Головна » 2018 » Березень » 28 » УСЕ, ЩО ЗРОБИТЬ ЖИТТЯ КОМФОРТНІШИМ
14:57
УСЕ, ЩО ЗРОБИТЬ ЖИТТЯ КОМФОРТНІШИМ

УСЕ, ЩО ЗРОБИТЬ ЖИТТЯ КОМФОРТНІШИМ

Наша територіальна громада - одна  з найчисельніших у районі, тож закономірно, що для задоволення її потреб, створення комфортних умов життєдіяльності необхідні чималі кошти. Тому найголовнішим завданням депутатського  корпусу, всіх працівників Ков’язької селищної ради є робота над наповненням селищного бюджету та ефективним використанням отриманих  коштів.

Успішно справлятися з виконанням доходної частини кошторису нам допомагає постійна співпраця з платниками податків. Вагому частку надходжень ми отримуємо від  плати за землю - земельного податку, орендної плати  з юридичних та фізичних  осіб. За це ми щиро вдячні нашим партнерам - ТОВ «Гутянський елеватор», ТОВ «Ков’ягі­вське» та ТОВ «АПК «Новаагро», СТОВ «Лан», фермерському господарству «Роща», які завжди вчасно  і в повному обсязі вносять всі платежі. Надійним джерелом наповнення бюджетного кошика є і своєчасна сплата  платниками податку на нерухомість, єдиного  податку з фізичних осіб.
Завдяки всім цим надходженням планові показники доходної частини бюджету за минулий рік ми значно  перевиконали. Це дало змогу виділяти  необхідні субвенції на підтримку розташованих на території ради закладів медицини і освіти, проводити поточний ремонт доріг, надавати матеріальну підтримку малозабезпеченим сім’ям та громадянам, які потрапили в кризову ситуацію (зокрема, на лікування).
На 2018 рік ми  запланували  отримати  власних  доходів до селищного  бюджету три мільйони гривень і нині наполегливо працюємо  над реалізацією наміченого. А щоб найефективніше використати кожну гривню надходжень, розробили і затвердили на сесії селищної ради Програму соці­ально-економічного та культурного розвитку населених  пунктів  ради на рік. Програмою передбачене вирішення найактуальніших  на даний момент  для  нашої  територіальної громади питань.
Так, на розвиток освіти  заплановано  спрямувати субвенцію в сумі 350  тис. грн. Близько  ста тис. грн. вже виділено  на придбання продуктів харчування для дітей, 15  тис. грн - на утримання шкільного автобуса. На одній  з  останніх  сесій ми прийняли  рішення про  виділення субвенції в сумі 40 тис. грн. на  придбання дверей запасного  виходу з приміщення НВК, субвенції в сумі п’яти тис. грн - на придбання порошкових  вогнегасників. На цій же сесії виділено  також  субвенцію на розвиток охорони  здоров’я в сумі 27570 грн.
На розвиток культури і спорту в Програмі передбачено 200 тис. грн., на проведення різноманітних  заходів, що фінансуються з селищного  бюджету  - 156 тис. грн., з яких  77 тис. грн. заплановано  витратити  на надання матеріальної допомоги учасникам бойових  дій, учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Воїнам-афганцям вже виплачено  12 тис. грн. такої допомоги.
Прийнятою Програмою  значно  збільшено  в порівнянні з минулим роком суми, передбачені на окремі  статті видатків соціального  спрямування. Зокрема, на виділення допомоги  малозабезпеченим  сім’ям  та громадянам, що потрапили  в кризову ситуацію, в бюджеті закладено 150 тис. грн. Це - більше, ніж торік. Минулого року на компенсацію за пільгові перевезення ми заклали  100 тис. грн., цьогоріч ми збільшили цю суму до 150 тис. грн. (50 тис. грн. буде виділено  на компенсацію за перевезення пільговиків залізницею).
Дуже важливим для нашої територіальної громади є продовження відновлення вуличного освітлення та поточного ремонту доріг. Питання ці теж  включено  до Програми, на їх  реалізацію передбачено  виділити по 200 тис. грн. Зокрема, буде прогрейдеровано  та  підсипано щебенем дороги по вулицях Залізничній, Мічуріна, Вишневій, Чехова, Лісній, Глімбовського.
Як свідчить  практика, актуальною потребою нині стає  відеоспостереження. Отож, щоб жителі  селища  почувалися безпечніше, плануємо  встановити  в громадських місцях відеокамери. На це буде виділено 100 тис. грн. Зокрема, оснастимо засобами спостереження територію та будівлю дитсадка «Ромашка», аби не потрапили туди небажані гості.
Внесено  до Програми  й інші важливі для ков’язьців питання, на реалі­зацію яких  у бюджеті закладено відповідні кошти. І все ж виконання наміченого потребує не лише коштів, а й  активної  підтримки  всіх жителів. Бо тільки тісна співпраця ради і громади  допоможе успішно виконати все заплановане, а отже, зробити життя територіальної  громади  кращим.

В. ПУТІНЦЕВ,
Ков’язький селищний голова.

Переглядів: 358 | Додав: teacherofvlm | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: