Головна » 2015 » Червень » 9 » ВЕСНА ДОЩАМИ ЗАКІНЧИЛАСЬ (№ 47 від 9 червня 2015 року)
17:16
ВЕСНА ДОЩАМИ ЗАКІНЧИЛАСЬ (№ 47 від 9 червня 2015 року)

ВЕСНА ДОЩАМИ ЗАКІНЧИЛАСЬ

У травні до нас прийшло справжнє літо. Стійка погода сприяла завершенню робіт весняного комплексу в оптимальні строки.  А от опадів, таких потрібних для подальшого росту і розвитку посівів, район одержав недостатньо. Так, впродовж місяця їх випало загалом близько 40 міліметрів  за норми для травня 50 міліметрів. У останні  дні весни в районі теж пройшли дощі різної інтенсивності - в середньому від  6 до 33 міліметрів.
Та принаймні обійшлося в травні без стихійних явищ - сильних злив, градобоїв, які могли б завдати шкоди полям. Червень же синоптики за попередніми прогнозами обіцяють неспокійний - з грозами, шквалами, градом. Отож треба бути й до такого готовими.
За підсумками весняної посівної  кампанії наш район - третій в області  за площею ярих зернових. План сівби ярих культур ми повністю виконали, засіявши всю передбачену  площу - 42,4 тисячі гектарів за всіма категоріями агроформувань, включаючи підсобні господарства населення.
Ярими зерновими і зернобобовими засіяно загалом більше 22 тисяч гектарів. Загальний клин круп’яних культур - 1,2 тисячі гектарів, у тому числі гречки - 850 гектарів.
Технічні культури представлені соняшником, цукровими буряками і соєю. Соняшнику маємо близько 10 тисяч гектарів. У структурі посівних площ він займає майже  15 відсотків, у сільгосппідприємствах - 20 відсотків. Під сою  відведено 1,5 тисячі гектарів.
Цукрові буряки посіяно на загальній площі 1022 гектари. Найбільша вона в лідера районного буряківництва СТОВ «Ніка» - 700 гектарів. Крім того, цукристі вирощують цього року ще два господарства - ТОВ «Лан ВСП» і ПСП «Сіва» (Сніжків). Кілька господарств, які планували посіяти цукрові буряки і з осені   підготували для них площі, провели там глибоку оранку, вимушено відмовилися від цих планів через непосильно високу для них вартість гербіцидів. Та все одно план сівби цукристих район виконав.
Господарства, які  мають тваринництво, посіяли також кормові культури - силосної кукурудзи й однорічних трав 1,3 та 1,1 тисячі гектарів відповідно. Крім усіх цих традиційних для району зернових, технічних і кормових культур, вирощуємо також льон і кориандр. Сівбу ярих культур господарства проводили з внесенням міндобрив з розрахунку 63 кілограми діючої речовини на гектар.
Агрослужби постійно ведуть моніторинг посівів озимих культур. У доброму і задовільному стані перебуває 90 відсотків площ. Та при цьому 0,6 відсотка площ довелося пересіяти - 91 гектар ріпаку та 26 гектарів пшениці. Озимі своєчасно підживлено, в деяких господарствах - двічі, внесено гербіциди. 
Нині головна турбота аграріїв - боротьба зі шкідниками, чисельність яких з підвищенням денних температур зростає, і вони активно заселяють посіви. Проводяться фітосанітарні спостереження за посівами для своєчасного проведення захисних заходів.
Господарства, які мають худобу, розпочали косовицю зеленої маси на корм та заготівлю сіна і сінажу.


М. РЕДЬКО,
начальник управління агропромрозвитку райдержадміністрації.

Переглядів: 182 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: