Головна » 2015 » Травень » 6 » Заради миру і життя (№ 37-38 від 07.05.2015 р.)
11:09
Заради миру і життя (№ 37-38 від 07.05.2015 р.)

Заради миру і життя

Той перший, незабутній, у жорстоких боях вистражданий, оплачений тисячами солдатських життів День Перемоги  валківчанину Івану Тихоновичу Ольховському випало зустріти у самому серці ворожої твердині. У складі І Білоруського фронту він штурмував Берлін і разом зі своїми бойовими побратимами під залпи переможних армійських салютів залишив на посіченій кулями і снарядами рейхстагівській стіні своє ім’я.
Але до того пам’ятного дня було в молодого бійця майже два роки вогненних  фронтових верст - боїв, втрат і перемог, з яких склалася та Велика і остаточна. Був військовий призов у вересні 1943-го після звільнення його рідної Вільхівщини, навчання на мінометника і бойове хрещення під Бобруйськом  молодого бійця 226-го мінометного полку 12-ї танкової дивізії. Було визволення Білорусії, форсування Бугу і Вісли під шквальним вогнем противника, оборона Сандомирського плацдарму, коли  щодня доводилося відбивати по 10-12 ворожих атак. На Одері було призначення в підрозділ зв’язку мінометної батареї, поранення і медаль «За відвагу», вступ до німецької столиці, останній бій і невимовна, всеохоплююча радість від усвідомлення того, що війна нарешті закінчилася.
І зараз, через сім десятиліть, Іван Тихонович, як і всі наші ветерани-фронтовики, кому випало дожити до цього дня і кого вже  немає з нами, залишається солдатом миру, визволителем і переможцем.


Кор. «СН».
На знімку: І.Т. ОЛЬХОВСЬКИЙ (в центрі) з однополчанами (фото 1945 року).

Переглядів: 186 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: