Головна » 2015 » Липень » 18 » ЗАХИСТИТИ ХЛІБ ВІД ВОГНЮ (№ 58 від 18 липня 2015 року)
17:00
ЗАХИСТИТИ ХЛІБ ВІД ВОГНЮ (№ 58 від 18 липня 2015 року)

ЗАХИСТИТИ ХЛІБ ВІД ВОГНЮ

У період жнивної кампанії та  заготівлі грубих кормів керівникам агроформувань району потрібно приділити особливу увагу протипожежному  захисту  хлібних масивів.

Відповідно до вимог Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України, затверджених спільним наказом МАП України та МНС України від 04.12.2006 р. № 730/770, під час збирання  зернових необхідно дотримуватися наступних протипожежних заходів.

Вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні  мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащеними справними іскрогасниками, первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори - двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі - вогнегасником та штиковою лопатою). Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні  на збиральних роботах, повинні пройти протипожежний  інструктаж.

Корпуси комбайнів слід оснастити заземлювальним металевим ланцюгом завдовжки 10 см, який  торкається землі. Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з’єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі  появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни. Під час роботи комбайна з підбирачем потрібно стежити, щоб пружинні зубці підбирача не потрапляли всередину кожуха барабана. Якщо це станеться, потрібно негайно зупинити комбайн і звільнити зубці.

Хлібні поля в місцях  прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки. Перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між  ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб з прокосів потрібно негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки. Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, на якому збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.

Трактори, комбайни та інші самохідні машини, обладнані електричним пуском двигуна, повинні мати вимикач для відключення акумулятора від споживача струму. Клеми акумулятора, стартера дистанційного електромагнітного пускача та генератора мають бути захищені від потрапляння на них  струмопровідних предметів, їх електропроводка - справною і надійно закріпленою. Радіатори двигунів, вали бітерів, соломонабивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вузли й деталі збиральних машин слід своєчасно очищати від пилу, соломи та зерна.

У польових умовах заправляти паливом збиральну техніку потрібно за межами поля (не  ближче 30 м) паливозаправниками із заглушеними двигунами. Так само не ближче 30 м від хлібних масивів та інших посівів допускається ремонт збиральних машин і агрегатів. У період збирання забороняється спалювання стерні, пожнивних решток та розведення багать на полях.

Не дозволяється робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами з тим, щоб не потрапила солома на  випускний  колектор двигуна. На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згорання, які не мають капотів, випускний колектор слід  захистити металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку.

Також забороняється застосовувати паяльні лампи для випалювання пилу в радіаторах двигунів,  заправляти збиральну техніку на хлібних масивах,  у тому числі  в нічний час.

С. НАЛИВАЙКО, 
заступник начальника райвідділу ГУ ДСНС у Харківській області.

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 222 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: