Головна » 2016 » Січень » 1 » З ЄВРОПИ - З ПЕРЕМОГОЮ (№ 1-2 від 1 січня 2016 року)
17:20
З ЄВРОПИ - З ПЕРЕМОГОЮ (№ 1-2 від 1 січня 2016 року)

З ЄВРОПИ - З ПЕРЕМОГОЮ

Справжнім фурором для району стала  перемога  хореографічного колективу  «Hold the rhythm» у міжнародному фестивалі-конкурсі «Різдвяні вогні», який з 5 по 9 грудня 2015 року проходив в Угорщині. Коли вже дещо  вщухли перші емоції і шквал привітань, редакція  запросила керівника колективу Максима Литвина поділитися враженнями від поїздки.

- Максиме, а яким чином ви з колективом  на цей фестиваль  потрапили?
- Навесні минулого року старша і середня  групи «Hold the rhythm» брали участь у Міжнародному конкурсі-фестивалі дитячого юнацького та молодіжного мистецтва «Еmріre оf arts», який проходив у Трускавці, і обидві групи колективу стали переможцями у своїх номінаціях. Тоді голова журі Зінаїда Варі - доктор мистецтвознавства, кандидат наук, арт-директор міжнародних фестивалів в Угорщині, Болгарії, Туреччині, Хорватії - і запропонувала нам, як переможцям, стати учасниками ХV Міжнародного фестивалю «Різдвяні вогні»,  пообіцявши 50-відсоткову знижку при  оплаті за участь. До речі, плата за участь у фестивалях є за кордоном звичним явищем. Але знижку отримують далеко не всі. Отож, ми  й вирішили спробувати свої можливості, бо вже не раз отримували запрошення на міжнародні творчі заходи.
Скажу відверто - готувалися дуже  ретельно. Останній місяць перед поїздкою практично щодня проводили по 6-7 годин репетицій. Не менш важливо було вирішити й усі організаційні та фінансові  питання. І тут усім колективом ми в першу чергу вдячні за розуміння і підтримку  батькам, бо саме на їх плечі ліг основний тягар і витрат, і організації поїздки. Але й без підтримки спонсорів, які повірили в наші можливості, ми теж не  здійснили б своєї мрії. Тому від себе особисто, усіх дітей та їх батьків хочу подякувати  нашому постійному спонсору - директору Валківського молокозаводу Р. Рамазанову, директору “Агротехсервісу” О. Діжиченку, приватним підприємцям Є. Корсуну, Є. Губському, О. Перевесловій, М. Худому, О. Левченку, Ю. Павлію, В. Лисенку, В. Титарю. Слова вдячності також - керівникам  сільгосппідприємств та агроформувань району О. Ступаку, О. Різуненку з с. Дмитрівки, О. Шевченку, П. Бездітку.
Принагідно хочу сказати велике  спасибі і за поздоровлення та подарунки, які  колектив отримав, уже повернувшись додому, від міської ради і міського голови В. Скрипніченка, голови райдержадміністрації В. Войтенка та супермаркету «Посад».
- Якими були  враження від поїздки?
- Вони почалися одразу, як тільки ми перетнули кордон  України. Рівні, без жодної вибоїни дороги, охайні газони,  красиві, яскраві, не схожі  один на один будинки, скрізь чистота, порядок. Не тільки я, а й діти постійно звертали на  це увагу. Загалом про те, наскільки ми різнимося від  цивілізованої Європи, можна розпові­дати не одну годину. Але там треба побувати, щоб це зрозуміти. І, врешті-решт, наочно бачити, до  чого нам треба прагнути.
- А як проходив фестиваль?
- Відбірковий тур відбувався в курортному місті Балатонфюред, яке просто  вражає своєї красою. Ми пройшли два відбіркові тури,  потім шість годин чекали, щоб дізнатися чи  потратили до фіналу. Потім двічі  виступили у фіналі. Після чого  ще з більшим нетерпінням очікували на оголошення результатів і ледь жев­ріли надією потрапити хоча б  останніми до трійки лідерів. Бо суперники справді були сильні, достойні. Але коли почули, що вибороли перемогу в колективів з Ізраїлю та Угорщини, котрі в нашій  номінації поділили відповідно друге і третє місця, нашій радості не було меж! Від щастя хотілося цілувати  кожну  золоту медаль, яку вручили учасникам колективу, і кубок та  сертифікат до нього. А вже скільки вітань, солодощів, скільки позитивних  емоцій звалилося на нас - годі й говорити. І ще ми, даючи  інтерв’ю одразу кільком телеканалам, почувалися справжніми зірками.
- Медалі - дітям, кубок - колективу, а вам, як керівнику, що дісталося?
- Крім почуття  невимовного щастя, поділеного з усіма дітьми, насолоди від побаченого і досвіду  на майбутнє, найважливішим вважаю сертифікат, який дає мені право брати участь у суддівстві  інтернаціональних фестивалів.
- Крім самого фестивалю,  наскільки мені відомо, у вас була ще й насичена  пізнавально-розважальна програма.
- Так, крім дивовижних екскурсій Будапештом, відвідин  тропікаріуму та інших цікавих місць Угорщини, ми побували також в Австрії, помилувалися її столицею Віднем. Про все це  можна розповідати годинами. Скажу лише, що мій особистий архів за цю поїздку побільшав на 6 тисяч фото. Одним словом, усе це краще  побачити.
- А вам пояснювали, які саме критерії вашого виступу вплинули на те, що ви стали  переможцями? І чи маєте плани на подальшу участь в подібних конкурсах?
- Так, щодо критеріїв, то враховувалися постановка танцю, сюжет, різноплановість виступу та ряд інших. А стосовно планів, то влітку збираємося поїхати в Болгарію на міжнародний фестиваль.
- Тоді хай ніщо  не  завадить збутися вашим планам.
- Спасибі. Дуже на це сподіваємося.

 

Бесіду вела І. ТЕРЕЩЕНКО.

 

Переглядів: 242 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: