Головна » 2015 » Серпень » 15 » ВАЛКИ-SOS! (№ 66 від 15 серпня 2015 року)
17:06
ВАЛКИ-SOS! (№ 66 від 15 серпня 2015 року)

ВАЛКИ-SOS!

      Шановні земляки-валківчани!
    Знову звернутися до вас мене змусила критична ситуація з водопостачанням, що склалася зараз у місті Валках та в інших 9-ти територіальних громадах району. Не секрет, що за останні два роки комунальне підприємство «Вода» через складний фінансово-економічний стан, відсутність достатніх коштів для оплати за спожиту електроенергію неодноразово отримувало попередження про відключення водозаборів від електропостачання за борги. Щораз вирішувати ці ситуації і не допускати того, щоб споживачі на тривалий час залишалися без централізованої подачі води, вдавалося неймовірними зусиллями. 
Але ситуація, що складається зараз, справді надзвичайна –  дійсно, «ВАЛКИ-SOS!».
    З ряду об’єктивних причин, про які вже багато говорилося, тому не буду їх повторювати, сесією районної ради виключно у законний спосіб були затверджені нові тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення, які привели їх до економічно обґрунтованого рівня  відповідно  до різкого здорожчання основних складових тарифу. При цьому зауважувалося, що крок цей вимушений, щоб підприємство продовжувало працювати, а валківчани мали воду у своїх домівках.       Але наголошувалося й на необхідності недопущення надмірної політизації цього питання перед місцевими виборами, а переведення його суто в економічну площину для досконалого вивчення фінансово-господарської діяльності КП «Вода» утвореною тимчасовою робочою групою, спеціалістами міжра­йонної фінінспекції, проведення незалежного аудиту, направлення коштів із районного та місцевих бюджетів, залучення додаткових фінансових ресурсів та інвестицій для підтримки підприємства, яке здійснює життєзабезпечення міста і 9-ти населених пунктів Валківщини. І робота ця зараз триває.
    Але окремі політичні сили в районі, готуючись до виборів і позиціонуючи себе захисниками інтересів людей, стали провокувати  населення і «закликати» не платити за послуги КП «Вода» за новими тарифами, мотивуючи розпочатим судовим процесом оскарження відповідного рішення районної ради. Як результат, за останній місяць різко знизився рівень надходження платежів за надані послуги з водопостачання та водовідведення, що тільки ускладнило і без того напружену ситуацію в КП «Вода». На підприємстві, де працівники вже мають тримісячну заборгованість по виплаті зарплати, відкрито кримінальне провадження щодо його керівника, додатково постала повторна загроза арешту рахунків КП «Вода» Нововодолазькою податковою інспекцією за існуючий податковий борг. І, як неминучий наслідок – з 17 серпня - відключення від електропостачання водозаборів та повне припинення подачі води, про що КП «Вода» вже отримало попередження від енергетиків. 
    За нинішньої літньої спеки для всіх нас це може стати  надзвичайною техногенною, екологічною і сані­тарно-епідеміологічною катастрофою, особливо у місті! 
    Тому звертаюся до всіх абонентів КП «Вода» з переконливим проханням зважити на складність ситуації та терміново розрахуватися за надані підприємством послуги. Тільки за цих умов вдасться уникнути відключення і погасити борг перед АК «Харківобленерго». 
    Я звертаюся до всіх мешканців району: будьте розсудливими, обачними, не піддавайтеся на піар і полі­тичні провокації. А ще, оплачуючи рахунки за комунальні послуги, не забувайте і про програму житлових субсидій. На сьогодні нею скористалося лише 20 відсотків населення району. А зима не за горами. Разом з нею – і нові тарифи на природний газ, теплоенергію, електроенергію, про що зараз через ажіотаж довкола нових тарифів на воду ніби забули. Втім, якщо в обігріві помешкань ще можна сподіватися на альтернативні види палива, то альтернативи щодо водопостачання немає: або всі дружно платимо, або ж усі дружно уже наступного понеділка зостаємося без води, що вкрай недопустимо!

 

Зі сподіванням на порозуміння – 
Юрій Яцина,
голова Валківської ра­йонної ради.

Категорія: До відома мешканців | Переглядів: 320 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: