Головна » 2017 » Червень » 13 » ЗЕЛЕНА НЕДІЛЯ - ВЕСЕЛА НЕДІЛЯ (№ 47 від 13 червня 2017 року)
17:00
ЗЕЛЕНА НЕДІЛЯ - ВЕСЕЛА НЕДІЛЯ (№ 47 від 13 червня 2017 року)

ЗЕЛЕНА НЕДІЛЯ - ВЕСЕЛА НЕДІЛЯ

У повені молодого літа, в розмаї зела і квітів прийшла до нас Трійця - одне з найбільших християнських свят, Зелена неділя,  як з любов’ю називають її у народі. За  доброю традицією дружно, весело  відзначають це свято і в родинах, і в територіальних громадах. Цього року воно зібрало в міському парку «Сонечко» на районний фестиваль вокальних ансамблів «Зелена неділя - весела неділя» тринадцять творчих колективів, а також майстрів веселого жанру - виконавців гуморесок.
Розпочалося свято ігровою програмою для дітей «Весела поляна» та виступом аматорського  духового  оркестру РНД «Іскра». Саме цей виступ, майстерна гра оркестрантів надали дійству особливого  шарму, допомогли всім настроятися на ліричний лад.
А далі до ліричного  настрою додалося веселощів і жартів - на імпровізовану сцену один за одним виходили  самодіяльні  ансамблі та гурти, аматори-гумористи. Ков’яги  на святі представляли два таких  колективи - аматорські вокальні ансамблі «Веснянка» відділення денного перебування терцентру  та «Чарівниця» РНД «Іскра». У кожного  з них - своє  творче обличчя, своя манера виконання і свій репертуар. Так, пісні «Біля кузні йшла» та «Біла редька», що їх подарувала «Веснянка», більшість  гостей свята чули  вперше і, звичайно,  ж  вподобали. А «Чарівниця» полонила всіх і  майстерним виконанням жартівливих пісень, й іскрометним запалом.
Аматорські колективи відділення денного  перебування терцентру «Смерека» (Гонтів-Яр), «Білі крила» та «Надвечір’я» добре знайо­мі валківській публіці, та щоразу вони радують  своїх  прихильників чимось новим, цікавим. Ось і на святі ці ансамблі подарували глядачам пісні, які спеці­ально  підготували до Зеленої неділі.
Заслухалися гості свята і виступами аматорського  вокального  ансамблю української  пісні «Мальви» та гурту троїстих музик «Холостяки» (РНД «Іскра»), ансамблю «Терниця» Серпневського  сільського  клубу. Щедрі оплески   випали і на долю аматорського  вокального ансамблю Сніжківського  сільського Будинку культури. Цей колектив відродився не так давно, та, як засвідчив його  виступ, має хороший творчий потенціал, отож, віриться, знайде ще чимало  шанувальників.
І без перебільшення можна сказати, що  особливо  тепло  приймали  валківчани виступи  вокального  ансамблю «Вербиченька» (Костівський  СБК), аматорських народних фольклорно-етнографічних  колективів «Родослав» Юліївського  ЦВНГК та «Мельничани», керівником яких є заслужений працівник культури України Микола Губський. Саме «Вербиченька» і стала  переможницею  конкурсу на краще виконання української  жартівливої  пісні. А друге  і третє місця журі присудило відповідно аматорському вокальному ансамблю української пісні «Мальви» РНД «Іскра» та аматорському вокальному ансамблю Сніжківського СБК. 
Серед гумористів перше місце здобула Катерина Роженко (Ков’яги), друге посіла Зоя Козинець (Валки), третє  - у Ніни Сльоти (Старий Мерчик). Всі переможці і призери отримали грамоти. Грамоту було  вручено і нашим гостям - ансамблю «Чарівниці» з Люботина. Виступ  його  учасниць припав до душі валківчанам, отож вони щиро  запрошували люботинців приїздити частіше.
А ще на святі, як і годиться, були смачна польова каша для всіх, солодощі для дітвори. Головне ж - святкове дійство додало  всім нам гарного  настрою і бадьорості. А це - найбажаніший подарунок для   кожного.

 

В. ЄВТУШЕНКО.
Фото автора.

 

 

 

Переглядів: 133 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: