Головна » 2015 » Червень » 16 » ЗаДіло! Проти РРО (№ 49 від 16 червня 2015 року)
17:20
ЗаДіло! Проти РРО (№ 49 від 16 червня 2015 року)

ЗаДіло! Проти РРО

Під таким гаслом минулого четверга до нашого міста завітав підприємницький автопробіг, очолюваний президентом Харківської обласної  громадської організації «Асоціація  приватних підприємців» Олександром Чумаком. Активно підтримали харків’ян і валківські підприємці. Адже йшлося про проблему, спільну  на сьогодні для всього малого та середнього бізнесу.
Як відомо, 28 грудня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Нормами цього закону передбачено застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) платниками єдиного податку другої та третьої груп.

Як зауважив, звертаючись до валківчан, Олександр Чумак, лише за приблизними підрахунками додаткові витрати, які змушені будуть понести представники малого та середнього бізнесу, становитимуть майже 100000 гривень.
Із них одноразово - лише  на придбання касового апарату (від 7000 гривень) та його введення в експлуатацію, опломбування і підключення до еквайрінгу (від 120 гривень). Решта, а це за словами Олександра Чумака близько 90 тисяч, - щорічні. Йдеться про витрати на щомісячне  сервісне обслуговування, на ремонт, придбання касової стрічки, на сплату штрафів та інші.
Як наслідок, витрати, яких зазнають підприємці, вони змушені будуть закладати у вартість товарів та послуг. А це, в свою чергу, призведе до підвищення цін для населення, купівельна спроможність якого в Україні на сьогодні і так вкрай низька. 
Інакше, як черговим  нищівним ударом по малому і середньому бізнесу, зазначений Закон не назвеш. Погоджувалися з цим і валківські підприємці, котрі зібралися під стінами РНД «Іскра». А разом з тим, порушували й інші  болючі для них проблеми. Зокрема, щодо  запровадження ліцензій на торгівлю пивом. Оскільки для підприємців міста відповідно до чинного законодавства плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (з 1 липня 2015 р.  до них віднесене і пиво) становить 8 тис. грн. на кожен окремий, указаний  в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат.
Як позначиться це нововведення  на торгівлі пивом, передбачити не складно. Воно або зникне з закладів торгівлі, які, в свою чергу, матимуть від цього чималі збитки чи й взагалі припинять роботу, або ж знову таки понесені додаткові  витрати відобразяться на ціні цього напою.
Приватних підприємців, що працюють у сільській місцевості, турбує й інше - відсутність належного інтернет-зв’язку, можливі перебої в електропостачанні. Через це неодмінно виникнуть проблеми з  обов’язковою передачею щоденних даних щодо операцій, здійснених на РРО, і, як наслідок, чималі штрафи.
Підтримав валківських підприємців, висловлюючи розуміння причин їх занепокоєння, голова райдержадміністрації Віктор Войтенко. Втім, на жаль, вирішити ці проблеми не входить до компетенції місцевої влади.  Та при цьому Віктор Іванович запевнив, що всіляко  підтримує малий і середній бізнес в районі і завжди готовий до конструктивного спілкування з будь-яких питань.
Поставити запитання і почути на них відповіді учасники зібрання мали можливість і спілкуючись з начальником Валківського відділення Нововодолазької ОДП Наталією Габєлковою.
Зрештою, як зазначалося, більшість підприємців не проти застосування касових апаратів і, відповідно, чесного й відкритого ведення бізнесу. Але й держава має теж працювати з бізнесом відкрито і чесно. Зокрема,  щодо запровадження РРО, то, наприклад, як у Польщі, де всі витрати по забезпеченню касовими апаратами взяла на себе держава. Або хоча б треба дати можливість підприємцям самим заробити додаткові кошти на придбання  і обслуговування РРО шляхом зменшення податкового тиску на бізнес.
Про все це, за словами Олександра  Чумака, йтиметься і 17 червня у Києві, де під стінами Верховної Ради заплановане проведення чергової  акції підприємців проти запровадження РРО. Долучитися до акції асоціація приватних роботодавці запросила і підприємців-валківчан.

І. ТЕРЕЩЕНКО.
Фото автора.

 
Переглядів: 286 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: