Головна » 2016 » Січень » 12 » ВИХОВУЄМО ГІДНИХ ГРОМАДЯН (№ 5 від 12 січня 2016 року)
17:03
ВИХОВУЄМО ГІДНИХ ГРОМАДЯН (№ 5 від 12 січня 2016 року)

ВИХОВУЄМО ГІДНИХ ГРОМАДЯН

Головне завдання вчителя - не тільки навчити учня, передати йому весь необхідний обсяг знань, а й виховати його як особистість. Саме формування особистості з високими життєвими принципами, гідного громадянина своєї держави, завжди готового діяти за совістю,  є одним із важливих напрямків освітянської реформи.

Над реалізацією  цього напрямку наполегливо працює і педагогічний колектив Олександрівської  ЗОШ І-ІІІ ст. імені І.С. Буряка. А допомагає  педагогам у виконанні  намічених  завдань робота над  шкільною проблемою «Виховання патріота, сім’янина і професіонала - основа розвитку суспільства». Найголовнішим у такому вихованні, як показує досвід, є індивідуальний підхід до кожного школяра.
Саме на пошуку таких підходів і зосереджують свої зусилля наші педагоги, прагнучи глибше пізнати внутрішній світ дитини, її характер, мрії, захоплення. Допомагає їм у цьому позаурочне  спілкування. Дітям цікаво, коли  вчитель  є їх співрозмовником не тільки на уроці, а й під час позакласних заходів. Тому вони  охоче беруть  участь  у таких  заходах.- Зокрема, відстоюють свою  точку зору під час дискусій «Чому потрібно  бути  толерантним», «Що я знаю  про право і закон», виступають на брифінгах «Чорнобиль - наш біль», «Світ моїх  мистецьких захоплень». Висловлювали свої думки школярі й на брейн-рингах «О, слово рідне, що без тебе я», «Відомий нам усім Тарас Шевченко». А ще - брали активну участь у проектах «Театр життя», «Святий Миколаю, прийди до нас» та інших.
Ось уже більше десяти років заступник директора  школи з виховної роботи Ю.П. Нужа, класні керівники та класоводи впроваджують у практику заходи, які формують в учнів український  менталітет, допомагають їм більше дізнатися про традиції і звички свого народу, прищеплюють моральні цінності, які століттями  збері­гає наш народ, передаючи з покоління в покоління. У кожному дитячому серці знаходять відгук, зокрема, такі тематичні заходи, як «Село моє - рідна Батьківщина», «Родинні свята», «Україна - єдина родина.»
До речі, розробки цих та деяких інших  заходів учителі Ю.П. Нужа, С.М. Гура, В.А. Білокурдя та М.М. Тарасюк представили і на ярмарок педагогічних  ідей.
Творча праця наших педагогів знаходить визнання осві­тянської громади і району та області. Так, Юлія Павлівна Нужа в цьому навчальному році стала переможцем райо­нного етапу Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року» серед керівників 10-11 класів, а в другому, обласному турі, цього конкурсу виборола четверте місце серед  учителів Харківщини. Це, звичайно ж, радує. І все ж головне для нас - не перемоги й відзнаки, а те, що  наші учні ростуть  добрими, порядними, чесними, люблять свій рідний край. А значить  - є  у нашого краю майбутнє.

С. ТИМОШЕНКО,
заступник директора  Олександрівської  ЗОШ І-ІІІ ст. з навчально-виховної роботи.

Категорія: Освіта | Переглядів: 172 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: