Головна » 2015 » Травень » 30 » ЗАСВІДЧЕННЯ СПРАВЖНОСТІ ПІДПИСІВ НА ДОКУМЕНТАХ (№ 44 від 30 травня 2015 року)
17:16
ЗАСВІДЧЕННЯ СПРАВЖНОСТІ ПІДПИСІВ НА ДОКУМЕНТАХ (№ 44 від 30 травня 2015 року)

ЗАСВІДЧЕННЯ СПРАВЖНОСТІ
ПІДПИСІВ НА ДОКУМЕНТАХ

Засвідчення справжності підпису є обов’язково необхідним на багатьох документах, таких, наприклад, як заяви, картки зі зразками підписів для банківських установ, статути, протоколи загальних зборів товариств тощо. Це досить поширена в нотаріальній практиці нотаріальна дія, суть якої полягає в тому, що нотаріус лише підтверджує, що підпис на певному документі зроблено саме тією особою, яка звернулась до нотаріуса.
Нотаріус або посадова особа органу місцевого самоврядування засвідчують справжність підпису на документах, зміст яких не суперечить законові і які не мають характеру угод та не містять у собі відомостей, що порочать честь і гідність людини. При цьому, засвідчуючи справжність підпису на документі, нотаріус чи посадова особа органу місцевого самоврядування не посвідчують факти, викладені у документі, а лише підтверджують, що підпис зроблено певною особою.
На угоді може бути засвідчена справжність підпису особи, що підписалась за іншу особу, яка не могла це зробити власноручно внаслідок фізичної вади, хвороби або з інших поважних причин.
Засвідчення справжності підпису на документах здійснюється нотаріусом (стаття 34 Закону України «Про нотаріат»), посадовими особами органів місцевого самоврядування (стаття 37), начальниками установ виконання покарань (стаття 40), а також посадовими особами консульських установ України (стаття 38 ).
Слід відзначити, що на сьогоднішній день в Законі України «Про нотаріат» існує термін «угода», який у цивільному законодавстві в 2004 році був змінений на значно ширший термін - «правочин». З огляду на це та згідно з підпунктом 6.1 пункту 6 глави 7 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, нотаріус засвідчує справжність підпису на документах, зміст яких не суперечить закону і які не мають характеру правочинів.

 

Н. НІКОЛЕНКО,
головний спеціаліст відділу з питань нотаріату головного територіального управління юстиції в Харківській області.

 

Переглядів: 460 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: