Головна » 2015 » Серпень » 8 » З ТУРБОТОЮ ПРО СПРАВИ ВЕТЕРАНСЬКІ (№ 64 від 8 серпня 2015 року)
17:04
З ТУРБОТОЮ ПРО СПРАВИ ВЕТЕРАНСЬКІ (№ 64 від 8 серпня 2015 року)

З ТУРБОТОЮ ПРО СПРАВИ ВЕТЕРАНСЬКІ

   У непростому нашому сьогоденні всім доводиться нелегко. Та чомусь так складається, що  саме у пенсіонерів економічні, побутові і всілякі інші проблеми виникають найчастіше. А здоров’я боротися з труднощами у багатьох з нас уже немає. Чимало й самотніх стареньких, у яких не зосталося рідні, щоб потурбувалася про них.
   Та мова зараз не про  складнощі нашого життя, а про людину, яка не тільки свої проблеми сама вирішувала, а й іншим у цьому  завжди допомагала - про Анастасію Трохимівну Новожилову, яка 15 років поспіль очолювала ветеранську організацію Нового Мерчика.
   Про життєві труднощі Анастасія Трохимівна знає не з чиїхось розповідей - з дитинства побачила  і пережила їх сповна. І зараз, коли згадує минуле, часто сльози навертаються на очі. Не від жалю до себе - не така вона людина, і себе ніколи не  жаліла для інших, для громади. Просто людське горе завжди приймала близько до серця.
   Зовсім маленькою Настуся пережила війну. Як і багато мерчан, її сім’я залишилася тоді без хати, яку спалили фашисти, відступаючи. В пору повоєнної розрухи і голоду дуже бідували. Батьки, щоб прогодувати чотирьох дітей, багато і важко працювали. З 10 років і Настуся почала на шкільних канікулах трудитися в місцевому колгоспі. А після семирічки працювала вже постійно, на різних роботах, по закінченні Липковатівського технікуму - зоотехніком.
   Працівницею Анастасія Трохимівна була  старанною, в колективі її поважали. Але за станом здоров’я в 1970-х роках мусила перейти на іншу  роботу і більше 25 років обслуговувала  односельців у Новомерчицькому відділенні Ощадбанку. Дуже відповідальна, акуратна в роботі, уважна до  відвідувачів, Анастасія Трохимівна виконувала свої обов’язки бездоганно.  Та й у житті вона - людина добросердна, співчутлива і чуйна. Не було такого, щоб вона комусь відмовила в допомозі. За цю її небайдужість, щире вболівання за справи громади, за вдачу принципову, наполегливу односельці обирали її депутатом сільради чотирьох скликань. А 2000 року новомерчицькі ветерани обрали її своїм головою. І це громадське доручення вона виконувала так само відповідально, як і все, за що бралася.
   Багатьом літнім односельцям Анастасія Трохимівна  допомагала особисто або організовувала допомогу. Знаючи, як важко стареньким вирушати в дорогу, сама постійно  їздила за їх дорученнями в район, зверталась до різних служб, з’ясовувала, клопоталася, вирішувала всілякі питання нашого ветеранського буття.    Багато і довго займалася вона, зокрема, оформленням пенсіонерам села державних актів на право власності на землю, коли через недобросовісних виконавців ця робота практично не велася. І можна  ще довго розповідати про ті добрі справи, які зробила Анастасія Трохимівна для села, будучи головою ветеранського осередку.
   Та роки беруть своє, і Анастасії Трохимівні незабаром виповниться 75. Відзвітувавши про свою роботу на виборних зборах сільської ветеранської організації, вона попросила громаду звільнити її від керівництва осередком. Пояснила це тим, що працювати  з такою самовіддачею, як раніше, здоров’я вже не дозволяє, а виконувати обов’язки голови формально, абияк вона не може.
   Прохання Анастасії Трохимівни ми   задовольнили, обрали гідного наступника. Їй же  висловлюємо наші глибокі пошанування і вдячність за її старанність, терпіння, турботу, за все зроблене добро й обов’язково підтримуватимемо її, щоб вона на схилі літ не почувалася самотньою.

За дорученням ветеранів Нового Мерчика -
А. ПЛОТНИК,
секретар ветеранського осередку села.

Категорія: Наші земляки | Переглядів: 202 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: