Головна » 2015 » Вересень » 5 » ВІДПОВІДАЛЬНА ДОПОМОГА ВІД ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ (№ 72 від 5 вересня 2015 року)
17:04
ВІДПОВІДАЛЬНА ДОПОМОГА ВІД ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ (№ 72 від 5 вересня 2015 року)

ВІДПОВІДАЛЬНА ДОПОМОГА ВІД ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

   Регулярні виїзди медичних бригад висококваліфі­кованих лікарів у рамках реалізації проекту Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області «Медицина Харківщини для людей» стали по-справжньому доброю традицією. Аби вчасно задовільнити потреби селян щодо консультаційних оглядів, було вирішено створити до двох існуючих ще одну, третю, бригаду. 

   Цього тижня лікарі, на прохання місцевих жителів, навідалися до сел Погонівка, Богодарове, Барвінкове, Гаврилівка (Барвінківський район), Красне (Кегичівський), Алісівка, Новонадеждине, Острівщина (Близнюківський), Мартове, Печеніги (Печенізький), Першотравневе (Борівський район). 
У селі Богодарове лікарів зустрічали навдивовижу радісно та жваво. За словами жителів, для них пройти обстеження та дізнатися професійну думку щодо свого стану здоров’я у досвідчених обласних медиків – нагода унікальна, яку можна за значенням порівняти хіба що зі святкуванням 200-річчя від дня заснування села, яке Богодарове відзначило саме напередодні. І це не перебільшення – невеличкий населений пункт, у якому мешкає всього три сотні людей, буквально відрізаний від зовнішнього світу. 
   - Вже декілька десятків років в нас повністю відсутнє автобусне сполучення, - жаліється місцева жителька Валентина Шевела. - Не ходять і приватні маршрутки. Єдиним способом дістатися до Барвінкового, яке усього за сім кілометрів від нас, за виключенням власного авто, залишається лише таксі, яке коштує приблизно 150 гривень у дві сторони. Звісно, пенсіонерові така подорож просто не по кишені. Однак, як недуга підкосить, то діватися нема куди.
Тому Валентина Олексіївна вельми зраділа, дізнавшись, що до села приїдуть лікарі з Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, які просто на місці зможуть проконсультувати її з приводу серцево-судинної недостатності, варикозного розширення вен, і, що найголовніше, цукрового діабету - недуги, з якою жінка бореться вже протягом 15 років.  
   – Деякий час доводилося лікуватися у приватній клініці в Слов’янську, адже у районній лікарні не було ендокринолога, а їхати у важкому стані аж до Харкова не мала сил, - розповіла Валентина Шевела. - Кожний такий курс лікування обходився в 8 тисяч гривень. Як продаси бичка, то й стане на стаціонар. Тому я, як ніхто знаю, яким коштовним, в усіх значеннях цього слова, є здоров’я. І нічого, окрім щиросердної дяки засновникам Фонду, сказати не можу. 
   Валентину Олексіївну підтримали й інші жителі. Дійсно,  Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області реалізує велику добру справу, турбується про здоров`я простих селян, виділяє чималі кошти, аби кожен бажаючий житель області просто у своєму сіль­ському фельдшерсько-акушерському пункті міг абсолютно безкоштовно пройти консультаційний огляд у  кардіолога, невропатолога, травматолога, офтальмолога та гінеколога, зробити ультразвукову діагностику, виміряти рівень цукру у крові. Для жителів сіл мати сили працювати на землі та поратися по господарству – найголов­ніше, бо це єдина можливість заробити на життя. Саме тому у кожному селі на огляд спеціалістів приходять усі бажаючі, небайдужі до свого здоров’я. Якби ж тільки статки дозволяли їм частіше відвідувати лікарів…
   До Богодарового на прийом до лікарів навідались навіть з сусідніх Погонівки, Надієвки та Барвінкового. Всього цього дня консультаційні огляди пройшли 87 селян. За словами завідувача фельдшерського пункту Наталі Апостолової, кожен з лікарів зробив неоцінений внесок у постановку діагнозів пацієнтам, чим неабияк допоміг їх подальшому лікуванню. 
   Звісно, найбільше за консультацією до лікарів зверталися селяни похилого віку. Однак були серед відвідувачів і молоді матері, для яких дорогоціне здоров’я дітей понад усе. 
    Прийдешнє покоління представники Фонду вітали корисними подарунками, які б надихали дітлахів до занять образотворчим мистецтвом. Кожна дитина отримала альбом для малювання та набір різнокольорових фломастерів. На знак подяки другокласниця Віола залишила у зошиті відгуків яскравий малюнок та побажала, аби лікарі Фонду ще не раз до них навідувалися.
   До речі, днями представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області та департаменту охорони здоров’я Харкі­вської обласної державної адміністрації підписали договір про соціальне партнерство. Аби скоординувати роботу медичних бригад Фонду з працівниками фельдшерсько-акушерських пунктів та лікарень на місцях, і було укладено договір про соціальне партнерство. 
   Згідно з документом, Благодійний фонд зобов’язується за власні кошти організувати спеці­альні групи медиків, які надаватимуть консультативну медичну допомогу лікарням і жителям Харківщини на добровільних засадах і у вільний від основної роботи час. Групи будуть діяти до кінця 2017 року. 
    Департамент охорони здоров’я, у свою чергу, буде координувати роботу цих груп з різними лікарнями Харківської області та залучати до цієї роботи професіоналів відповідних напрямків.
   У планах - запустити роботу мобільних флюорографів і стоматологі­чних комплексів.

Мар’яна Тарковська.

Категорія: Фонд соцрозвитку ХО | Переглядів: 326 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: