Головна » 2015 » Жовтень » 27 » З ДИТЯЧИХ РУК - ВІНОК БЕЗСМЕРТЯ (№ 89 від 27 жовтня 2015 року)
17:04
З ДИТЯЧИХ РУК - ВІНОК БЕЗСМЕРТЯ (№ 89 від 27 жовтня 2015 року)

З ДИТЯЧИХ РУК - ВІНОК БЕЗСМЕРТЯ

Вшанування пам’яті полеглих у роки Великої Вітчизняної війни воїнів і мирних жителів має важливе значення для  патріотичного виховання підростаючого покоління. Нині, коли в нашій державі знову  неспокійно, цей виховний момент набуває особливої  актуальності. І те, що юнацтво розуміє необхідність збереження й увічнення пам’яті про  подвиг нашого народу, зворушує нас, ветеранів, які  сім десятиліть тому пережили воєнне лихоліття.
Ось так, у нас в Барановому з нагоди річниці визволення села від німецько-фашистських загарбників відбувся велопробіг миру за участі місцевих школярів і педагогів. Розпочався він урочистою лінійкою в школі, після якої  учні 7-11 класів із стрічками кольорів державного прапора на велосипедах прибули до  віддаленого  села Війтенків, де зустрілися зі своїми ровесниками з Нового Мерчика.
Зустріч, на якій були  також присутні сільські голови  М.А. Петренко та В.І. Занкевич і директори шкіл Т.В. Салащенко та О.І. Борщ, відбулася біля  пам’ятного знака жерт­вам війтенківської трагедії. Взимку 1942 року за допомогу партизанам фашистські карателі розстріляли тут усіх чоловіків села на очах у їх  матерів, дружин, дітей...
Присутні вшанували пам’ять загиблих  урочистим мітингом з літературною композицією, підготовленою на основі краєзнавчих матеріалів, поклали до пам’ятного знаку вінок безсмертя як символ єдності, дружби і пам’яті, в якому сплелися зелене листя з Нового Мерчика і червоні маки з Баранового.
Почувши, що біля пам’ятника їх односельцям відбувається зібрання, туди вийшли жителі Війтенків, приєдналися до мітингу і теж були зворушені такою увагою до подій далекої  війни, які й досі відгукуються болем у їх серцях.
Від ветеранів-односельців, жителів Війтенків висловлюю велику вдячність організаторам цього заходу, директорам і педагогам Баранівської школи і Новомерчицького НВК, які об’єднують учнів на добрі справи, виховують у них  патріотизм, повагу до старших поколінь. Це дуже важливо, що діти знають, пам’ятають і нагадують нам, що й Велика Перемога колись  була здобута завдяки єдності, дружбі народів, любові до рідної землі, і що й зараз нам потрібно об’єднуватися заради миру в державі.


А. ШАТРАВКА,
голова ветеранської органі­зації Баранового.

 

Категорія: Без категорії | Переглядів: 209 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: