Головна » 2015 » Грудень » 1 » УСЕ, ЩО ПОЛІПШУЄ ЯКІСТЬ ЖИТТЯ (№ 94 від 14 листопада 2015 року)
17:04
УСЕ, ЩО ПОЛІПШУЄ ЯКІСТЬ ЖИТТЯ (№ 94 від 14 листопада 2015 року)

УСЕ, ЩО ПОЛІПШУЄ ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

Серед керівників, які після недавніх місцевих виборів вперше очолили територіальні громади Валківщини - і сільський голова Шарівки З.М. Хворост. Сьогоднішня розмова нашого кореспондента із Заліною Миколаївною  - про те, з якими планами прийшла вона на цю посаду, як збирається втілювати їх у життя.

- Заліно Миколаївно, ви зробили дуже серйозний крок, вирішивши балотуватися на сільського  голову. Адже очолити територіальну громаду - означає взяти на себе відповідальність за неї. Що  спонукало прийняти таке рішення?
- Якщо коротко - хочу зробити щось хороше для села, для наших людей. Життя зараз непросте, і чимало проблем не вирішити на  місцевому рівні. Та є  й такі, що під силу місцевій владі і громадам, треба тільки взятися за них наполегливо, всім разом.
Звичайно, це не   якісь глобальні питання, але все, що поліпшує якість  нашого життя, варте уваги, зусиль і старань. Ось, наприклад, є у нас села, де багато дітей, а дитячих майданчиків там немає.  Потрібно обладнати їх, і, думаю, за це ми візьмемося разом із мешканцями.
У Шарівці на вул. Центральній нині за ініціативи та активної участі депутата В.С. Бугая вже облаштовується такий майданчик.
У Свинарях жителі самі  обладнали волейбольний майданчик, почали  облаштовувати і місце, де могли б відпочивати та гратися діти. Вважаю, що сільській  раді під силу буде придбати та встановити там  гойдалку і деяке інше обладнання. 
 Свого часу сільська рада прийняла Програму відновлення та обладнання вуличного освітлення на 2011-2015 роки. У Шарівці таке освітлення відновлено, а ось в інших селах його поки що немає. Це створює незручності для людей, особливо в осінньо-зимовий період. Тому вважаю, що  Програму цю необхідно продовжити, щоб і в інших населених  пунктах ради вечірньої пори  вулиці освітлювалися.
Дуже хотілося б хоч частково поремонтувати дороги в населених  пунктах. На це потрібні чималі кошти, але сподіваюсь, що депутати мене  підтримають, і на проведення  найнагальніших  ремонтів  певні суми з сільського бюджету будуть виділені.
- До речі, про бюджет. Яке іде його виконання?
- На даний час бюджет 2015 року Шарівська сільська рада виконала на 165 відсотків. Показник хороший, відчувається, що рада  минулого скликання працювала в питанні наповнення бюджетного кошика цілеспрямовано і профе­сійно. Думаю, такий підхід буде визначальним і в роботі ради нового скликання. Адже виконання та перевиконання бюджету дає змогу і прийняті програми реалізовувати, і різні нагальні питання вирішувати.
Ось і цього року сільська рада  змогла неабияк допомогти Шарівській  ЗОШ І-ІІІ ст. та ДНЗ «Перлинка». Було виділено субвенції на заміну вікон у школі - 56 тис. грн., на придбання парт - 22,5 тис. грн., на придбання двох  комп’ютерів і двох телевізорів - 36 тис. грн., на морозильну камеру і електром’ясорубку - 26 тис. грн., на  пально-мастильні  матеріали для шкільного автобуса - 15 тис. грн. За Програмою розвитку дошкільної освіти 90 тис. грн. виділено дошкільному навчальному закладу «Перлинка». Надавалася і матеріальна  допомога потребуючим - зокрема, інвалідам та учасникам АТО виділено 20 тис. грн. І цей перелік можна продовжити.
- Які ще напрямки роботи для себе і депутатського  корпусу вважаєте пріоритетними?
- Продовжуватимемо працювати над  програмами, прийнятими радою  минулого скликання. Це, зокрема, програми  соціального захисту окремих категорій  громадян; розвитку дошкі­льної освіти; розвитку  пожежної, техногенної безпеки та цивільного  захисту; цільова соціальна програма розвитку фізичної культури і спорту. Всі вони розраховані на період до 2017 року.
Ну і, звичайно ж,  саме життя щодня ставить нові проблеми, а отже - підказує актуальні напрямки діяльності. Розумію, що діяльність ця не буде легкою ні для мене, ні для  депутатів, серед яких десять з чотирнадцяти - новообрані. Та я переконана, що  довіра, яку виявили нам люди - це  надійний  стимул у роботі. Стимул, що допоможе здолати труднощі.

 

Розмову вела
В. ЄВТУШЕНКО.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 189 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: