Головна » 2015 » Червень » 16 » ВІДПОЧИНОК БЕЗ ПРИГОД (№ 49 від 16 червня 2015 року)
17:01
ВІДПОЧИНОК БЕЗ ПРИГОД (№ 49 від 16 червня 2015 року)

ВІДПОЧИНОК БЕЗ ПРИГОД

Літня пора ніколи не обходиться без відпочинку на воді. Але щоб він дійсно приносив радість, задоволення і не затьмарювався нещасними випадками, відпочиваючим, рибалкам та усім, хто збирається на дозвіллі до ставка чи на річку, потрібно бути уважними і потурбуватися про безпеку на водних об’єктах - власну і своїх супутників.
На жаль, практично жоден купальний сезон у нашому районі не минає без трагедій. Торік на водоймах району  загинуло три особи. Відкрило сумну статистику вже й нинішнє літо. У першу суботу червня на території Шарівської сільради в ставку, розташованому за межами населеного пункту, потонув під час купання нетверезий рибалка - місцевий житель. Цей випадок вкотре підтверджує одне з важливих правил безпеки на воді - напідпитку краще  триматися подалі від водойм.
Та не тільки особам з групи ризику, а й усім громадянам слід знати, пам’ятати і чітко виконувати правила безпечного поводження на водних об’єктах. Адже, як свідчить практика, саме нехтування просвітницькою інформацією та упереджувальними заходами, що здійснює в цьому напрямку служба з надзвичайних ситуацій, часто стають причиною загибелі людей на воді.
Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки на водоймі є правильний вибір і обладнання місць для купання, навчання дорослих і дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль  дорослих за дітьми у воді. Відпочинок на водних об’єктах допускається тільки у спеціально відведених  місцевою владою й обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді в денний час. Купатися дозволяється у спокійну, безвітряну погод за температури води не менше 18 градусів  і повітря - не нижче 24 градусів.   
Не можна купатися в незнайомому місці і там, де швидка течія. Категорично не слід заходити у воду в нетверезому стані. Ніколи не  плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені в своїх силах. Купаючись на «дикому» пляжі, не пірнайте з берега, дерева, узвишшя. Заходити у воду треба без поспіху, обережно пробуючи дно ногою. Краще обирати місця для купання там,  де є рятувальні  служби. До плавок потрібно прикріпити шпильку - якщо далеко від берега  судома зведе кінцівку, укол шпилькою допоможе розслабити м’язи. Взагалі, краще утриматися від далеких запливів і тривалого перебування у воді - саме переохолодження часто стає причиною нещасних випадків.
За дітьми треба особливо пильно слідкувати - їх поведінка у воді часто  непередбачувана. Стежте за їх іграми навіть на мілководді - вони можуть упасти і захлинутися. Плавати діти повинні тільки під контролем дорослих.
Обережності потребує і користування плавзасобами. Навіть коли човен перекинувся, він ще певний час тримається на воді. Отже, головне - не  розгубитися і зберігати спокій, до прибуття рятувальників триматися за човен і штовхати його до берега. Той, хто вміє добре плавати, насамперед повинен підтримувати на плаву того, хто плавати не вміє. Рятувати треба спершу  одного потопаючого, потім іншого - допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він має вміти керувати човном, добре плавати, знати прийоми невідкладної допомоги постраждалим на воді. Всі діти в човні повинні бути в рятівних засобах.
 Нерідко тонуть люди, котрі вміють плавати і, переоцінюючи власні сили, запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити в потік холодної води. Тоді починає зводити ноги, хапає корч. У цій ситуації головне - не злякатися. Допоможе шпилька, якою  слід запастися, перш ніж заходити у воду, або ж потрібно сильно потягнути рукою на себе стопу за великий палець.
Правила безпечного відпочинку на водоймах нескладні, головне - виконувати їх і не нехтувати обережністю.

С. САВЧЕНКО,
головний інспектор РВ ГУ ДСНС у Харківській області.

Переглядів: 174 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: