Головна » 2017 » Лютий » 14 » ВІРНІСТЬ БРАТСТВУ БОЙОВОМУ БЕРЕЖІТЬ (№ 13 від 14 лютого 2017 року)
17:00
ВІРНІСТЬ БРАТСТВУ БОЙОВОМУ БЕРЕЖІТЬ (№ 13 від 14 лютого 2017 року)

ВІРНІСТЬ БРАТСТВУ БОЙОВОМУ БЕРЕЖІТЬ

У різні роки в складі Обмеженого контингенту  радянських військ в Афганістані служило чимало  наших  земляків. Тільки  в Старому Мерчику на даний час проживає  12 воїнів-інтернаціоналістів. І хоч усім їм довелося пройти горнило однієї війни, та в кожного  залишилися свої  спогади про неї, свій біль.

Для Володимира Путятіна дорога на війну почалася з прикордонної служби. Служити довелося на Памірі, на високогірній заставі. Там набув солдатського досвіду. А потім у складі мотоманевреної  групи був направлений в Афганістан. Головне їх завдання полягало в  зачищенні території від   банд душманів, які дислокувалися, як правило, у важкодоступних місцях - в ущелинах, у високогірних  кишлаках. Ось там особливо  знадобився йому набутий на прикордонній заставі досвід.
Вступати в бій їм доводилося постійно. Володимир загубив лік тим боям. Та один, останній, він  запам’ятав на все життя. Їх підрозділ та ще одна десантно-штурмова група, що  прибула на підмогу, оточили велику банду в одному з гірських кишлаків. Майже дві доби поспіль тривав важкий  бій. Бандитів знешкодили, але і наші втрати були значними. В тій  операції одержали тяжкі поранення і Володимир та його  вірні бойо­ві друзі - Ігор з Одеси й Іван з Кременчука. «Вертушками» хлопців вивезли  на місце розміщення їх підрозділу, а потім літаком доставили в Душанбе. Там лікарі довго  боролися за життя хлопців. Досвід військових медиків і молодість та бажання  жити перемогли. Ось тільки всіх трьох після лікування демобілізували. Наслідком поранення для Володимира стала інвалідність.  А мужність  і героїзм, проявлені ним  у тому бою, відзначенні медаллю «За бойові заслуги».
Таку ж бойову відзнаку має і В’ячеслав Анатолійович Колєснік. У складі  мотоманевреної  групи він  охороняв дорогу на Кабул. Брав участь в операціях із зачищення території від банд. В одному з важких боїв був поранений, отримав контузію. Нині має  інвалідність.
Медаллю «За бойові заслуги» нагороджений  також Ігор Олексійович Журавський. В Афганістані він воював у складі зенітно-артилерійського  полку. На  своєму потужному «Уралі» доставляв у військові підрозділи боєприпаси, продовольство, пальне, виконував інші  важливі завдання. Під час  повернення з однієї із бойових операцій був контужений.
У Миколи Миколайовича Любченка військова спеціальність - водій бойової  машини піхоти. На своїй БМП йому довелося побувати  в  найгарячіших точках, виходити  живим  з найжорстокіших  боїв. У одному з бойових  рейдів машина підірвалась на міні. Екіпажу пощастило - серйозно ніхто не постраждав. А ось БМП списали.
Отримав Микола нову машину, а невдовзі при обстрілі з гранатометів і в ній  було пробито люк. І знову екіпаж уцілів. Кабул, Джалалабад, Газлі, Баграмська дорога - ці гарячі точки стали віхами його бойової біографії, назавжди лишилися в пам’яті.
З листопада  1986-го по травень 1988 року проходив службу в Афганістані Анатолій Володимирович Тичина, гідно виконував свій обов’язок. Про це свідчать його відзнаки, серед яких - і медаль «За бойові заслуги».
Пройшли випробування Афганом і брати Олександр Іванович та Анатолій Іванович Косенки, молодший сержант Олександр Миколайович Дробітько та сержант Святослав Миколайович Приходько, Сергій Володимирович  Орябинський, Анатолій Васильович Писаренко, Василь Васильович  Чабан.
Усі, кого обпалила та війна, стали трохи іншими. Гостріше реагують на несправедливість, близько до серця беруть проблеми інших. Головне ж - всі вони свято бережуть у своїх серцях почуття бойового  братства і пам’ять про тих, чиє життя обірвала афганська війна. А щоб  пам’ять ця мала  матеріальне втілення, щоб  було  куди  прийти  і покласти  квіти, постояти, схиливши голову, згадати загиблих друзів, старомерчицькі воїни-афганці вирішили спорудити в центрі селища, біля братської  могили, пам’я­тний знак. Їх ініціативу  підтримала селищна рада, виділивши кошти.  На даний час пам’ятний знак вже виготовлений, і навесні його буде встановлено.

 

В. ЄВТУШЕНКО.
 

Переглядів: 190 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: