Головна » 2015 » Вересень » 8 » В ОСНОВІ РЕФОРМ - ЯКІСТЬ ОСВІТИ (№ 73 від 8 вересня 2015 року)
17:20
В ОСНОВІ РЕФОРМ - ЯКІСТЬ ОСВІТИ (№ 73 від 8 вересня 2015 року)

В ОСНОВІ РЕФОРМ - ЯКІСТЬ ОСВІТИ

   Майже півтисячі педагогів працює в загальноосвітніх навчальних,  дошкільних та позашкільних закладах району. В один з останніх днів серпня представники численної армії освітян зібралися на свою традиційну районну конференцію.

   З детальним аналізом стану розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Валківщини за 2014-2015 навчальний рік виступила на конференції заступник  начальника відділу освіти райдержадміністрації Н.М. Осадча. На сьогодні в районі, сказала вона, функціонує 17 ДНЗ та п’ять дошкільних підрозділів у складі навчально-виховних комплексів. Щодо загальної середньої освіти, то отримати її учні можуть у 18 загальноосвітніх навчальних закладах. У новому навчальному році спостерігаємо зменшення учнівського контингенту орієнтовно на 25 осіб - у школах навчатиметься близько 2710 учнів. Дещо зменшилася кількість першокласників - їх близько 300 (торік було 311). Із 239 випускників дев’ятих класів виявили бажання навчатися в десятому класі 137 осіб (минулого року їх було 170).
   Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти учнів сільської місцевості організовано їх підвезення до місць навчання і додому. У районі налічується десять шкільних автобусів. Значну допомогу в забезпеченні підвезення учнів надають місцеві ради. Допомагають у цьому питанні і керівники місцевих підприємств, зокрема ПСП «Нове життя» (І.І. Буряк), СВК «Дружба» (М.О. Бондар), ТОВ «Агрокомплекс «Заповіт» (П.В. Бездітко), СТОВ «Лан» (С.Ф. Байрачний), ФГ «СТВ-Агро» (В.І. Походящий). Ми щиро вдячні всім, сказала Н.М. Осадча, за таку підтримку.
   Найважливішим завданням освітян є збереження психічного і фізичного здоров’я дітей. В райо­ні відпрацьована система профі­лактичних та поглиблених медичних оглядів школярів, під контролем знаходиться питання оздоровлення дітей у літній період. 
   Сьогодні успішність наших учнів визначається багатьма чинниками. Однак своєрідним лакмусовим папірцем якості освіти є результати участі школярів в учнівських олімпіадах та конкурсі-захисті робіт МАН. Цей показник впливає на загальний імідж не тільки навчального   закладу, а й району в цілому.
Минулого навчального року шість учнів трьох навчальних закладів Валківщини стали переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт МАН.  З них чотири навчаються у Валківському ліцеї ім. О. Масельського, ще два - учні Старомерчицької ЗОШ І-ІІІ ст. та Новомерчицького НВК. До речі, Микола  Огер з Новомерчицького НВК переміг і в обласному етапі конкурсу, а на всеукраїнському етапі виборов призове друге місце. Підготував учня вчитель географії Новомерчицького НВК В.Ф. Вовк.
 Щодо учнівських олімпіад, то на їх обласному етапі учні району здобули 15 призових місць. Найбільше переможців (відповідно п’ять і чотири) підготували вчителі Валківської ЗОШ І-ІІІ ст.  та Валківського ліцею ім. О. Масельського.
Важливим завданням школи, наголосила доповідач, є впровадження в повсякденну педагогічну  практику інформаційно-комп’ютерних технологій. У загальноосвітніх школах налічується 21 комп’ютерний клас. Але все ще  залишається проблемою переоснащення застарілої комп’ютерної техніки. На жаль, на сьогодні мультимедійними комплексами забезпечені лише три загальноосвітні заклади. Та маємо інформацію, що найближчим часом за підтримки сільської ради  інтерактивною дошкою поповниться Серпневий НВК, а учнів Мельниківської ЗОШ порадує новий комп’ютерний  клас, подарований генеральним директором ПСП «Маяк» Г.Є. Губським.
Успішне проведення навчально-виховного процесу в значній мірі залежить від умов, у яких він здійснюється. Тому, готуючись до нового навчального року, освітні заклади виконали значний обсяг ремонтних робіт. Всього на підготовку використано близько 2,9 млн. грн.  Уже другий рік поспіль  відмінних результатів у підготовці закладу до навчального року домагається Валківський ДНЗ «Веселка» (завідувач І.В. Бородіна).  До речі, у жовтні минулого року цей ДНЗ було атестовано з відзнакою.
Серед  кращих у питанні  підготовки до нового навчального року - і ДНЗ «Берізка» (Валки), Ков’язький ДНЗ «Ромашка», Високопільський, Костівський та Мельниківський ДНЗ. У переліку кращих серед загальноосвітніх навчальних закладів - Валківський ліцей ім. О. Масельського, Сидоренківська, Баранівська, Мельниківська, Високопільська ЗОШ І-ІІІ ст. та Новомерчицький НВК.
Звичайно, в питанні підготовки освітніх закладів до навчального року, забезпеченні їх новими стандартними меблями є ще над чим працювати. Достатньо в освіти й інших проблем. Та, як відзначила Н.М. Осадча, спільні зусилля райдержадміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування та педагогічної громади Валківщини допоможуть успішно вирішувати непрості проблеми галузі, активно оновлювати і розвивати районну систему освіти.
.На основних завданнях та пріоритетах освіти в новому навчальному році зосередила увагу учасників конференції новопризначений  начальник відділу освіти В.В. Новосел. Вона наголосила, зокрема, що в основі реформ, які проводяться нині в освітянській галузі,  є підвищення якості освіти. Саме це має бути пріоритетом у діяльності кожного педагога, кожного навчального закладу. Не менш важливим завданням освітян є національно-патріотичне виховання дітей. На забезпеченні безперервності процесу такого виховання, на формуванні в дітей національної самосвідомості, прагнення віддано служити Батьківщині і мають зосередити свої зусилля педагоги.
Друга частина конференції була менш офіційною, але від того не менш святковою. Відбулося урочисте вшанування педагогів, ветеранів та представлення молодого освітянського поповнення, вручення грамот та відзнак тим, хто заслужив їх сумлінною, творчою працею. Щиро вітали з початком навчального року  і нагороджених, і всіх учасників конференції керівники району та міста. Вони знайшли найтепліші  слова для  педагогів. Тож, напевно, відгукнулося в кожному серці зворушливе звернення до освітян голови  райдержадміністрації В.І. Войтенка. Бажаючи всім успішного навчального року, обіцяючи  підтримку у вирішенні проблем, він попросив педагогів зробити все для того, щоб учні  з бажанням і радістю йшли до школи. Адже  таке  бажання - запорука успіхів у навчанні. А залежить воно насамперед від учителя. Бо професія ця, як сказав, вітаючи освітян, голова районної ради Ю.Д. Яцина, - від Бога. Всі інші - від учителя.

 

В. ЄВТУШЕНКО.
 

    Коли верстався номер, з відділу освіти РДА надійшла цікава інформація. Початок навчального року приніс хороші новини учням та педагогам шкіл району. Так, за сприяння народного депутата України О.М. Біловола та депутата Харківської міської ради (фракція партії «Відродження») С.М. Пієва в Серпневому НВК завершується заміна всіх вікон - більше ста - на сучасні енергозберігаючі. А матеріально-технічна база Валківського ліцею ім. О. Масельського  поповнилася новою комп’ютерною технікою - по ноутбуку подарували навчальному закладу голова райдержадміністрації В.І. Войтенко і районна організація партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», а п’ять персональних комп’ютерів надійшло від Фонду народного депутата О.Б. Фельдмана.

 

Категорія: Освіта | Переглядів: 307 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: