Головна » 2015 » Вересень » 26 » ЗБЕРЕГТИ, ПРИМНОЖИТИ, ПРАЦЮВАТИ НА МАЙБУТНЄ РЕГІОНУ (№ 79 від 26 вересня 2015 року)
17:03
ЗБЕРЕГТИ, ПРИМНОЖИТИ, ПРАЦЮВАТИ НА МАЙБУТНЄ РЕГІОНУ (№ 79 від 26 вересня 2015 року)

ЗБЕРЕГТИ, ПРИМНОЖИТИ, ПРАЦЮВАТИ НА МАЙБУТНЄ РЕГІОНУ

- Сергію Івановичу, багато аналітиків говорять про те, що майбутні місцеві вибори будуть чи не найскладнішими. Нове виборче законодавство, напружена полі­тична обстановка та високий ступінь розчарування населення на тлі економічних і соціальних проблем. При цьому ставки дуже високі. І все ж таки ви зважилися йти на вибори.

- Дійсно, ставки дуже високі, а виборча кампанія обіцяє бути зовсім непростою. Однак я прийняв це рішення без коливань, оскільки вважаю своїм обов’язком зробити все, що в моїх силах, для рідного краю, розуміючи, що у мене є однодумці, а разом ми можемо багато. 

- Своїх однодумців Ви знайшли в партії «Відродження»?

- Я приєднався до партії «Відродження», бо, по-перше, розділяю програмні положення партії, цілі та завдання, які вона перед собою ставить, і всіма силами намагатимусь виправдати довіру, яку мені надали, обравши в керівництво обласної організації партії.

По-друге, «Відродження» - це партія з історією і традиціями, своєю діяльністю домоглася поваги серед виборців, про що свідчать її результати на минулих виборах. Тобто, не партія-одноденка, а парламентська політична сила національного масштабу, що має власну депутатську групу у Верховній Раді. 

По-третє, вважаю її єдиною опозиційною політичною силою в регіоні, здатною чинити істотний вплив на процеси, що тут відбуваються, конструктивно і послідовно працювати на благо нашого краю. 

В цей складний час для нашого регіону і всієї країни необхідно докласти величезних зусиль, щоб вийти з кризи, що охопила економіку і суспільство, творити в ім’я кращого майбутнього, яке заслужив наш народ. Ми не маємо права розгубити все, що створювалося поколіннями до нас, але примножуючи кращі досягнення, йти в ногу з часом, і навіть випереджаючи його, творити майбутнє для тих, хто прийде після нас.

Безумовно, в нинішніх умовах таке надзавдання нікому не під силу вирішити без команди однодумців, яка поєднувала б в собі знання досвідчених людей і енергію молоді. Чекає велика робота, яка вимагає концентрації всіх сил, але іншого шляху немає, оскільки ситуація в країні і в регіоні дуже важка.

- Які проблеми на даний момент ви бачите першочерговими для регіону?

- Проблем надзвичайно багато, і є такі, які вимагають невідкладних рішень. Перш за все, в повному обсязі не забезпечені виплати заробітної плати та оплата енергоносіїв. Всього зараз дефіцит складає більше 136 млн грн, де на частку оплати праці припадає 90 млн грн, а на енергоносії 46 млн.

Причому, якщо брати за галузями, найбільш вразливою виявилася сфера освіти, де брак забезпечення перевищує 80 млн грн, за нею – охорона здоров’я з незакритими потребами в більш ніж 38 млн грн. Проблема з оплатою енергоносіїв особливо гострою стане з початком опалювального сезону, який вже не за горами.

- Зростання тарифів і цін на газ ще більше погіршують ситуацію.

- Але справа ще й у тому, що підтримки потребують не тільки соці­ально незахищені категорії населення. Ми повинні допомагати тим, хто працює, створюючи продукт з доданою вартістю, забезпечує робочі місця.

Ще одна гостра проблема – забезпечення соціальних умов для вимушених переселенців – актуальна для всієї країни, але для Харківської області особливо, так як наш регіон прийняв найбільшу частину цих людей. Тільки офіційно в області зареєстровано понад 180 тисяч переселенців із зони АТО. І тільки для них до кінця року не вистачає забезпечення по заробітній платі, енергоносіях, освіти 223 млн грн, плюс з охорони здоров’я майже 440 млн грн. Однак ні для кого не секрет, що реальна цифра переселенців на території Харківської області в два рази більше. 

До того ж, партія «Відродження» також неодноразово звертала увагу на проблему участі переселенців на виборах 2015 року. Держава не повинна позбавляти своїх громадян права вільного волевиявлення. Сподіваюся, що ініціатива наших однопартійців у Верховній Раді, які внесли відповідний законопроект, знайде відгук.

- Який вихід ви бачите із ситуації?

- Думаю, що не існує ніякого легкого і швидкого шляху виходу з кризи, який могла би запропонувати влада в столиці чи на місцях. Як я вже говорив, необхідна комплексна і конструктивна робота, заснована на розумінні стратегічних завдань і цілей на перспективу, вмінні ефективно вирішувати ці завдання в умовах, що склалися. При цьому не можна випускати з уваги жодної сфери життєдіяльності країни.

Має бути завершена децентралізація влади і передача повноважень на місця. Проте зараз цей процес загруз у політичних спекуляціях навколо внесення змін до Конституції. А те, що відбулося 31 серпня біля стін Парламенту, просто неприпустимо. Але й уряд не поспішає завершувати розпочату реформу. 

Насамперед, потрібно зупинити зубожіння населення. Передбачувана індексація пенсій і зарплат бюджетників повинна відповідати офіційному рівню інфляції. А мінімальна зарплата - відповідати прожитковому мінімуму.

Необґрунтоване і несправедливе підвищення тарифів, проведене чинним урядом, має бути переглянуте відповідно до рівня тарифів у 2012 році. 

Безумовно, виконати такі завдання можливо лише за умови виведення з кризи, стабілізації та зростання національної економіки. Необхідно зміцнити національну валюту, скоротити дефіцит бюджету, оздоровити інвестиційний клімат. Військові дії, звичайно ж, - основний негативний чинник для потенційних інвесторів. Хоча корупція разом з відсутністю справедливих і прозорих правил гри завжди ставали на шляху інвестицій в нашу країну, особливо в регіони. Інвестори, які будуть працювати в депресивних територіях і на селі, повинні отримати преференції.

Відродження села, на мій погляд, - ключ до майбутнього процвітання України з її величезним аграрним потенціалом. На жаль, зараз АПК схильний до надмірної державної регуляції. Тоді як сільгоспвиробнику потрібна підтримка держави, яка б гарантувала рівень цін, що дозволяє отримувати прибуток, розвивати господарства, створювати нові робочі місця.

Разом з тим, необхідне відродження промисловості, яке треба починати з оновлення військово-промислового комплексу. Обороноздатність - найактуальніше питання нинішньої порядку денного для України. Інша сторона відродження промисловості - енергозбереження та наукоємність.

Упевнений, що змінити ситуацію на краще в наших силах. Партія «Відродження» - саме та політична сила, яка об’єднала людей знаючих і енергійних, які щиро бажають змінити катастрофічну ситуацію на краще, а головне, здатних зробити це, консолідувати навколо себе всіх, кому небайдуже майбутнє нашого краю та всієї країни.

Категорія: Без категорії | Переглядів: 301 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: