Головна » 2015 » Серпень » 22 » ВИШИВАНА УКРАЇНА (№ 68 від 22 серпня 2015 року)
17:06
ВИШИВАНА УКРАЇНА (№ 68 від 22 серпня 2015 року)

ВИШИВАНА УКРАЇНА

    Наш край надзвичайно багатий на майстрів-вишивальниць. Щоб показати їх таланти, популяризувати мистецтво вишивки, Валківський краєзнавчий музей до Дня Незалежності відкрив нову виставку під назвою «Вишивана Валківщина». Близько півсотні робіт традиційної та сучасної тематики представлено в експозиції, а особлива увага звернена на роботи патріотичного змісту.
    Так, окрасою центральної частини виставки стали герби Валківського району та України, вишиті Ольгою Миколаївною Гончаренко, переможницею обласного конкурсу на кращу вишивку хрестиком «Візерунком стане рідний край».
Безліч емоцій збуджують яскраві патріотичні панно, запропоновані для виставки жителькою Сніжкова (кухарем за професією) Раїсою Василівною Танько. Ось їх назви - «Гімн України», «Молитва за Україну», «А я просто українка, україночка», «Хліб - усьому голова», вишивані портрети Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Лесі Українки та інші барвисті рукотвори.
    Першою роботою майстрині була наволочка для дитячої подушечки новонародженій доньці Оксанці, після якої вишила ще кілька десятків наволочок та створила сотні різних видів вишивок, сорочок, ікон, пейзажів, панно тощо.
Мотиви для творчості підказують доньки Оксана та Наталка. До речі, старша донька, яка працює вчителькою у сусідньому селі Олександрівці, успішно використовує мамині рукотвори під час проведення своїх експериментальних уроків математики. 
   Ще одна наша землячка з села Шевченкового Тетяна Василівна Зюбан захоплюється вишивкою стрічками. Її неперевершений концертний костюм, виготовлений у цій техніці, зайняв перше місце в обласному галузевому фестивалі-конкурсі образотворчого мистецтва в номінації «Традиційна вишивка». Людина активної життєвої позиції, Тетяна Василівна у 2008 році заснувала у Люботині фольклорний ансамбль «Чарівниці», для якого власноруч створила і оздобила костюми. Не забуває відвідувати Тетяна Василівна і свій рідний ра­йон  - виступає у фольклорно-етнографічному гурті «Мельничани», у Миколи Михайловича Губського вчиться грати на скрипці і збирається виступати в гурті «Троїсті музики».
Захоплюється традиційною вишивкою і валківчанка Ніна Миколаївна Лошкарьова. Вишиті нею українські жіночі та чоловічі сорочки, весільні рушники розходяться по домівках рідних та друзів.
     Ваблять погляд вироби Ірини Василівни Рудь із Шарівки - ікона Богородиці «Нев’янучий цвіт», український рушник, а також незвичайна ошатна сорочка чорного кольору з червоними квітами. Найбільше любить майстриня вишивати ікони, вдома має вишитий власноруч іконостас. Частину ікон планує подарувати церкві, що будується у Шарівці.
    Друга частина виставки представляє вишивки, виконані у сучасних тенденціях - пейзажі, анімалістика, портретний жанр, а також іконографія. Чудово відтворила хрестиком на своїх полотнах картини відомих художників Тетяна Василівна Кодацька із Благодатного - «Мисливці на привалі» Василя Перова, «Сикстинська Мадонна» Рафаеля, «Буря» та «Весна» французького художника П’єра Огюста Кота.
    Анімалістичним жанром та пейзажами захоплюється і Антоніна Анатоліївна Лопа із Серпневого. Її полотна — «Коні на заході сонця», «Зграя вовків», «Леопард у засідці» допомагають нам  краще зрозуміти неповторний світ природи.
    Колекцію вишитих ікон вирішила показати землякам Лілія Вікторівна Чубенко з Валок. Милують око її вишивки, виконані в яскравих насичених тонах. Більше тридцяти таких ось її робіт стали оберегами осель рідних, друзів, просто знайомих. Розмаїття кольорів, неповторна фантазія майстрині створює чарівний світ краси, поринувши в який, кожен відвідувач відчуває  емоці­йне піднесення, радість життя, святковий настрій і бажання творити.

Л. Вільхівська,
науковий співробітник Валківського краєзнавчого музею.

Категорія: Без категорії | Переглядів: 228 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: