Головна » 2015 » Грудень » 12 » У ВДЯЧНІЙ ПАМ'ЯТІ НАЗАВЖДИ (№ 102 від 12 грудня 2015 року)
17:03
У ВДЯЧНІЙ ПАМ'ЯТІ НАЗАВЖДИ (№ 102 від 12 грудня 2015 року)

У ВДЯЧНІЙ ПАМ'ЯТІ НАЗАВЖДИ

У квітні 2016-го  виповнюється тридцять  літ відтоді, як найбільша в світі техногенна катастрофа поділила наш час на «до» і «після» Чорнобиля. Тисячі  й тисячі доль обпалила своїм вогнем Зірка  Полин.  Та наслідки катастрофи могли бути набагато  страшнішими, якби їх не відвернули ліквідатори - ціною  неймовірних  зусиль, ціною власного здоров’я, а часом і життя.
Було серед них і чимало  наших  земляків. Комусь із них випало  працювати в небезпечній зоні в перші ж дні після аварії на ЧАЕС, хтось потрапив туди пізніше. Та всі вони робили справу, якій немає ціни. Сьогодні багато з них вже пішли за вічну межу, а серед тих, хто поруч з нами - практично  немає здорових.
Валківська районна громадська організація ВГОІ «Союз «Чорнобиль України»  об’єднує в своїх рядах більше семидесяти  чоловік. І це - не тільки ті, хто  боронив землю від «мирного» атома, а й   вдови ліквідаторів. Ці жінки приєдналися до чорнобильської організації, аби разом, однією громадою домагатися вирішення питань соціального захисту даної категорії громадян, підтримувати один одного. І, звичайно ж, - свято берегти пам’ять про ліквідаторів, яких вже немає з нами.
Матеріальним втіленням цієї пам’яті стали  пам’ятні знаки, що зводяться на Валківщині з ініціативи районної чорнобильської організації. Ось і в один з останніх листопадових днів відбулося урочисте відкриття такого  знаку в Старому Мерчику. Встановлено його в центрі   селища, на святому для всіх старомерчан місці - біля пам’ятника загиблим воїнам. І це символічно, бо, як сказав на мітингу з нагоди цієї події голова  районної  громадської органі­зації ВГОІ «Союз «Чорнобиль України» В.В. Калугін, подвиг ліквідаторів, як і солдатів-визволителів, заслуговує найвищої  шани. Син фронтовика, Володимир Васильович з розповідей батька добре знає, які страшні випробування випали  на долю воєнного покоління. Чорнобиль став іспитом на мужність для синів фронтовиків. І  сьогодні найбільше їх бажання - аби дітям і онукам ніколи не довелося переживати  нічого подібного. Про це говорили на мітингу і В.В. Калугін, і його побратими-ліквідатори.
Відкриття пам’ятного  знаку стало  важливою подією в житті  старомерчан. На мітинг з цієї нагоди зібралися жителі селища, учні місцевої школи виступили перед присутніми із зворушливою літературною композицією. Зі словами  вдячності за добру пам’ять про земляків-чорнобильців звернувся голова обласної  чорнобильської організації А.І. Віннік. Він вручив також Слобожанську почесну відзнаку «Чорнобильська пошана» учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС жителю селища В.А. Мірошниченку, а почесну грамоту - приватному підприємцю В.І. Гладкову, який надав спонсорську допомогу у виготовлені пам’ятного знаку.
До речі, ще одним увічненням пам’яті тих, хто захистив світ від  смертоносної  радіації, стало перейменування на їх честь центрального  проспекту у Валках. Віднині проспект Радянської Армії має нову назву -  проспект Героїв Чорнобиля. Ініціатором  присвоєння йому  такої  назви стала районна чорнобильська організація.  Отож тепер ми можемо  пишатися тим, що  на карті міст і сіл Харківщини найперше  саме у Валківському районі з’явилася назва,  пов’язана з подвигом ліквідаторів-чорнобильців. Подвигом, який у вдячній пам’яті людській залишиться назавжди.

В. ЄВТУШЕНКО.
Фото автора.

Переглядів: 180 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: