Головна » 2016 » Березень » 19 » З КВІТНЯ ГАЗ ПО ДЕСЯТЬ (№ 24 від 19 березня 2016 року)
17:10
З КВІТНЯ ГАЗ ПО ДЕСЯТЬ (№ 24 від 19 березня 2016 року)

З КВІТНЯ ГАЗ ПО ДЕСЯТЬ

Редакція «Сільських новин», як і інші  засоби масової інформації, регулярно отримує повідомлення від регіональної  газової компанії «Харківгаз». Черговий такий  прес-реліз після його прочитання викликав просто шок у всього колективу. Бо йдеться в ньому  про те, що в разі, якщо  до 1 квітня  Кабінет міністрів не прийме постанову про другий етап підвищення цін на газ по меморандуму з МВФ (Міжнародний валютний фонд), ціна на природний газ для населення буде автоматично збільшена до риночного рівня, який досягне порядка... 10 гривень за 1 кубічний  метр.
На даний час, як зазначається, ціни на газ для населення регулюються постановою Кабміну №758 від 1 жовтня 2015 р. про покладення «спеціальних  зобов’язань» на НАК «Нафтогаз України» по забезпеченню газом населення і становлять 7,188 грн./куб.м (верхня ціна) і 3,6 грн./куб. м (нижня ціна, так звана - соціальна). Термін дії постанови закін­чується 1 квітня.
Підписаний минулого року меморандум з МВФ передбачає, що 1 квітня  цього року уряд має встановити  нові ціни на газ, піднявши так звану  «соці­альну  ціну» до 75% від  рівня імпортного  паритету (орієнтовно 5,5 грн./куб.м).
У разі, якщо уряд не встановить нових цінових мінімумів, «Нафтогаз» зможе реалізовувати газ населенню як поставщик «останньої надії». За інформаційним повідомленням на сайті  «Нафтогаз України» поставки в рамках «останньої надії» у лютому здійснювались за ціною 6943,48 грн. за тисячу  кубічних метрів, але це - без урахування ПДВ, тарифів на транспортування  магістральними і розподільчими трубопроводами. Відпові­дно, це означає, що остаточна  ціна газу для побутових споживачів складе близько 9,89 грн. за куб. метр.
Залишається тільки сподіватися, що в умовах полі­тичної кризи уряд таки зможе вчасно затвердити ціни на газ для побутових споживачів, і з 1 квітня населення не змушене буде   платити за блакитне паливо по риночних цінах.

 

Переглядів: 235 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: