Головна » 2015 » Серпень » 22 » У "ВОЛІ" ХЛІБУ ДОВОЛІ (№ 68 від 22 серпня 2015 року)
17:45
У "ВОЛІ" ХЛІБУ ДОВОЛІ (№ 68 від 22 серпня 2015 року)

У "ВОЛІ" ХЛІБУ ДОВОЛІ

Виробництвом сільгосппродукції на Валківщині займається близько 70 агроформувань. У кожного з них – свої особливості  господарювання, своя, так би мовити, ніша  на аграрному ринку держави. І хоч протягом останнього часу ситуацію на цьому  ринку важко  назвати  сприятливою для  сільгосптоваровиробників, кожен з них шукає  відповіді на виклики сьогодення.
Поруч з потужними  сільгосппідприємствами наполегливо працюють над вирішенням непростих проблем і фермерські господарства. Ось уже чимало літ поспіль домагається чи не найвищих у районі врожаїв фермерське господарство “Воля”, яке очолює  Микола Якович Лісовин. Безмежно відданий хліборобській справі, він не просто трудиться на землі – живе цією роботою. Досить сказати, що поля свої, а це – кілька сотень гектарів, фермер знає краще, ніж господиня город. Бо не лише об’їздив їх на автомобілі, а й обійшов пішки, вивчаючи кожен клаптик землі, придивляючись, як ділянки одного й того ж поля реагують на добрива, де яка культура  почувається  комфортніше.
Найсучасніша агротехні­ка, кращий досвід вітчизняних аграріїв і власні набутки – ось три кити, на яких  тримається його виробництво. Третій рік застосовує Микола Якович семипільну систему.  В доборі насіння  перевагу віддає вітчизняним сортам, зокрема, харківської селекції. Велику увагу приділяє захисту рослин від шкідників, бур’янів, хвороб. А допомагає  йому захищати поля надійний партнер – ТОВ “Максіма-Рост”. У фермерського господарства і цієї фірми, розповідає М.Я. Лісовин, склалися довірчі стосунки. При потребі фахівці фірми надають засоби захисту негайно, без авансової проплати, бо  розуміють, як багато важить тут фактор часу. Задоволений таким співробітництвом і спеціаліст цієї фірми наш земляк А.Ю. Ревякін. До речі, ми зустріли його з Миколою Яковичем у полі – Андрій Юрійович приїхав, щоб перевірити дію гербіциду на плантації кукурудзи.
Розповідаючи про цьогорічні жнива, Микола Якович говорив про те, що були вони для нього загалом  не важкими. Торік він придбав комбайн “Нью-Холанд” останньої моделі – дуже потужний, закупив набір імпортних жаток – на всі види збирання, навіть у найскладніших умовах. Отож виручили і техніка, і досвід механізаторів В.І. Боротка, С.В. Зюбана, М.П. Мельника, водія В.Г. Коваля.
Загалом озима пшениця цього року  на полях фермерського господарства  дала  за 90 центнерів зерна з гектара. Прекрасний врожай, і М.Я. Лісовин та працівники  господарства, звичайно ж, ра­діють цьому. Та жнива – вже в минулому. І зараз Микола Якович живе іншими турботами. Дозрівають соняшник, гречка, соя, набирають ваги кукурудзяні качани – все це теж треба зібрати і якісно, і вчасно. Аби потім, реалізувавши продукцію, можна було  думати знову ж таки про врожай наступний: придбання насіння, пального, оновлення техніки. А ще, як завжди – вишукати кошти для допомоги соціальній сфері села. Адже й нелегка праця, і  високий  врожай, переконаний Микола Якович, мають сенс тільки тоді, коли  приносять користь не тільки тобі, а й людям.


В. Євтушенко.

На знімках: В.Я. Лісовин (зліва) і спеціаліст ТОВ “Максіма-Рост” А.Ю. Ревякін; С.В. Зюбан, В.І. Боротко, В.Г. Коваль, М.П. Мельник.
Фото автора.

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 282 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: