Головна » 2016 » Лютий » 16 » ЗАДЕКЛАРУЙТЕ ДОХОДИ ЗА 2015 РІК (№ 15 від 16 лютого 2016 р.)
17:05
ЗАДЕКЛАРУЙТЕ ДОХОДИ ЗА 2015 РІК (№ 15 від 16 лютого 2016 р.)

ЗАДЕКЛАРУЙТЕ ДОХОДИ ЗА 2015 РІК

З 1 січня почалася кампанія декларування доходів за 2015 рік, яка має певні відмінності від таких кампаній минулих років. Так, у зв’язку з набранням чинності з 1.01 2016 р. норми  Закону №71 щодо поширення на фізичних  осіб-громадян порядку  оподаткування військовим збором за результатами  2015 р. такі особи визначають податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору. 

Тому з 1.01.2016 р.  введено в дію нову податкову декларацію про майновий стан і доходи. Строк її подання для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяль­ність - до  1 травня 2016 р. А тепер - про те, у разі отримання яких доходів платник податків повинен подати декларацію. Це - доходи від підприємницької  діяльності; від провадження незалежної  професійної  діяльності; доходи, отримані від двох і більше податкових  агентів. Подається декларація також і при отриманні іноземних доходів та  доходів від операцій з інвестиційними активами, від надання в оренду (суборенду) чи житловий найм нерухомості громадян; від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна,  майнових та немайнових прав від осіб, які не є членами сім’ї  першого  ступеня споріднення.
Платник податків подає  декларацію і в таких випадках: якщо  сума його заборгованості, за якою  минув строк позовної  давності, перевищує 588 грн.; у разі прощеного (анульованого) кредитором боргу  (кредиту) в сумі, що перевищує 609 грн. Декларація подається і при отриманні платником податків доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції (одноосібники).
Хочу нагадати платникам, яка ставка податку на доходи фізичних осіб застосовується до доходів, отриманих 2015 року. Так, щодо доходів, які не перевищують 12180 грн., застосовується ставка податку в розмірі 15 відсотків бази оподаткування. Якщо  база оподаткування в календарному місяці перевищує 12180 грн., то  застосовується ставка 20 відсотків до суми  такого перевищення. Ставка 30 відсотків застосовується до доходів, нарахованих як виграш чи приз; 20 відсотків - до  пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів за акціями або інвестиційними сертифікатами; п’ять  відсотків та нуль відсотків - від бази оподаткування при операціях з успадкування та продажу  (обміну)  об’єктів нерухомого майна.
При декларуванні доходів за результатами 2015 року платникам слід врахувати, що розмір мінімальної  заробітної плати складає 1218 грн. Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня 2016 року сплатити суму податкового зобов’язання з податку з доходів фізичних осіб та військового  збору, зазначену в поданій декларації. Ставка військового  збору, як і 2015 року,  залишилася на рівні 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.
Платникам податків  необ­хідно пам’ятати,  що за несвоєчасну  сплату зобов’язань передбачена відповідальність - штраф у розмірі від 10 до 20 відсотків та пеня в розмірі 120 відсотків ставки НБУ.
І ще один важливий момент. Не забувайте, шановні  платники податків, що  метою декларування  доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надміру сплаченого із заробітної плати минулого  податкового року. Повернути частину податку на доходи фізичних осіб  можна, зокрема, реалізуючи право на податкову знижку. Про те, як реалізувати це право та про витрати, які дозволено включити до  податкової знижки за 2015 рік - у наступній консультації.

 

Н. ГАБЄЛКОВА,
начальник Валківського  відділення Нововодолазької ОДПІ.

 

Категорія: Консультпункт | Переглядів: 286 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: