасниками семінару до літнього сезону розпочати у Сидоренковому створення осередку відпочинку. Фахівець пообіцяла у разі потреби надавати докладні консультації з питань  харчування, розваг, влаштування побутових умов для туристів.
До речі, перший туристичний досвід  сидоренківці вже мають - на початку цього року село  відвідали мандрівники, організовані харківською фірмою «Оберіг-тур».

 

Л. ВІЛЬХІВСЬКА,
науковий співробітник Вал­ківського музею.

Категорія: Дозвілля | Переглядів: 473 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: