Головна » 2015 » Травень » 19 » ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З БЮДЖЕТУ (№ 41 від 19.05.2015 року)
17:06
ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З БЮДЖЕТУ (№ 41 від 19.05.2015 року)

ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З БЮДЖЕТУ

Перші місяці нинішнього року для Гонтово-ярської сільської ради були досить плідними в питанні  роботи над наповненням бюджету. За чотири місяці до загального фонду сільського бюджету надійшло 354,1 тис. грн. при плані 101,3 тис. грн. І без перебільшення можна сказати, що досягти такого результату нам багато в чому допомогли зміни, внесені до податкового законодавства. У тому, що зміни ці спрямовані на підвищення фінансової спроможності місцевих рад, ми переконалися на власному досвіді.

Так, з 1 січня 2015 року до місцевих бюджетів сплачується акцизний податок з роздрібного  продажу підакцизних товарів - тютюну, алкоголю, пива, нафтопродуктів. На території нашої  сільської ради є три автозаправні станції. А оскільки акцизний податок сплачується до місцевих  бюджетів за місцем розташування пунктів роздрібного продажу підакцизних товарів, то акциз із продажу нафтопродуктів надходить до нашого сільського бюджету. За чотири місяці року ці надходження склали 203 тис. 821 грн.
Ще однією важливою статтею доходів кошторису села є податок на майно. До нього входять, зокрема, і земельний податок з юридичних  та фізичних осіб, а також орендна плата з юридичних і фізичних осіб. Працівники сільської ради, депутати роблять все для того, щоб всі платники своєчасно і в повному обсязі вносили ці платежі. Хороші партнерські стосунки склалися у нас, зокрема, з керівником фермерського господарства «СТВ-Агро» В.І. Походящим - щомісяця від цього господарства надходить близько 6,5 тис.  грн. орендної плати.
Не так давно взяло в оренду землі запасу сільської ради фермерське господарство «Агрофортуна» (керівник О.М. Діжиченко), але вже зарекомендувало себе дисциплінованим платником.
Територія Гонтово-ярської сільської ради складає понад 5200 гектарів, з яких  ріллі - 3084 гектари. Майже на 300 гектарах жителі населених пунктів ведуть особисте селянське господарство. Щоб  усі  ці землі не лише давали хороші врожаї, а й приносили доходи сільському бюджету, потрібно вести їх чіткий облік,  контроль за ефективним їх використанням. Над цим працюємо постійно, обліковуємо кожну сотку землі. Особливу увагу приділяємо малим віддаленим селам. Там не раз доводилося виявляти земельні наділи, які не використовувалися,  заростали бур’янами - ось як, наприклад, в Ілюхівці. Розшукуємо господарів таких ділянок, хоч це буває і непросто. А якщо  ділянки нічийні, проводимо їх відповідне оформлення, після чого вирішується питання надання їх в  оренду. Все це допомагає раціонально розпорядитися землею.
 Так, за межами села Водопою 12 гектарів земель запасу стояли без використання. Сільська рада звернулася до управління   Держкомзему в районі з проханням допомогти у виділенні цієї землі членам  територіальної громади - учасникам АТО. На даний час чотири наших земляки - учасники АТО вже оформляють документи на наділи землі для ведення особистого селянського господарства. Кожен з них отримає по два гектари.
Крім акцизного податку та плати за землю, наповнити бюджет нам допомагають єдиний податок, який  сплачують підприємці, єдиний податок  з сільгосптоваровиробників (колишній фіксований сільгоспподаток). Заплановані показники з цих податків і за перший квартал, і за чотири місяці теж  перевиконано.
Згідно з чинним законодавством внести зміни до видаткової частини бюджету ми можемо тільки за підсумками першого півріччя. Звичайно, ми  докладемо всіх зусиль, щоб перевиконати і планові показники півріччя.  Тож уже зараз думаємо над тим, як використати надпланові кошти, що зробити найперше, зокрема, в питанні благоустрою.
Насамперед необхідно відновлювати вуличне   освітлення, адже на сьогодні з усіх населених пунктів ради тільки в Гонтовому Ярі  освітлюється, і то частково, лише центральна вулиця.
Є ще одна проблема села - не вистачає субвенції на утримання  дитсадка. Виділяється субвенція за формульною системою, яка, на мій погляд, дуже недосконала. У нас, наприклад, відвідує дитсадок небагато дітей, а приміщення  ДНЗ велике, для утримання його потрібні значні кошти. Тому плануємо розробити і затвердити програму підтримки дошкільного закладу, закласти під цю програму певну суму. Прийнявши аналогічну програму і з розвитку спорту, зможемо також посприяти пропаганді здорового способу життя на селі. А ще хотілося б поставити європаркани довкруг сільських кладовищ.
Словом, проблем вистачає. А для того, щоб  вистачило коштів на їх вирішення, будемо робити все від нас залежне, спираючись на сприятливе для місцевих рад податкове законодавство,  залучаючи до активної співпраці наших  партнерів - платників податків. 


Л. КОРСУН,
сільський голова Гонтового Яру.

Переглядів: 188 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: