Головна » 2016 » Березень » 12 » ВОНА ПРО ЗЕМЛЮ ЗНАЄ ВСЕ (№ 22 від 12 березня 2016 року)
17:00
ВОНА ПРО ЗЕМЛЮ ЗНАЄ ВСЕ (№ 22 від 12 березня 2016 року)

ВОНА ПРО ЗЕМЛЮ ЗНАЄ ВСЕ

Так з повагою говорять  односельці про Валентину Василівну Кравченко - спеці­аліста другої категорії, землевпорядника Сидоренківської сільської ради. Більше двадцяти років працює вона на цій посаді, отож  все велике земельне господарство, що знаходиться на території  ради, знає не гірше, ніж власний город. А територія ради чимала - 6670 гектарів, з яких сільгосп­угіддя займають  6,3 тисячі гектарів. Це - землі запасу та держрезерву, паї, присадибні ділянки тощо.
І про кожне поле, кожен земельний  масив Валентина Василівна може розповісти не менше, ніж його орендар чи господар. За багато  літ роботи не  залишилося, напевно, жодного куточка угідь, куди б не дісталася вона на своєму велосипеді. Звичайно, є в сільській раді карти  земель, є плани, технічна документація. Але найкраще, переконана спеціаліст-землевпорядник, коли кожен лан у тебе - перед очима, і ти бачиш його розташування на місцевості, знаєш, як він використовується. Тоді і кожна сотка на обліку, і легше дати лад  усьому господарству.
Бо хоч землі за межами населених пунктів і знаходяться у віданні Головного управління Держгеокадастру, а отже саме воно  вирішує багато питань щодо них, та відбувається це не без  участі сільських рад. Ось, наприклад, хоче людина отримати  два гектари землі для ведення особистого селянського господарства. То найперше їй потрібно не в Харків у ГУ Держгеокадастру їхати, а звернутися в сільську раду, де отримати  викопірування земельної ділянки - витяг  з плану земель. Після цього даний документ в електронному вигляді людина має одержати в районному відділі  Держгеокадкастру, а вже по тому - і до  Головного  управління можна їхати.
Всі ці та багато  інших роз’яснень дає односельцям В.В. Кравченко. Звертаються ж до неї  люди в найрізноманітніших питаннях, адже земля для селян в усі часи була і годувальницею, і об’єктом бажань, а іноді - й спорів. І щоб вирішувати  всі проблеми в правовому полі, давати квалі­фіковані консультації, Валентина Василівна постійно  розширює свої професійні знання. Земельне  законодавство змінюється, до нього вноситься чимало поправок, тож вона прагне завжди тримати руку на пульсі цих змін.
На території сільської ради працюють чотири сільгоспоб’єднання, які орендують паї  в місцевих селян. Чимало  громадян займається особистим селянським господарством. Є приватні підприємці, які взяли землю або ставки в оренду. З ними всіма і працює спеціаліст-землевпорядник, аби і вся необхідна документація була в порядку, і плата за землю вносилася вчасно. До речі, саме від орендної плати й земельного податку сільський бюджет одержує найбільше надходжень. І в тому, що за минулий рік доходну частину бюджету Сидоренківська сільська рада виконала на 232 відсотки, є й чимала заслуга спеціаліста-землевпорядника Валентини Василівни Кравченко. Отож і своє профе­сійне свято  вона зустрічає з чудовим настроєм. Бо так приємно, коли твоя робота приносить  такі  вагомі результати.

В. ЄВТУШЕНКО.
Фото автора.

Переглядів: 251 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: