Головна » 2016 » Липень » 19 » З "ЛАНУ" ЖНИВА ПОЧИНАЮТЬСЯ (№ 59 від 19 липня 2016 року)
17:00
З "ЛАНУ" ЖНИВА ПОЧИНАЮТЬСЯ (№ 59 від 19 липня 2016 року)

З "ЛАНУ" ЖНИВА ПОЧИНАЮТЬСЯ

Одними  з перших у районі почали  жнивувати хлібороби  СТОВ «Лан». І площі ранніх зернових у них  теж найбільші - займають 3,8 тисячі  гектарів. Пшениця на них  - дорідна, чиста. Попри всі погодні негаразди, вона вистояла і врожай непоганий дає. Зараз, наприклад, механізатори  намолочують з гектара в середньому по 39 центнерів зерна. Та це -  цифра не остаточна, бо стан посівів різний, і в господарстві сподіваються, що  в загальному підсумку врожайність буде вищою.
Збирання нині ведеться на черемушнянських  полях. Задіяно тут сім потужних імпортних  комбайнів, працюють на них професі­онали високого класу. Ось як брати Ігор  та Сергій Безбородови.
- Є у нас іще один  сімейний екіпаж, - розповідає  генеральний директор С.Ф. Байрачний. - Це - батько й син Губені, Олексій Самсонович та Ігор. Теж працюють якісно  і продуктивно. Загалом, серед механізаторів важко когось виділити, у кожного  - і майстерність, і досвід, і руки золоті.  З перших днів високих  намолотів домагаються Сергій Вірченко і Микола Луговий, Олександр Дубовик і Сергій Сенчук, Олександр Сенчук і Олександр Минко. 
Крім озимої пшениці, хліборобам треба ще впорати чималі площі гороху. Збирання це буде нелегким - у період вегетації йшли рясні дощі, горох пішов у ріст. А потім вітрами й дощами  його  прибило  до землі.
- Та особливості ці ми врахували, комбайни обладнали стеблепідйомниками, - продовжує розповідь С.Ф. Байрачний. - А щоб увесь  горох достиг одночасно, два дні  тому провели його десікацію. Доручили цю відповідальну роботу Олександру Мирному і Володимиру Саську. У зв’язку з великою  спекою працювати їм доводилося тільки вночі. Та з поставленим завданням механізатори справилися успішно.
Крім сучасної потужної техніки, є в СТОВ «Лан» і два «ветерани» - комбайни «Дон-1500» та «Нива». Вони теж надійно  підготовлені до збирання. «Дон-1500» знаходиться в Перекопі, там і працюватиме. І хоч з імпортними комбайнами, звичайно, не конкуруватиме, та користь і від нього буде. Що ж до «Ниви», то члени її екіпажу - ветеран хліборобської справи О.Ф. Петренко та І.М. Кобець теж займатимуться відповідальною справою - жнивуватимуть на городах власників паїв, а також на  полях сільгосппідприємства, які займають малі площі.
Нині разом із збиранням хлібів у господарстві повним ходом іде підготовка грунту під майбутній  урожай. На цій ділянці роботи зайняті два агрегати. Старанно трудиться тут, зокрема, Артур Хамаєв. Трактором «Кейс» в агрегаті з мульчуючим культиватором «Рубін» він якісно дискує грунт.
Мине не так уже й багато часу, і жнива стануть днем вчорашнім. А хліборобам треба дбати про завтрашній, про  хліб наступного року. Таке вже безкінечне, як життя, коло  їх турбот, така в них непроста і дуже потрібна всім нам робота. 


 

В. ЄВТУШЕНКО. 
Фото автора.

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 312 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: