Головна » 2015 » Травень » 16 » ЗА ПРОГРАМОЮ РОЗВИТКУ РАЙОНУ (№ 40 від 16.05.2015 року)
14:06
ЗА ПРОГРАМОЮ РОЗВИТКУ РАЙОНУ (№ 40 від 16.05.2015 року)

ЗА ПРОГРАМОЮ РОЗВИТКУ РАЙОНУ

Попередні результати виконання Програми економічного і соціального розвитку  району за перший квартал поточного року було проаналізовано на одній з останніх апаратних нарад у райдержадміністрації під головуванням керівника району В.І. Войтенка. Зокрема, було озвучено підсумки діяльності у виробничій сфері, транспортному забезпеченні та сфері малого підприємництва.
Одним із пріоритетних напрямків роботи райдержадміністрації залишається створення сприятливих умов для стабільного розвитку малого бізнесу. За станом на початок квітня  нинішнього року в районі зареєстровано 1308 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 116 юридичних осіб та 1192 фізичних осіб - підприємців. У першому кварталі юридичних осіб - підприємців збільшилося на три відсотки, фізичних осіб майже на стільки ж зменшилося.
Найбільше малих підприємств зайняті в сфері торгівлі - 39 відсотків. У інших видах діяльності зайнято: 20 відсотків - у сільському господарстві, 8 відсотків - у харчовій промисловості, 6 відсотків - у сфері пробуту, 3 відсотки - в автоперевезенні пасажирів, у інших галузях - чверть загальної  кількості малих підприємств району. В загальному обсязі реалізованої продукції частка малих підприємств складає 34,2 відсотка.
В аграрній галузі, крім малих підприємств, зареєстрованих у районі, працюють 40 фермерських господарств, які є однією з організаційних форм малого бізнесу. Ця його сфера наповнює споживчий ринок сільгосппродукцією.
Переважна більшість фізичних осіб - підприємців працюють у сфері роздрібної торгівлі - 52 відсотки. У сільському господарстві задіяно 8 відсотків підприємців, автоперевезення пасажирів здійснюють 4 відсотки, побутові послуги надають 22 відсотки, іншими видами діяльності займаються 14 відсотків загальної кількості підприємців.
Суб’єкти підприємницької діяльності району мають і зовнішньоекономічні зв’язки. Свою продукцію вони експортують в Алжир, Росію, Єгипет, Іран, Китай, Пакистан, Латвію, Об’єднані Арабські  Емірати, імпортують з Кореї та Китаю. Сума зовнішньоекономічного обороту в першому кварталі склала 16 мільйонів 960,7 тисячі гривень, у тому  числі сума експорту - 16 мільйонів 879,8 тисячі гривень, імпорту - 80,9 тисячі (для порівняння: торік у першому кварталі зовнішньоекономічний оборот склав 4 мільйони 596,1 тисячі гривень).
Промисловими підприємствами району в січні-лютому поточного року реалізовано продукції на суму 10,7 мільйона гривень - на 36  відсотків менше, ніж торік за цей період. Реалізацією промислової продукції займалися п’ять підприємств - ТОВ «Інтерфакт плюс», «Східно-Український деревообробний комбінат», «Валківський молочний завод», НВПП «Метиз», ПП «Шарівський виробничий комплекс».
Заборгованість з виплати заробітної плати за підсумками першого кварталу поточного  року в цілому по району становила 220,9 тисячі гривень, у тому числі по економічно активних підприємствах - 24,4 тисячі гривень. Порівняно  з початком цього року заборгованість  зменшилась на 10 відсотків.

І. ІВАШИНА,
начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації.

Переглядів: 182 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: