Головна » 2015 » Вересень » 19 » ЗАСТУПНИЦЯ РОДУ ХРИСТИЯНСЬКОГО (№ 76-77 від 19 вересня 2015 року)
17:55
ЗАСТУПНИЦЯ РОДУ ХРИСТИЯНСЬКОГО (№ 76-77 від 19 вересня 2015 року)

ЗАСТУПНИЦЯ РОДУ ХРИСТИЯНСЬКОГО

   Дорогі брати та сестри, 21 вересня Православна Церква святкує Різдво Пресвятої Богородиці. В церковних піснеспівах, звертаючись до Божої Матері, свята Церква співає: «Різдво Твоє, Богородице Діво, радість звістило всій вселенній...»

    У селищі Ков’ягах цього дня - престольне  свято, свято села. Багато  в Україні церков,  освячених  на честь Пречистої Діви Марії. Наш народ любить Її та знає, що хто щиро молиться до Пресвятої Діви, обов’язково випросить добра, а найбільше - освячення та вічного спасіння
   Цього дня - свято народження Богородиці, але нам відомо й те,  що  усі, хто народилися, помруть, і ми з вами - не виняток. Бо навіть сам Божий Син також помер на хресті, щоб ми  прийняли дар Його спасіння.
   Своїм народженням Діва Марія принесла людям радість усвідомлення того, що прийшов довгоочікуваний час, коли Божественною силою, подвигом Господа нашого Ісуса Христа буде зруйноване царство диявола, царство гріха й смерті, і відчиняться для людей двері безсмертного блаженного вічного життя.
   Цього дня  ми торжествуємо і тому, що в Її особі маємо свою Небесну  Матір, заступницю роду християнського. Якщо Її Син, Господь наш Ісус Христос, не соромиться назвати нас Своїми  братами,  то хіба Вона не назве нас  Своїми дітьми? Якщо ми причащаємося Божественних Таїн Тіла і Крові Її Божественного Сина, та хіба Вона нам не мати? Ми знаємо, що  жодна Її молитва за нас не залишиться не почутою Її Божественним Сином.
   Про що ми можемо благати Пресвяту Діву Марію? Про все, що  достойно імені християнина. Але благаючи про  задоволення наших земних потреб, зцілення від хвороб,  спасіння від всякого лиха і тяжких обставин, ми повинні завжди пам’ятати, що всі ці наші земні потреби  є тимчасовими,  вони потрібні нам лише до  нашої смерті. Та є інше благо - вічне блаженство жити завжди в спілкуванні з нашим Спасителем Господом Ісусом Христом. Є духовна  довершеність, досконалість, до якої ми повинні зростати. І треба завжди пам’я­тати, що  Преблагословенна Діва Марія більш  за все бажає нам вічного блага.
      Земні щастя і нещастя, здоров’я і хвороби, багатство і бідність - все це засоби, які використовує Отець наш Небесний, щоб спасти наші безсмертні душі для вічного життя. Ось чому Бог не завжди виконує наші  благання. Не тому, що Він не чує наші молитви, а тому, що Він як Бог всемогутній і всезнаючий знає, що корисно, а що не корисно для спасіння наших грішних душ. Якщо Господь попускає в нашому житті хвороби і скорботи, не зважаючи на наші прохання, чи не означає це, що Він хоче, щоб змінилася наша грішна душа в цих випробуваннях? Грішна душа   звертається в молитві до Бога і Божої  Матері частіше через якусь біду. Треба, щоб  кожен, хто жадає свого вічного спасіння, хто боїться померти нерозкаяним грішником, ішов з вірою і надією до Божої Матері і благав Її про все, в чому має потребу, просив про блага земні і про блага вічні, просив з вірою в те, що не залишиться не почутим Богородицею жодне зітхання нашої душі.
   Радісне свято в честь Божої Матері оживляє в наших серцях віру в нашого Спасителя. Воно нагадує нам про велику любов Божу до  грішних.  І ця  надія на милосердя Бога  і Пресвятої Діви нехай дає сили кожному з нас.
   Будемо ж завжди звертатися в молитвах до Божої Матері, щоб Вона  захищала нас від усякого зла і Своїми молитвами перед Сином  Своїм привела нас до життя вічного. Амінь.
    Богослужіння в нашому храмі розпочнеться 21 вересня о 9 годині.

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с-ща Ков’яг 
протоієрей Віталій РЕПКО.

Категорія: Світ духовності | Переглядів: 225 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: