Головна » 2015 » Серпень » 29 » З ДОВІРОЮ ДО ГОЛОВИ (№ 70 від 29 серпня 2015 року)
17:01
З ДОВІРОЮ ДО ГОЛОВИ (№ 70 від 29 серпня 2015 року)

З ДОВІРОЮ ДО ГОЛОВИ

   Ветеранська організація Старого Мерчика завжди відзначалася активністю, ініціативністю, дієвістю і не тільки в тому, що стосується  її власних, ветеранських, проблем, а й життя всього селища. Це підтвердили і звітно-виборні збори місцевого ветеранського осередку, де його члени не тільки підбили підсумки роботи свого активу впродовж останніх чотирьох років, а й обговорили низку питань селищного побуту, важливих для усіх мерчан.
   Діяльність первинного осередку, як зазначила в своїй звітній доповіді його голова Л.Ф. Камишан, постійно зосереджується на кількох напрямках. А саме відстоюються у міру можливості права й інтереси членів осередку, проводяться заходи з їх соціального захисту, надається, настільки це в компетенції активу організації, допомога літнім мешканцям у поліп­шенні їх житлових умов, медичного, торгового, побутового, транспортного обслуговування, створюються благодійні фонди для підтримки статутної діяльності осередку, розвивається волонтерських рух. Активну участь ветерани селища також беруть  у патріотичному вихованні учнівської молоді, доглядають солдатські поховання та пам’ятники на братських могилах. Члени активу регулярно відвідують місцевих фронтовиків, учасників війни, самотніх пенсіонерів, обстежують їх побутові умови. Особлива увага приділяється цим людям у зимовий період, потребуючим допомагають у завезенні дров. При потребі надаються й інші побутові послуги.
   Добре налагоджено в первинній організації й волонтерську роботу, яка є суттєвим доповненням послуг, що  надають соці­альні  працівники. Нарікань на їх роботу немає ні в підопічних, ні у ветеранського активу, всі вони відповідальні люди, доглядають стареньких добросовісно. Але приходять до них двічі на тиждень, а цього мало. Отож допомога волонтерів стає справді незамінною. Доповідачка з вдячністю назвала  таких добровільних помічників, у числі найактивніших - зокрема, подружжя Борцових, а також закликала присутніх бути уважними до своїх літніх односельців, допомагати їм, коли виникає потреба.
   Як і більшість ветеранських об’єднань, старомерчицький осередок не має постійного фінансування. За допомогою тут звернулися до  місцевих підприємців. Тим, хто відгукнувся, Л.Ф Камишан подякувала, хто ні - побажала успішного розвитку їх справи, щоб  змогли допомогти ветеранам у подальшому. Таким чином зібрали 1300 гривень, які використовують для вшанування ветеранів-ювілярів. Підтримали матеріально первинний осередок і депутати селищної ради. На виділені ними кошти передплачено ветеранську періодику фронтовикам. Особливо відзначила голова осередку депутата А.В. Путятіна, який активно співпрацює з ветеранською організацією, надає їй допомогу.
   Докладно проаналізувала доповідачка  відзначення в селищі 70-річчя Великої Перемоги, яке стало справді всенародним святом, подякувала всім, хто  долучився до його проведення. Найбільша увага була фронтовикам, яким вручили грошову допомогу, подарунки і набори медикаментів від депутата обласної ради В.С. Казакової.
   Висловила Л.Ф. Камишан вдячність і місцевій владі, селищному голові О.В. Лещенку, які всіляко сприяють роботі ветеранського активу, виділяють транспорт, допомагають у вирішенні різних питань, які виникають у ветеранів.
   Озвучила доповідачка й низку проблемних моментів, над вирішенням яких ветеранський актив працює. І присутні на зібранні доповнили її своїми виступами.
Так, П.П. Вернигора звернувся до проблеми, яка турбує і ветеранів, і багатьох жителів селища. Два роки тому було закрито державну аптеку на масиві багатоквартирних будинків. І хоча зараз працює комерційна аптека в центрі, її замало для великого селища. Людям, особливо літнім, важко добиратися до неї з окраїн. Тож ветеранський актив працює над тим, щоб повернути державну аптеку на попередньому місці.
   Про «убиті»  селищні дороги говорив І.П. Дехтяр і, зокрема, про свою вулицю імені 40-річчя Жовтня, що при в’їзді в Старий Мерчик. Живе там багато пенсіонерів, яким важко ходити таким розбитим шляхом. Свого часу в ремонт твердого покриття там вкладали свої кошти й жителі. Але зараз дорога вже потребує капремонту. Висловлювалася пропозиція порушити перед селищною радою клопотання щодо ремонту доріг у селищі.
   Порушували учасники зібрання питання телефонного зв’язку, благоустрою, прибирання кладовищ та інші питання, які турбують ветеранську  спільноту.  Отже, працювати осередку є над чим. Роботу активу за звітний період визнано задовільною. Присутні обрали актив у складі 11 чоловік, у тому числі 5 нових членів.  Висловили свою довіру й керівнику - Лідії Федорівні Камишан, продовживши їй термін головування.

 

В. КЛОЧКО,
голова районної ветеранської організації.

 

Категорія: Події району та міста | Переглядів: 249 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: