Головна » 2016 » Лютий » 16 » У СВІТІ МУЗИКИ НАДІЙНИЙ ПРОВІДНИК (№ 15 від 16 лютого 2016 р.)
17:01
У СВІТІ МУЗИКИ НАДІЙНИЙ ПРОВІДНИК (№ 15 від 16 лютого 2016 р.)

У СВІТІ МУЗИКИ НАДІЙНИЙ ПРОВІДНИК

Шість років тому в музичному відділенні Валкі­вської  школи мистецтв було започатковано клас класичного вокалу. Наші діти - учні того першого набору - стали  першопрохідцями  в цій новій для навчального  закладу справі. Цей клас став першим місцем роботи, викладацьким дебютом для педагога школи мистецтв, а нині заступника директора Раїси Ігорівни Сургаєнко.
Кваліфікаційний рівень Раїси Ігорівни, яка з відзнакою  закінчила три мистецькі навчальні заклади - музичну школу і училище, Харківську консерваторію - її чудові вокальні дані, викладацький і виконавський талант, уміння підібрати «ключик» до кожної дитини, розкрити її здібності й можливості дозволяють педагогу давати учням грунтовну підготовку і не тільки в межах навчальної програми, розширювати їх музичну ерудованість. Крім основ  академічного  співу, діти вивчають особливості виконання народних  пісень, естрадного  вокалу.  Коли відкрився цей клас, навчатися там побажали й деякі учні інших класів музичного відділення. І зараз,  одержавши відповідну підготовку, дехто  з них  став студентом Харківського музичного училища, як, зокрема, Ангеліна Лапчак.
Багато уваги Раїса Іго­рівна приділяє концертній діяльності своїх  вихованців. За її сприяння діти регулярно беруть  участь у  різноманітних  мистецьких заходах і конкурсах і, як правило, повертаються звідти з відзнаками. Серед останніх досягнень наших вокалістів - призові місця на всеукраїнському конкурсі «Харківські зорі», міжнародному «Сонг форум», що проходили наприкінці минулого  року, вдалий виступ на обласному конкурсі «Вінок Слобожанщини». Вже цього року вони стали призерами конкурсу «Стежками Гоголя», що проходив у Полтаві.
Для того, щоб діти  змалку долучалися до оперного мистецтва, Раїса Ігорівна часто  запрошує на зустріч з ними студентів і педагогів харківських навчальних музичних  закладів. Ці концерти, цікаві як в навчальному, так і  естетичному плані, із  задоволенням відвідуємо й ми, батьки.
Активна, приязна, щиро захоплена  своєю роботою в школі мистецтв, Раїса Ігорівна і сама бере участь  у різних концертах, нерідко - разом з чоловіком Євгенієм Олександровичем, відомим у Валках вокалістом, свого часу призером багатьох  конкурсів, випускником, а нині викладачем  класу  акордеону Валківської школи мистецтв.
Ми, батьки, дуже вдячні Раїсі Ігорівні за терпіння і щирість душі, за відданість професії й учням, за те, що виховує їх музично освіченими, допомагає повірити  в себе, знайти  своє місце в  житті.

 

За дорученням бать­ків 
Т. ПРИМЕНКО.


На знімку: Р.І. СУРГАЄНКО зі своїми ученицями - П. БАЙРАЧНОЮ і С. ПРИМЕНКО.

Категорія: Культура | Переглядів: 291 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: