Головна » 2017 » Січень » 18 » В ІМ'Я ДОБРОБУТУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ВАЛКІВЩИНИ ТА СВІТЛОГО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ (№ 4 від 14 січня 2017 року)
16:33
В ІМ'Я ДОБРОБУТУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ВАЛКІВЩИНИ ТА СВІТЛОГО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ (№ 4 від 14 січня 2017 року)

В ІМ'Я ДОБРОБУТУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ВАЛКІВЩИНИ ТА СВІТЛОГО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ

Звіт голови Валківської районної ради
Віталія Петровича Оноші

«Наявність сильного місцевого самоврядування була і буде однією з наших цивілізаційних особливостей, які відрізняють нас від Росії і наближають до Європи», – сказав Президент України Петро Порошенко.
Маю за честь прозвітувати про перший рік своєї діяльності на посаді голови найвищого представницького органу Валківщини - Валківської районної ради. Під час місцевих виборів 25 жовтня 2015 року, через які всім нам довелось пройти, суб’є­ктами виборчого процесу на території нашого району були 10 політичних партій, блоків і об’єднань. Із 221 кандидата у депутати  тільки 34 стали переможцями у нелегких перегонах за довіру та симпатії виборців та розпочали роботу у районній раді VІІ скликання.
Нинішнє скликання депутатів є унікальним: 88% (30 із 34 депутатів) мають вищу освіту, в наших лавах працюють 3 магістри державного управління; 41 % депутатів віком до 45 років; 76% позапартійні; 26% депутатів жінки.
Плідна робота Валківської районної ради - це результат скоординованих дій 34 депутатів, Президії, 3 депутатських фракцій, 4 пос­тійних комісій та виконавчого апарату ради. Усього за рік проведено 11 сесій районної ради (з них 6 позачергових), ухвалено 258 рішень, жодне з яких не оскаржено.
Валківською районною радою затверджено і виконуються 36 цільових довгострокових районних Програм, 18 з яких були подані розробниками і прийняті вже у звітний період районною радою VІІ скликання. На фінансування районних Програм у 2016 році виділено 15 млн. 622 тис. грн. (6 млн. 203 тис. – із загального фонду районного бюджету та 9 млн. 419 тис. грн. - зі спеціального фонду).
По наповненню районного бюджету завжди можна визначити як ефективність діючої районної влади, так і успішність загальнодержавних реформ. 2016 рік став справді переломним. Завдяки бюджетній децентра­лізації та перегляду орендної плати за землю ми вперше за багато років отримали бюджет розвитку. Безумовно, найвагомішим нашим досягненням є перевиконання доходної частини районного бюджету у 2016р. на загальну суму 7 млн. 980 тис. грн. Кошти перевиконання були спрямовані на:
- заробітну плату з нарахуванням працівникам бюджетних установ району - 1 млн. 883 тис. грн.,
- оплату енергоносіїв - 1 млн. 363 тис. грн.,
- придбання медикаментів та продуктів харчування - 106,0 тис. грн.,
- придбання спортінвентарю - 275,0 тис. грн.,
- на поточний ремонт ліцею - 421,8 тис. грн.,
- на виплату компенсації за пільговий проїзд автомобільним транспортом - 264,0 тис. грн.,
- на виплату матеріальної допомоги учасникам АТО та придбання пам’ятних медалей до 30 річниці Чорнобильської катастрофи - 38,1 тис. грн.,
- придбання оргтехніки та предметів довготривалого використання - 247,1тис. грн.,
- придбання медичного обладнання - 162,0 тис. грн.,
-придбання гончарного круга школі естетичного виховання дітей -50,0 тис. грн.,
- підтримку діяльності КП «Вода» - 307,8 тис. грн.,
- заміну вікон та дверей в установах та поточний ремонт приміщень - 537,0 тис. грн.,
- капітальний ремонт котельні Сніжківської ЗОШ - 200,0 тис. грн.,
- капітальний ремонт зовнішньої сцени РНД «Іскра» - 270,0 тис. грн.,
- капітальний ремонт котельні управління агропромислового комплексу райдержадміністрації - 265,0 тис. грн.,
- придбання посівного матеріалу для спортивного поля ДЮСШ «Спорт для всіх» - 48,0 тис. грн.,
- придбання новорічних подарунків для дітей - 70,0 тис. грн.,
- виготовлення проектно-кошторисної документації на капремонт оздоровчого табору «Ялинка» - 121,8 тис. грн.,
- виготовлення проектно-кошторисної документації на капремонт ДЮСШ - 131,9 тис. грн.,
- виготовлення проектно-кошторисної документації на капремонт Валківської ЦРЛ - 144,4 тис. грн.
До районного бюджету отримано субвенції з бюджетів міста, селищ та сіл на утримання установ районного бюджету на загальну суму 3 млн. 313 тис. грн., кошти спрямовано на:
- забезпечення харчування учнів - 1 млн. 067 тис. грн.,
- забезпечення підвозу учнів - 563,4 тис. грн.,
- підтримку функціонування закладів освіти - 728,0 тис. грн.,
- підтримку функціонування закладів охорони здоров’я - 761,0 тис. грн.,
- передплату періодичних видань для бібліотек - 41,2 тис. грн.
Саме цими питаннями і опікувалась постійна комісія з питань бюджету, соці­ально-економічного розвитку району, інвестиційної діяльності, малого та середнього бізнесу, регуляторної політики. За звітний період комісією було проведено 12 засідань. На розгляд комісії було винесено та детально опрацьовано депутатами 97 питань.
Важлива складова наповнення районного бюджету - ефективне управління майном, що є спільною власністю територіальних громад Валківщини. З перших днів роботи районної ради VІІ скликання депутати приділяють цьому напрямку діяльності пильну увагу, тому повноваження по управлінню майном спільної власності територі­альних громад сіл, селищ, міст району не були делеговані райдержадміністрації. Ними опікується постійна комісія з питань промисловості, дорожнього господарства, транспорту, зв’язку, комунікацій, будівництва і архітектури, безпеки життєдіяльності територіальних громад та комунальної власності.
Всього з майнових питань за звітний період комісією розроблено 67 проектів рішень, генеровано 4 проекти рішень стосовно трудових відносин з керівниками районних комунальних підприємств, організацій, установ. Вперше на Харківщині, за ініціативою відділу освіти РДА, в червні поточного року проведено роботу по реорганізації чоти­рьох загальноосвітніх навчальних закладів шляхом утворення освітнього округу та визначення його опорного закладу - Валківського ліцею ім. О. Масельського та трьох його філій ( Гонтів’ярської, Минківської та Черемушнянської). А також розпочато процес реформування друкованого засобу масової інформації – газети «Сільські новини» та комунального підприємства «Редакція газети «Сільські новини» Валківської районної ради. В звітному періоді створено комунальне під­приємство «Добробут Валківщини» Валківської районної ради та затверджено його Статут.
Відчуження об’єктів спільної власності територі­альних громад сіл, селищ, міста району за звітний період не проводилось.
Від оренди комунального майна надійшло близько 138 тис. грн., з яких 88,4 тис. грн. зараховано до районного бюджету, а решта коштів залишилась в розпорядженні балансоутримувачів майна і використана ними для покращення, оновлення і матеріально-технічного оснащення об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району.
На сьогодні у спільній власності територіальних громад району перебувають три госпрозрахункових підприємства. «Валківське бюро технічної інвентаризації», яке якісно та своєчасно виконує замовлення. На підприємстві відсутня заборгованість, як по заробітній платі, так і по сплаті податків. Так, за 11 місяців 2016 року КП «Валківське БТІ» виконало 585 замовлень та надало послуг з інвентаризації нерухомого майна громадянам на суму 306 тис. грн. В цілому за 11 місяців 2016 року підприємством сплачено ПДВ в сумі 61,2 тис. грн.
Комунальне підприємство «Перукарські послуги» за 11 місяців 2016 року надало послуг населенню на суму 66,2 тис грн. та отримало дохід від передачі в оренду частини приміщення 23 тис. грн., з них 11,5 тис. грн. сплачено до районного бюджету. Прогнозований прибуток за 2016 рік складе 7 тис. грн.
Предметом особливої уваги всього депутатського корпусу є КП «ВОДА», десятиріччя з дня створення якого ми відзначили 1 грудня. Нашому скликанню довелось докласти чимало зусиль, щоб спочатку вивчити, проаналізувати та розпочати нелегку роботу по виведенню підприємства із кризового становища, в якому воно знаходилось рік тому. Незважаючи на вкрай високий тариф на послуги з водопостачання та водовідведення, підприємство мало 1 млн. 492 тис. грн. боргів, в тому числі по заробітній платі за 2015 рік – 174,4 тис. грн.
Вже зараз можна говорити про позитивні зрушення в роботі цього підприємства. Кредиторська заборгованість КП зменшилась на 581 тис. грн. На сьогодні заборгованість по заробітній платі відсутня. За 11 місяців 2016 року підприємством було перераховано до бюджету кошти в сумі 1 млн. 205 тис. грн. Станом на 1 грудня 2016 року дебіторська заборгованість (підприємству) становить 1 млн. 190 тис. грн., у тому числі, за надані послуги по водопостачанню та водовідведенню субсидії – 720,1 тис. грн.
КП «ВОДА» Валківської районної ради застосовує новітні підходи в роботі по залученню коштів для розвитку підприємства - готує проекти для участі в різноманітних конкурсних програмах.
Постійною комісією з питань розвитку аграрно-промислового комплексу, земельних відносин, лісового господарства та екології було проведено 11 засідань. На розгляд комісії було винесено та детально опра­цьовано депутатами 48 питань, затверджено 32 технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розглянуто дві колективні заяви. 
Постійна комісія з гумані­тарних питань, соціальної політики, депутатської діяльності, розвитку місцевого самоврядування, законності та правопорядку провела 14 засідань та розглянула 96 питань.
Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» для забезпечення ефективної роботи районної ради сформовано виконавчий апарат, у якому діють 5 відділів, а його загальна чисельність на даний час складає 9 одиниць.
Всі працівники мають вищу освіту, великий досвід роботи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування. Про надзвичайно високий фаховий рівень працівників виконавчого апарату свідчить той факт, що 3 із 9 посадових осіб виконавчого апарату ради є переможцями фахового обласного конкурсу «Краща посадова особа органів місцевого самоврядування Харківської області».
Виконавчим апаратом ради за звітний період було організовано чотири навчальні семінари-практикуми для керівників органів місцевого самоврядування, бюджетних установ, секретарів місцевих рад, керівників закладів культури, депутатів та громадського сектору району із залученням фахівців обласної ради, Харківського інституту держуправління, Ресурсного центру сприяння розвитку територіальних громад Харкі­вської області, Благодійного Фонду соціального розвитку Харківської області.
Районна рада стала не тільки центром політичного життя району, вона є також методичним порадником для депутатів та посадових осіб місцевого самоврядування, осередком культурного життя району.
Організаційним відділом районної ради вчасно оприлюднюються проекти рішень, районних цільових Програм та затверджені радою рішення, оперативно розміщуються результати поіменного голосування депутатів, протоколи пленарних засідань ради, новини, оголошення, анонси подій, інша актуальна інформація. Так, протягом звітного пері­оду у розділі «Новини» було розміщено 816 інформаційних матеріалів, в розділі «Публічна інформація» - 737 повідомлень. Системно оновлюється «Реєстр публічної інформації», де розміщується перелік затверджених радою рішень.
Загальним відділом виконавчого апарату районної ради за звітний період було зареєстровано майже 750 листів, із них 25 звернень громадян. Усі листи були ретельно опрацьовані та вирішені по суті. 
Відділом юридичної та кадрової роботи виконавчого апарату ради забезпечено представництво інтересів Валківської районної ради в судах різного рівня по трьох справах. Загальна кількість судових засідань, що відбулись за звітний період, - більше 20. Пос­тійно надається правова допомога структурним підрозділам та постійним комісіям районної ради. Відділом забезпечено успішне проведення деклараційної кампанії за 2015 рік депутатами та посадовими особами районної ради.
Згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» головою районної ради за звітний період видано 57 розпоряджень із загальних питань та 100 із кадрових питань. Стосувалися вони вирішення поточних питань соціально-економічного розвитку району, кадрового складу виконавчого апарату, підготовки сесій районної ради, управління майном, яке знаходиться у спільній власності сіл, селищ та міста району.
Як зазначалося, Валківська районна рада самостійно здійснює повноваження по управлінню майном спільної власності територі­альних громад сіл, селищ, міста району, для чого у виконавчому апараті утворений відповідний відділ. Всього з майнових питань за звітний період затверджено 7 розпоряджень голови райо­нної ради та ухвалено 67 рішень районної ради.
Саме відділом по управ­лінню майном спільної власності територіальних громад району виконавчого апарату Валківської районної ради проведено масштабну роботу по укладенню чотиристоронніх угод між кінцевими бенефіціарами, районною радою, Міністерством регіонального розвиту та Міністерством фінансів України. Залучення іноземних інвестицій (на загальну суму 23 млн. 810 тис. грн.) дозволить здійснити капітальні ремонти будівель Ков’язького навчально-виховного комплексу та Старомерчицької загальноосвітньої школи I-III ступенів, а також ремонт частини приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селищі Ков`яги.
Відділ виконавчого апарату районної ради з питань документального забезпечення, зв’язків з громадськістю, органами місцевого самоврядування району та забезпечення доступу до публічної інформації забезпечує виконання районною радою обов’язків розпорядника інформації, передбачених Законом України «Про доступ до публічної інформації». Протягом року до нас наді­йшло 15 запитів на інформацію від громадян та різних громадських організацій. Всім запитувачам були надані змістовні та обґрунтовані відповіді згідно з діючим законодавством України, 8 запитів на інформацію були направлені за належністю до відповідних розпорядників запитуваної інформації.
Районною радою була скоординована, організована та забезпечена участь міської та сільських рад у обласному конкурсі міні-проектів «Разом в майбутнє». На обласний конкурс було подано 34 міні-проекти з 10 місцевих рад, 17 міні-проектів здобули перемогу. Як результат, у Валківський район за рахунок реалізації всіх міні-проектів залучено додатково з обласного бюджету в якості співфінансування кошти в сумі 962 593 тис. грн.
Головною дієвою особою в районній раді, як і в радах інших рівнів, був і залишається депутат. Вважаю, що депутатами районної ради VІІ скликання досягнуто головне: співпраця між представниками всіх 6 полі­тичних партій, які сформували раду, розуміння, що всі ми працюємо на благо громад району. Наше головне завдання – «не збавляти обертів», наповнювати бюджет, залучати інвестиції, реалізовувати проекти, дбати про патріотичне виховання молоді та допомагати соці­ально-незахищеним мешканцям району, працювати щоденно в ім’я добробуту територіальних громад Валківщини та світлого майбутнього України!

 

Переглядів: 253 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: