Головна » 2016 » Січень » 5 » З РІЗДВЯНОГО ПОСЛАННЯ (№ 3 від 5 січня 2016 року)
17:23
З РІЗДВЯНОГО ПОСЛАННЯ (№ 3 від 5 січня 2016 року)

З РІЗДВЯНОГО ПОСЛАННЯ

МИТРОПОЛИТА ХАРКІВСЬКОГО І БОГОДУХІВСЬКОГО ОНУФРІЯ

Возлюблені отці, брати та сестри!
Христос народжується, славіте!
Свята Різдвяна ніч кожного року стає для нас вічним і живим повторенням тієї ночі, коли Ангели вперше заспівали: «Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля!»  В убогому Віфлеємському вертепі народжуєть­ся Творець неба й землі, початок усіх початків, Сущий від віку. Він народжується на землі, щоб стати в усьому подібним до людей  - в усьому, крім гріха. В цей великий день Бог явився як Людина, як Пастир народу Ізраїльського, який дав життя цілому всесвіту Своєю милістю.
Різдво Христове —  «...це спільне свято всього творіння», — говорить святи­тель Василій Великий, і це торжество Сина Божого, Його Світло й перемога над смертю триватимуть вічно. 
Любі мої! Цю радість про Народженого в убогому вертепі, що ми сьогодні знову переживаємо, цю вдячну любов до Нього понесемо в світ, поді­ляючи цю радість з тими, хто ще не знайшов Бога, не знайшов шлях до храму, з тими, хто втомився й зневірився в цьому світі, заблукав на його небезпечних роздо­ріжжях. Будемо творити справи милосердя й не соромитися, якщо сили наші невеликі, якщо можливості обмежені, якщо зроблене добро здається нам малим й незначним. Не будемо соромитися — все прийме наш милостивий и любля­чий Отець, який обіцяв Небесну винагороду навіть за кухоль холодної води, що подано в ім’я Його. 
Тисячі людей зараз потребують тієї любові, яка «довготерпить, милосердствує, не заздрить, не величається, не надимається».
Страждають й несуть тяготи мільйони наших співвітчизників, безліч дітей поневіряються безпритульними по нашій землі; молодь потрапляє в тенета різних чужорідних вчень, розбещується духовно й фізично; розповсюджується наркоманія та алкоголізм. Гірко дивитися на це. Свята Церква всіма силами прагне допомогти народу знайти духовний стрижень, без котрого не встояти людині в час випробувань. 
Зберігаючи в серцях своїх надію, подякуймо Творцю, Подателю всіх благ, за Його великі й багаті милості, що даровані були в 2015 році, який вже минає, нашій святій Українській Православній Церкві в Богом береженій Харківській єпархії. Рік, що минає, дав нам підставу для зміцнення нашої віри — бо триває відновлення старих й будівництво нових храмів нашої рідної Слобідської православної землі. Яскравим свідченням цьому стало освячення Блаженнійшим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм в місті Харкові до Дня міста відродженого храму Святих Жінок-мироносиць. У єдності Святої Церкви ми духовно вшанували 1000-річчя блаженної кончини Хрестителя Русі - рівноапостольного князя Володимира.
Надіючись на Господа всім серцем, ми зустрічаємо 2016 рік милості Божої, також наповнений пам’ятних днів та ювілейних дат: 175-річчя утворення Харківської духовної семінарії та 20-річчя її відродження в новий час, 50-річчя з часу кончини святителя Іоана Шанхайського, уродженця Хар­ківської губернії, який волею Божою був прославлений як Святитель далеко за кордоном, але глибоко шанується й у нашій Батьківщині. У квітні 2016 випов­нюється 95 років від дня народження пріснопам’ятного митрополита Никодима (Руснака, 2011), з ім’ям якого пов’язаний розквіт нашої Харківської єпархії.
Улюблені отці, брати і сестри, в святе свято Різдва Христового нехай від­криються наші серця словами Апостола: «Коли Бог полюбив нас отак, то по­винні любити і ми один одного!». Любімо ж Бога, будемо прагнути виконувати Його волю в ділах любові.
Нехай буде для всіх нас наступаючий рік літом милості Божої, в торжестві творчого миру, в утвердженні нашої священної історії.
«Христос народжується -славте; Христос з небес - зустрічайте; Христос на землі - підносьтеся. Співайте Господу, вся земле, і радісно оспівуйте, люди, бо Він прославився».

 

Категорія: Світ духовності | Переглядів: 175 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: