Головна » 2017 » Січень » 28 » З ЛЮДЬМИ І ДЛЯ ЛЮДЕЙ
17:10
З ЛЮДЬМИ І ДЛЯ ЛЮДЕЙ

З ЛЮДЬМИ І ДЛЯ ЛЮДЕЙ

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗВІТ ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ ВАЛКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ЯЦИНИ ЮРІЯ ДМИТРОВИЧА

Швидко промайнув 2016 рік, як і динамічно сплинув перший річний термін виконання депутатських повноважень  новообраними депутатами місцевих, районної рад. Відповідно до чинного законодавства України, зокрема вимог статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутати зобов’язані періодично, але не рідше одного разу на рік, звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу.
Чітко розуміючи це, наважився прозвітувати саме у такий спосіб  на шпальтах популярної і доступної у місцевих громадах районної газети «Сільські новини»,  бо  вимога Закону для депутата будь-якого рівня є аксіомою. До того ж, вважаю, що звітувати потрібно не лише перед виборами, а звіт - це не елемент самовихваляння, а здоровий і адекватний діалог депутата із тими, хто делегував нам право приймати рішення від імені громади.
На виконання відповідного рішення районної ради від 22.12.2016 року «Про проведення звітів депутатів районної ради перед виборцями»  пропоную до уваги читачів «районки» звіт про свою депутатську роботу за 2016 рік та про виконання наданих Законом повноважень. 
Активна і насичена діяльність протягом року у найвищому представницькому самоврядному органі районного значення у якості заступника голови районної ради як посадової особи місцевого самоврядування затягувала та форматувала життя і час по «валківському» сценарію, але не дозволяла забувати про рідне село Огульці, проблеми виборців і громади.  До того ж, протягом 2016 року довелось  активно попрацювати і у складі Правління Української Асоціації районних та обласних рад (далі – УАРОР), представляючи законні інтереси всіх районних рад Харківщини, погоджуючи та надаючи пропозиції, відповідні зміни до законопроектів, що стосуються місцевого самоврядування України.
Виконуючи повноваження заступника голови районної ради, брав участь у роботі 11 сесій райо­нної ради та засіданнях профі­льних постійних комісій, активно займався нормотворчістю, проектним менеджментом, розробкою програм та нормативно-правових актів локального значення. Так, на початку роботи районної ради VII скликання було розроблено і далі затверджено основний документ районної ради - Регламент діяльності та враховано всі конструктивні пропозиції і рекомендації колег - депутатів та посадовців виконавчого апарату.  Також власноруч за звітний період написано і якісно відпрацьовано чотири важливих цільових довгострокових Програми, серед яких чільне місце займають районна Програма розвитку місцевого самоврядування та Програма інформатизації Валківщини, яку розроблено спільно з РДА. 
Одним із пріоритетів моєї діяльності є інформатизація діяльності районної ради, виконую обов’язки головного адміністратора офі­ційного веб-сайту. На початку року левову частку робочого і позаробочого часу забрала масштабна реконструкція і розширення можливостей офіційного веб-сайту райо­нної ради (http://valki.kharkov.ua), який на сьогодні є вкрай необхідним і потужним інструментом для роботи як районної ради, так і депутатів. Спільно з О.Ю. Молодцовою, яка теж є адміністратором сайту,  здійснено його змістовне наповнення, переоснащення, оновлення змісту і, як результат, суттєво збільшилась географія і кількість відвідувачів, яка сягає близько 924 осіб за добу (середній показник за рік). Особисто підготовлено і розміщено на сайті більше 50-ти інформацій і повідомлень в розділах «Новини» та «Публічна інформація». Здійснюю постійний мультимедійний супровід пленарних засідань сесій для зручності роботи депутатів. Підготував тематичну відео-презентацію для супроводу Гімну України та Гімну Валківського району, які згідно з Регламентом розпочинають і закін­чують пленарні засідання сесій.
Важливою і результативною (17 переможців із 34 поданих) у 2016 році була спільна робота щодо розробки і впровадження у районі  міні-проектів «Разом у майбутнє», до якої активно долучився  чином координатора, використавши як магістр державного управління практичний науковий досвід  проектного менеджменту, допомагаючи ініціативним групам і місцевим радам у написанні й оформленні документації відповідно до Положення обласного конкурсу і прискіпливих вимог Конкурсного комітету. У такий спосіб нам у район вдалося додатково залучити інвестиції близько 1 млн. грн. на інфраструктурні і соціальні проекти розвитку громад.
Окремим напрямком роботи є підготовка і розробка проектів рішень (14 проектів) та проектів звернень районної ради (4 звернення) до вищих органів влади, до Президента України, Кабінету Міністрів України та до Верховної Ради України в якості законотворчих і законодавчих ініціатив, і всі ці звернення були підтримані колегами, депутатами ради, за що вам принагідно і щиро вдячний! Зокрема, V сесія районної ради підтримала ініціативи і відповідний проект рішення, внесений головою районної ради В.П. Оношою  та заступником голови районної ради щодо підтримки і якнайшвидшого затвердження законопроекту № 3038 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо справедливого розподілу рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату)» і направила це звернення до Верховної Ради України, всебічно схвалюючи і підтримуючи законотворчі ініціативи співавтора цього законопроекту, нашого народного депутата України О.М. Біловола.
Надзвичайно приємно, що 20.12.2016 року законопроект № 3038 був прийнятий Верховною Радою України (у другому читанні та за нього проголосували 259 народних обранців) і давня мрія всіх валківчан збулась! Зображена на гербі Валківського району газовидобувна вишка відтепер означає не тільки багатство наших надр, негативні наслідки якого ми відчуваємо у вигляді зруйнованих місцевих доріг, погіршення  екології, стану земель, падіння рівня питної води, а й те, що з 1 січня 2018 року  райо­нний бюджет отримуватиме 2 відсотки рентної плати, місцевий - 1 відсоток. 
Аби було наочніше, які це кошти, зауважу, що за 2015 рік тільки з Валківського району до Державного бюджету було перераховано 1 млрд. 168 млн.грн. рентної плати, а геологорозвідку і видобування нафти, природного газу та газового конденсату із 13 родовищ на території району ведуть 5 ліцензованих газовидобувних компанії. 
Знаково, що районною радою проведено відповідну роботу і звернення Валківської районної ради щодо законопроекту № 3038 було підтримано більшістю районних рад Харківщини саме для того, щоб цей законопроект був включений до порядку денного Верховної Ради у другому читанні, і мені як члену Правління УАРОР довелось організувати цю роботу.  Також 6 жовтня 2016 року головою районної ради мені було делеговано право брати участь  у засіданні  Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу та надана можливість виступити на цій нараді з конкретними пропозиціями і рекомендаціями щодо особливостей практичного виконання запропонованих змін у Бюджетному кодексі України. Але підкреслюю, що це наша спільна перемога, за наближення якої і підтримку  щиро вдячний всім депутатам районної ради, керівникам району В.П. Оноші  та В.І. Войтенку, очільнику валківськівських податківців Н.І. Габєлковій, головам районних рад Харківської області, голові обласної ради, Президенту УАРОР  С.І. Чернову та, безумовно, народному депутату України, ініціатору і співавтору законодавчої ініціативи О.М. Біловолу.
Брав також активну участь у формуванні і підготовці успішного виступу спортивної команди місцевого самоврядування Валківщини, яка в обласній Спартакіаді серед депутатів у 2016 році завоювала почесне 1 місце в Харківській області; також вніс і особистий спортивний внесок у загальнокомандну перемогу,  виступив у змаганнях з настільного тенісу, виборовши в  індивідуальному заліку  4 місце в області.
Щодо місцевих інфраструктурних проектів у селі Огульці, ініціював і брав безпосередню участь у розробці і формуванні проектної заявки та документації енергозберігаючого міні-проекту по заміні всіх вікон на сучасні в Огульцівському СБК ім. Т.Г.Шевченка. Цей міні-проект здобув перемогу в обласному конкурсі «Разом у майбутнє», змінив обличчя закладу культури, забезпечив енергозбереження та залучив для розвитку громади додаткові інвестиції з обласного бюджету в сумі 50,0 тис. грн.   Вдалося знайти порозуміння і з керівництвом Південної залізниці та, реагуючи на звернення мешканців села, встановити 2 сучасних навіси на залізничній станції «Пирогове», чим забезпечено комфорт та зручність односельцям, які користуються послугами залізничного транспорту.
Також постійно брав участь у всіх культурно-масових заходах села Огульці, допомогав у їх організації, проведенні,  сприяв у їх звуко-, світло-, апаратно-технічному забезпеченні. Допоміг  дольовою участю у придбанні ноутбука для мультимедійних потреб місцевої загальноосвітньої школи, допомагаю у проведенні ремонту звуко-технічних засобів закладів освіти, культури. Надаю системну інформаційно-методичну, консультативну допомогу сільській раді для ефективного вирішення питань і проблем місцевого значення.  Надав і фінансову допомогу місцевому Храму Покрови Божої Матері, зробив посильний внесок у грошовій формі у 5-відсотковий фонд ініціативної групи як співфінансування  для успішної реалізації міні-проекту «Разом у майбутнє».
Також спільно з односельцями  працював під час прибирання стихійного сміттєзвалища на території кладовища, особистим прикладом сприяв наведенню порядку і благоустрою у  населеному пункті:  влітку під час відпустки за допомогою мотокоси власноруч скосив бур’яни біля станції «Пирогове», на вулиці Партолих (де занедбані будівлі), на кладовищах (де поховані рідні) та біля в’їзних інформаційних знаків у село Огульці.  
Постійно здійснював протягом звітного періоду особистий прийом громадян, допомогав мешканцям села у проведенні лікування, медичного обстеження та отримання матеріальної допомоги на лікування, придбання ліків. Оперативно реагую на всі звернення і прохання односельців і, виходячи із реальних можливостей, намагаюся їх позитивно вирішити або сприяти у вирішенні. Це стосується і аварійних відключень світла, і ремонту силової підстанції електропостачання, і співпраці з місцевим сільськогосподарським підприємством, і вирішення земляками у районних  інстанціях особистих питань тощо.    І все це цілком зрозуміло і природньо, - адже це моя рідна земля, село, де живу і живуть мої батьки, рідні, друзі, односельці. Насправді, вдалося зробити далеко не все - бо ще більше у нас із вами нових планів, задумів, існуючих проблем і перспективних проектів, тому разом, спільно і дружно сподіваюсь, що ми їх вирі­шемо! 
Щиро вдячний всім односельцям (моїм виборцям села Огульці) за наданий найвищий у районі рівень довіри (85,6 відсотка), до депутата районної ради. Обіцяю, що докладу всі зусилля, час, практичний досвід, набуті знання і вміння, щоб ваш високий аванс довіри підтвердити конкретними результатами і справами заради соціального і економічного розвитку рідної громади і Валківщини!

 

Переглядів: 336 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: