Головна » 2016 » Липень » 26 » У ВДЯЧНІЙ ПАМ'ЯТІ НАЗАВЖДИ (№ 61 від 26 липня 2016 року)
17:00
У ВДЯЧНІЙ ПАМ'ЯТІ НАЗАВЖДИ (№ 61 від 26 липня 2016 року)

У ВДЯЧНІЙ ПАМ'ЯТІ НАЗАВЖДИ

У квітні цього року минуло три десятиліття відтоді, як сталася найбільша в світі техногенна катастрофа - аварія на Чорнобильській АЕС. У зв’язку з цієї сумною датою і з метою привернення уваги держави, суспільства до проблем чорнобильців Указом Президента України нинішній рік в Україні оголошено Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.
На жаль, та важка і небезпечна робота, яку довелося виконувати ліквідаторам, не минула безслідно. Багатьох наших  побратимів-чорнобильців вже немає  з нами. Ми пам’ятаємо їх і хочемо, щоб  імена цих самовідданих  людей знали й ті, хто народився вже після Чорнобиля. Матеріальним втіленням вдячної  пам’яті земляків мають стати пам’ятні знаки та стели з викарбуваними  прізвищами героїв-чорнобильців. Минулого року такий знак було встановлено і в Старому Мерчику. А нині його  доповнила стела з прізвищами вісімнадцяти ліквідаторів, які вже пішли з життя. Встановлено її з ініціативи нашої  районної чорнобильської  організації за кошти, виділені місцевою селищною радою. Відтепер прізвище кожного померлого ліквідатора - свого земляка тут заноситимуть  на меморіальну стелу.
З нагоди відкриття стели в селищі відбувся мітинг. Приємно, що вшанувати пам’ять ліквідаторів прийшли не тільки їх земляки. Прибули сюди і старійшина чорнобильського руху на Харківщині В.Г. Болотов, і наші побратими-чорнобильці з Нової Водолаги, а також представників Слобідського козацького війська з Нововодолажчини І.В. Рибалкін, який теж займається питаннями вшанування пам’яті чорнобильців.
А на завершення зустрічі як реквієм прозвучали рядки з вірша нашого  земляка, учасника ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Василя Комірного, які прочитав автор:


Прожили вони не так багато...
Прізвища, вкарбовані в граніт,
Тих, хто йшов від лиха рятувати
Не лише Вкраїну - цілий світ.
Прожили вони не так багато,
Та в серцях у наших - назавжди.
Будемо їх вічно  пам’ятати - 
Тих, хто  край зберіг наш від біди.


В. КАЛУГІН,
голова районної громадської організації ВГОІ «Союз «Чорнобиль України».

Переглядів: 141 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: