Головна » 2017 » Листопад » 28 » ЗАКОН ЗА МУРЧИКІВ І ГАВЧИКІВ, ЧИ ПРОТИ? (№ 95 від 28 листопада 2017 року)
17:00
ЗАКОН ЗА МУРЧИКІВ І ГАВЧИКІВ, ЧИ ПРОТИ? (№ 95 від 28 листопада 2017 року)

ЗАКОН ЗА МУРЧИКІВ І ГАВЧИКІВ, ЧИ ПРОТИ?

Народні обранці на державному рівні, принаймні частина їх, схоже, вишукали спосіб швидкого наповнення бюджету. Цього разу предметом їх законотворчих дослідів стали брати  наші менші, які є в переважній більшості осель, а в багатьох - і не по одному.

У Верховну Раду подано  законопроект №7220 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження обліку домашніх та безпритульних тварин». Зміни пропонується внести в Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс України і найбільше - в Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Даний законопроект передбачає з-поміж іншого  певні організаційні дії й ветеринарні заходи (ясна річ, платні), які стосуються практично всіх власників і опікунів котів і собак. За невиконання положень майбутнього закону, якщо він буде прийнятий, передбачені астрономічні штрафи. Двадцять авторів законопроекту обіцяють, що частина передбачених у ньому зборів надходитимуть  у місцеві бюджети...


ЩО В ЗАКОНІ ПОЗИТИВНЕ

Для початку про те позитивне, що  містить законопроект.
Так, у ньому наведено  потенційно  небезпечні породи собак, хоча й не зрозуміло, чим керувалися автори законопроекту, стверджуючи, що саме ці породи «володіють генетично детермінованими якостями агресії й сили». В переліку, зокрема, американські бульдог, пітбультер’єр, англійський і бельгійський мастифи, доберман, бульмастиф, бультер’єр, кавказька вівчарка, мастіно неаполетано, московська сторожова, німецька вівчарка, дог, боксер, фокстер’єр, шарпей, ротвейлер - всього 34 породи, а також метиси цих порід «з явними  фенотипічними ознаками». Принаймні тепер будемо знати, яких собак точно  слід  остерігатися.
Закон  вимагає утримувати  сторожових собак та хижих тварин на прив’язі і відпускати  тільки в закритих дворах, що виключає можливість  їх  втечі, а також попереджати про наявність у помешканні такої собаки відповідним написом. Господарів зобов’я­зано не допускати, щоб  тварини забруднювали  екскрементами квартири, сходи, під’їзди, інші місця загального користування в будинках, прибудинкові території, двори та інші громадські місця. Це положення стосується скоріше великих міст, адже в сільській місцевості собаки й так практично  скрізь утримуються на прив’язі. На вигулі господарі мають прибирати за своїми підопічними сліди їх  життєдіяльності.
За недотримання санітарних  норм при утриманні тварин, а саме неприбирання власником чи опікуном  тварини її екскрементів у місцях  загального  користування законопроект пропонує запровадити штрафи в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від  850 до 1700 гривень.
Про особливо небезпечні захворювання собак, котів та інших  домашніх тварин їх власник повинен негайно повідомити ветеринарну службу (відразу постає питання: які ж хвороби вважати  «особливо небезпечними»?), так само - й у випадку падежу цих тварин. Повідомляти у ветслужбу слід негайно і про випадки покусів або травмувань  домашньою твариною людини, іншої домашньої  тварини, доставити тварину, яка заподіяла шкоду, у ветслужбу для тимчасової ізоляції й нагляду, а постраждалих тварин - для огляду і лікування. При цьому, що особливо  важливо, господар має відшкодувати  в повному  обсязі матеріальні і моральні збитки, завдані його підопічним.
Законопроект забороняє хірургічні операції, крім біостерилізації тварин, не пов’язані з наданням ветеринарної допомоги. Зокрема, обрізання хвостів, купирування вух, видалення кігтів й іклів. У разі жорстокого поводження з твариною її власника, коли існує загроза її здоров’ю чи життю, органи поліції чи інші уповноважені мають право вилучити її на час розгляду судом справи про припинення права власності і передати на відповідальне зберігання тому, хто побажає  взяти цю тварину на утримання.
Забороняється умертвіння домашніх і безпритульних тварин з метою  вживання в їжу, використання їх хутра і шкіри, крім  сільгосптварин. (Виявляється, ще й така біда підстерігає котів і собак, в основному, звичайно, безпритульних). Забороняється  використання тварин  для заняття жебрацтвом - «систематичного випрошування грошей, речей, інших  матеріальних  цінностей у сторонніх осіб». За це передбачено  штраф у розмірі 300 неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян (5100 гривень). Якщо ж особи, оштрафовані за жебрацтво з участю тварин, будуть помічені за таким заняттям повторно впродовж року після накладення адмінстягнення, новий штраф для них сягатиме вже 1200 неоподатковуваних  міні­мумів доходів громадян, тобто 20400 гривень. (Питання: наскільки гуманно щодо людей запроваджувати  такі колосальні  штрафи?  Але якщо  йдеться про захист тварин, то, може, це й має сенс). Забороняється також використання тварин у кориді (невідомо наскільки це актуально для України, але, певно, актуально, якщо  прописано в законі), створення та діяльність пересувних звіринців, зоопарків, виставок диких тварин, якщо там  не  забезпечено дотримання зоогігієнічних  та ветеринарно-санітарних норм утримання тварин.
Низка положень  стосується виловлювання безпритульних  тварин. А саме органи, які проводять ці роботи, зобов’язано заздалегідь оповіщати населення про заплановані заходи з вилову тварин-безхатченків, місце знаходження притулків і місць  тимчасового  утримання тварин (це на випадок, щоб  власник домашньої тварини, яка випадково теж  потрапить «під облаву», зміг її потім знайти). Далі - зафіксувати  дату вилову кожної тварини і її ознаки, за наявності на тварину жетону - відомості з нього і повідомити про таку тварину службу її реєстрації, органи поліції та сповістити  населення. (Все це, звичайно, дуже добре і загалом правильно, але невідомо, наскільки можливе виконання цих  вимог реально).
Нарешті законопроект надає зоозахисним громадським і благодійним організаціям та журналістам право безперешкодного доступу в притулки усіх форм власності для тварин у будь-який час для перевірки умов їх утримання.

 

(Далі буде).
І. ЦІКАЛО.

Переглядів: 386 | Додав: teacherofvlm | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: