Головна » 2015 » Листопад » 10 » ВІД ПОЛІОМІЄЛІТУ ЗАХИСТИТЬ ВАКЦИНА (№ 93 від 10 листопада 2015 року)
17:01
ВІД ПОЛІОМІЄЛІТУ ЗАХИСТИТЬ ВАКЦИНА (№ 93 від 10 листопада 2015 року)

ВІД ПОЛІОМІЄЛІТУ ЗАХИСТИТЬ ВАКЦИНА

Поліомієліт – гостре інфекційне захворювання, зумовлене  поліовірусом і здатне вражати  центральну нервову систему. Воно проходить з виникненням  парезів та паралічів і може закінчуватися смертю хворого.
Поліомієліт вважається дитячою хворобою, але захворіти  можуть і дорослі, причому в них перебіг хвороби дуже тяжкий.
Захворювання  починається гостро, з різкого підвищення температури тіла. Перші три дні пацієнти скаржаться на головний біль, нудоту, нежить, біль у горлі. Такі ознаки  схожі на  симптоматику гострого вірусного захворювання, тож хворі не завжди звертатються до  лікаря. Симптоми можуть стихнути на кілька днів, після чого стан хворого погіршується, посилюється головний біль,  болі в спині та кінцівках, розвиваються паралічі. Частіше вражаються м’язи нижніх кінцівок, іноді – м’язи шиї і тулуба.
Багато десятиліть в Україні не реєструвалося захворювань на цю інфекцію, і 2002 року наша країна отримала статус території, вільної від  поліомієліту.
Та в серпні цього року в Закарпатській області сталися випадки захворювання дітей на полі­омієліт, що підтвердили дослідження лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я. Діти, що захворіли, не були  вакциновані.
Слід зазначити, що в Україні низьке охоплення дітей  такою вакцинацією – зокрема, 2014 року тільки 50 відсотків дітей були повністю вакциновані. А з початку нинішнього року з майже трьох мільйонів  дітей, які підпадають під вакцинацію, щеплено проти поліомієліту лише 14 відсотків. 
У відповідь на спалах цієї небезпечної інфекції наказом Міністерства охорони здоров’я нашої держави затверджено План заходів щодо імунізації населення від поліомієліту на 2015 рік. Ним передбачене проведення трьох  раундів додаткової вакцинації. Два тури – дітям віком від двох місяців до шести  років. Третій, розширений  тур – із залученням дітей віком  від двох місяців  до десяти років.
Варто знати, що противірусних препаратів для специфічного лікування не існує. Єдиним  наді­йним засобом захисту від цієї хвороби є вакцинація. В даний час для імунізації дітей  використовуються  сучасні вакцини, всі вони мають  сертифікати  якості, що є гарантією їх безпечності.
Поліовірус, що став причиною захворювання дітей у Закарпатті, може  поширитися і в інші регіони України. Тому, шановні батьки, не ставте під загрозу життя та здоров’я своєї дитини – робіть щеплення своєчасно. Вакцина для  профілактики поліомієліту в районі є, щеплення можна  зробити як у дитячій консультації, так і в  сільських та селищних медичних установах.

Т. Білошистова,
районний педіатр.

Категорія: Здоров'я | Переглядів: 263 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: