Головна » 2015 » Листопад » 17 » ВАЛКІВЧАН ТУРБУЄ УРОЖАЙ (№ 95 від 17 листопада 2015 року)
17:35
ВАЛКІВЧАН ТУРБУЄ УРОЖАЙ (№ 95 від 17 листопада 2015 року)

ВАЛКІВЧАН ТУРБУЄ УРОЖАЙ

(за матеріалами "прямої лінії")

У телефонному спілкуванні жителів району з начальником управління агропромислового розвитку райдержадміністрації М.Д. Редько цього разу індивідуальні запити поступилися  загально галузевим.  Посушлива осінь з усіма її наслідками турбує нині не тільки аграріїв, а й пересічних громадян. І низка запитань, які надійшли на “пряму лінію”,  що відбулася в останню середу жовтня, зводилися до одного: чи будемо з хлібом?

Занепокоєння станом цьогорічних  озимих висловили, зокрема, жителі Сніжкова, Мельникового, Валок.
Ситуація з озиминою нині доволі непроста. Сходи одержано лише на двох відсотках засіяних площ, та й то слабкі, повідомила М.Д. Редько. Агрослужби господарств постійно ведуть спостереження за посівами, насіння в грунті залишається в нормальному стані, “живе”, але не проростає. На деяких площах проросле насіння є, але не вийшло навіть у фазу шильця. На думку досвідчених  аграріїв, велике значення має погода  прийдешньої зими. Якщо буде сніжною і не дуже морозною, загроз перезимівлі  не пророслому насінню немає. А якщо навесні провести своєчасне  підживлення посівів по мерзлоталому грунту азотними добривами, це дасть ріст рослинам.
Тривожить аграріїв і те, що спливають строки  дії засобів захисту, якими оброблялося насіння перед   сівбою. Це може викликати  ураження посівів хворобами і шкідниками.
На жаль, поки що не дають ніяких коментарів і конкретних рекомендацій науковці. Питання стану озимини порушувалося і на  державному  рівні, йому була присвячена селекторна  нарада, адже така ситуація з озимими склалася не тільки на Харківщині.
Особисті ж звернення на «пряму лінію» стосувалися переважно земельних питань. Так, пенсіонер з Минківки розшукує свої правовстановлюючі документи на земельну частку (пай) і звернувся з проханням посприяти йому в цьому. Свого часу він  подавав відповідні  документи в місцеву раду, сплатив визначену  суму, але державного акту, який  би підтвердив його  право власності на земельну частку, так і не одержав.
Розгляд  даного питання потребує  певного часу і з’ясування в Держземагентстві та інших причетних службах. Про результати  заявника буде повідомлено.
Жителька Шарівки  цікавилася, чи   скрізь у господарствах району збільшено  відсоток  від нормативно-грошової вартості землі, який визначає розмір плати за оренду  земельних паїв.
Відсоток від нормативно-грошової вартості землі, була відповідь, збільшено в усіх агроформуваннях району пропорційно до попереднього. Відповідно зріс і розмір орендної плати. На цю пору орендарі розрахувалися зі своїми орендодавцями загалом на 78 відсотків. 
Кілька дзвінків надійшло від городян, стривожених можливим подорожчанням круп і, зокрема, гречки. Запитували люди, чи хтось із наших господарств вирощував цю культуру нинішнього року, і чи дійсно ціна на неї буде рости.
Гречка, пояснила начальник управління  агропромрозвитку, була в структурі посівних площ трьох агроформувань – СВК “Дружба”, ПСП “Маяк”, фермерського господарства “Воля”. Загальна її площа становила  близько 160 гектарів, і види на  врожай у стадії розвитку посівів були добрі. Але сильні зливи і градобій, які пройшли районом, коли саме формувалося зерно, завдали шкоди посівам. Вплинула на  врожай ще й посуха. Та навіть за таких несприятливих обставин гречки зібрано по 16,6 центнера з гектара – навіть більше, ніж торік.
Сказати ж конкретно, скільки коштуватиме гречка в подальшому, важко. Зараз її закупівельна ціна на агроринку  становить 11-13 тисяч гривень за тонну і регулюється урядом.  Постановою Кабінету міністрів введено обмеження на закупівельну ціну гречки із застосуванням штрафів до тих, хто реалізує її дорожче.

Підготувала І. Цікало.

Категорія: Актуальна тема | Переглядів: 206 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: