Головна » 2016 » Лютий » 9 » ВУЛИЦІ БОРИСА ЦИБУЛЬНИКА БУТИ? (№ 13 від 9 лютого 2016 року)
17:04
ВУЛИЦІ БОРИСА ЦИБУЛЬНИКА БУТИ? (№ 13 від 9 лютого 2016 року)

ВУЛИЦІ БОРИСА ЦИБУЛЬНИКА БУТИ?

Представники  валківської інтелігенції склали  письмове звернення до Шарівського сільського голови З. М. Хворост та депутатів Шарівської сільської ради  із закликом переглянути своє попереднє рішення щодо перейменування вулиць  і присвоїти ім’я Бориса Цибульника вулиці, на якій жив і творив цей знаний український гончар.
Не маючи у своєму родоводі гончарів, говориться в посланні до сільських обранців, Борис Миколайович самотужки освоїв традиційну для Валківщини гончарну справу, а згодом, завдяки природженому мистецькому таланту, наполегливості та надзвичайній працьовитості, уві­йшов до числа найвідоміших майстрів не лише Валківщини, Слобожанщини, а й всієї України. За значний особистий внесок у збагачення культурно-мистецької спадщини України, високу  професійну майстерність указом Президента України Л. Кучми 1995 року нашому земляку було присвоєне  високе звання «Заслужений майстер народної  творчості України».
Роботи Бориса Цибульника експонуються у найпрестижніших музеях України, науковці Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному зняли про нього документальний фільм.
Ще за життя Майстра приватна садиба Цибульників, споруджена його власними руками, перетворилася на своєрідний культурний осередок, який охоче  відвідували земляки  і приїжджі: щоб поспілкуватися із прославленим гончарем, помилуватися колекцією авторської кераміки, взяти участь у майстер-класах під керівництвом Бориса Миколайовича. Його творчість відіграє значну роль у піднесенні престижу села Шарівки, Валківщини, Слобожанщини. Після кончини кераміста, за згодою родини його садибу включено до туристичного маршруту «Валки – гончарна столиця Слобожанщини».  
Звернення підписали більше тридцяти представників культури та освіти райо­ну.

Л. Ніколаєнко, 
дослідниця творчості Б. М. Цибульника,   вчитель Валківського ліцею імені О. Масельського.

Переглядів: 183 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: