Головна » 2016 » Лютий » 2 » ВИРІШУЄ ГРОМАДСЬКА РАДА (№ 11 від 2 лютого 2016 року)
17:04
ВИРІШУЄ ГРОМАДСЬКА РАДА (№ 11 від 2 лютого 2016 року)

ВИРІШУЄ ГРОМАДСЬКА РАДА

Наприкінці минулого року відновила свою роботу громадська рада при районній державній адміністрації. До її нового складу ввійшли представники десяти   громадських  об’єднань Валківщини, серед яких - Асоціація приватних роботодавців, РО  «Союз  організацій інвалідів України»,  громадська організація рибалок-любителів «Валківські рибалки», районні організації профспілки працівників освіти і науки та профспілки працівників культури, районна жіноча рада та інші.  На першому засіданні було обрано  голову громадської  ради. Очолила цей дорадчий орган  представник районної  організації профспілки працівників освіти і науки О.Д. Бабенко.

Цими днями відбулося чергове засідання громадської ради, участь  у якому взяли голова райдержадміністрації  В.І. Войтенко та голова районної ради  В.П. Оноша. На розгляд ради було винесено  питання, що стосувалися соціального  захисту населення, змін до податкового  законодавства, зміцнення та розвитку спортивної  бази в районі.
Для населення району  неабиякою  підтримкою  і захистом є субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Цього року внесено  зміни до порядку їх призначення. Докладно про ці зміни і, зокрема,  про те, як сплачувати  за комунальні послуги, якщо  є економія енергоносіїв, а також про те, які питання виникають в отримувачів субсидії і як допомогти їх вирішити, розповів  членам ради начальник управління праці та соціального  захисту населення райдержадміністрації І.В. Горошко.
Соціальний захист населення - це і надання пільговому контингенту передбачених законом пільг. На даний час проблемою є забезпечення цього  контингенту можливістю пільгового  проїзду. У Держбюджеті на 2016 рік не передбачено  коштів на компенсацію перевізникам витрат на такі перевезення. І хоч поки що наше автотранспортне підприємство не відмовляє пільговикам у безплатному проїзді, та, зрозуміло, що  це, так би мовити - до часу, бо  собі на збиток працювати воно не буде. Тож про це теж вівся зацікавлений діалог представників громади з владою.
Як повідомили керівники району, питання це стоїть на порядку денному роботи і райдержадміністрації, і  райо­нної ради. Нині готуються відповідні пропозиції і розрахунки з тим, щоб внести  доповнення до Програми соціального  захисту населення Валківського району.
Ці пропозиції депутати райради розглянуть на своїй черговій сесії. В будь-якому разі, наголосив голова райдержадміністрації В.І. Войтенко, проблему будемо вирішувати, адже пільги на проїзд ніхто не відміняв.
Про зміни до Податкового кодексу України, які набрали чинності з 1 січня 2016 року, поінформувала присутніх начальник Валківського  відділення Нововодолазької ОДПІ Н.І. Габєлкова.
На розгляд учасників засідання було винесено і питання ремонту спорткомплексу «Колос». Обгрунтовуючи необхідність  його проведення, завідувач сектору в справах молоді та спорту райдерж­адміністрації В.П. Детюк сказав, зокрема, що протягом трьох  десятиліть спорткомплекс жодного разу капітально не ремонтувався, і експлуатувати його далі в такому стані стає  неможливим. Необхідно також  облаштувати  додаткове поле для тренувань, обладнати переносний хокейний майданчик.
Члени громадської  ради підтримали ці пропозиції та запропонували внести  відповідні зміни до Цільової  програми розвитку фізичної  культури та спорту на 2013-2017 роки, що дасть змогу передбачити  кошти для виконання хоча б частини із запланованого.
А голова районної ради В.П. Оноша звернув увагу присутніх на ще один важливий момент. Допомогти у вирішенні проблеми з ремонтом спорткомплексу могла б участь  громади у конкурсі міні-проектів, який  щороку проводиться в області. Ввійшовши до числа  переможців цього конкурсу, можна отримати хорошу фінансову підтримку і виконати певний обсяг робіт на умовах співфінансування.  Адже згідно  з умовами  конкурсу п’ять відсотків необ­хідних  коштів вносить ініціативна група (це можуть бути спонсори, об’єднання громадян тощо), 45 відсотків фінансує  місцевий бюджет, а 50 відсотків необхідної  суми виділяється з обласного  бюджету.
Створення такого міні-проекту - цілком посильна для громади справа. Необхідну інформацію можна  знайти на відповідних  сайтах, не відмовить  у допомозі та консультації і районна рада.
На завершення засідання члени громадської ради затвердили план роботи на 2016  рік. Після обговорення проекту та внесення кількох пропозицій він був затверджений одноголосно.

В. ЄВТУШЕНКО.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 209 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: