Головна » 2016 » Липень » 30 » ВРОЖАЇТЬСЯ ФЕРМЕРСЬКА НИВА (№ 62 від 30 липня 2016 року)
17:00
ВРОЖАЇТЬСЯ ФЕРМЕРСЬКА НИВА (№ 62 від 30 липня 2016 року)

ВРОЖАЇТЬСЯ ФЕРМЕРСЬКА НИВА

Нелегко  йдуть цьогорічні жнива. Ніби й немає  затяжних  дощів, та для того, щоб  порушити  робочий ритм збирання, вистачає й короткочасних опадів. А останнім часом опускаються на землю  нічної пори ще й нехарактерні для липня тумани. Довго  тримається роса, тому в поле часом  доводиться виходити  вже після десятої.
За таких умов важливо якнайефективніше  використати кожну робочу   хвилину. Тому керівники сільгоспоб’єднань ставку роблять  на високопродуктивну сучасну техніку і професіоналізм комбайнерів. Ось і голова фермерського  господарства «СТВ-Агро» В.І. Походящий задоволено  розпо­відає, як працює  на жнивному лані його новий «Клаас Тукано-570». Це - найсучасніша модифікація даної марки комбайнів, має два барабани і ротор. Збирає такий комбайн зернові, горох і сою.  Крім високої продуктивності, забезпечує  якісне очищення зерна - засміченість  його складає  всього півтора відсотка.
Довірили цю потужну техніку в господарстві досвідченому механізатору О.В. Солонецькому. А помічником у нього  працює В.В. Попудренко.
Поруч з цим екіпажем відмінно  трудяться на жнивах і В.Я. Цуцман з помічником А.І. Красєвим та О.В. Орлов з помічником  В.О Рисованим.
Ранні зернові займають  у фермерському господарстві цього року 540 гектарів, з них  озима пшениця - 300 гектарів. Жодного гектара озимих тут не пересіяли, хоч минулої осені сівбу довелося вести  в сухий грунт. Та хліборобський досвід керівника господарства й агронома допоміг знайти  оптимальні рішення і в такій ситуації. Було проведено і своєчасне підживлення посівів, і їх обробіток засобами захисту від хвороб та шкідників.  Тож нині радіють хлібороби хорошому врожаю. На круг пшениця дає по 45 центнерів зерна з гектара. А є  поля, на яких  урожайність  перевищує 60 центнерів - зокрема ті, де  попередником був горох.
І збирання, і підготовку до наступного сільськогосподарського сезону в господарстві ведуть в єдиному комплексі. Поля, що вивільняються з-під  зернових, відразу дискуються. З цією ділянкою роботи успішно  справляється С.В. Полтавський. Надійно підготувало  фермерське господарство і зерносклади. Туди вже закладено  насіння озимої пшениці для осінньої сівби.
Збираючи врожай, не забуває В.І. Походящий і про тих, на чиїх землях його вирощує. Незабаром власники паїв отримають орендну плату, причому цього року за рішенням голови фермерського господарства її підвищено до семи відсотків від нормативної  грошової оцінки землі (з індексацією).
Хліборобській справі Віктор Іполітович віддає всі свої сили й час. Та турбота про  землю органічно поєднується  в його  житті з турботою про людей. І не лише про працівників фермерського господарства чи орендодавців. Як депутат райо­нної ради він бере участь  у вирішенні багатьох  життєво важливих  для району питань. Нерідко участь  ця знаходить і своє матеріальне втілення - ось як у допомозі коштами на ремонт пологового  відділення райлікарні. Фізик за освітою, він зумів знайти  і друге своє покликання - хліборобське. У все, що робить, Віктор  Іполітович вкладає душу. Тож і врожаяться його поля, а кожен прожитий день залишає  добрий слід. 


В. ЄВТУШЕНКО.

На знімках: (в центрі) В.І. Походящий (край­ній зліва) з комбайнерами О.В. Солонецьким, А.І. Красєвим, В.В. Попудренком та начальником управління агропромрозвитку М.Д. Редько.

Фото автора.

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 319 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: