Головна » 2016 » Січень » 12 » У НИХ МУЖНОСТІ УЧНІ ВЧАТЬСЯ (№ 5 від 12 січня 2016 року)
17:07
У НИХ МУЖНОСТІ УЧНІ ВЧАТЬСЯ (№ 5 від 12 січня 2016 року)

У НИХ МУЖНОСТІ УЧНІ ВЧАТЬСЯ

Районною Спілкою воїнів-інтернаціоналістів та ветеранів Афганістану багато робиться для патріотичного і спортивного виховання учнівської  молоді. Воїни-афганці часто бувають у школах, беруть учать  в урочистих заходах, трудових десантах школярів із впорядкування меморіальних  місць, стають ініціаторами, організаторами і спонсорами спортивних змагань. Саме з ініціативи членів Спілки, підтриманої педагогами й учнями Високопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, у цій школі відбулися військово-спортивні змагання, присвячені Дню Збройних Сил України та пам’яті земляка, воїна-афганця М.В. Ткаченка.
У перший день зими делегація від Спілки разом з її головою І.М. Гуцалом побувала у Високопільській школі. Гості разом з педагогами і представниками учнівського самоврядування вшанували пам’ять свого бойового побратима М.В. Ткаченка, поклали квіти на його  могилу. По тому афганців гостинно зустріли господарі, познайомили зі школою, провели екскурсію в шкільному музеї. На урочистій лінійці гостей привітала директор школи В.О. Зінченко, а старшокласники вручили символічні сувеніри - квітки маку, виготовлені учнями школи.
Після  цього розпочалися  власне змагання, в яких взяли участь три змішані команди - «Стольний град», «Вояки», «Січ» з учнів 8-11 класів, а їх оцінювали гості. Присутність  афганців, людей справді героїчних, їх напутні слова, бойові нагороди, розповіді про службу створювали особливу атмосферу  спадкоємності поколінь і відповідно налаштовували учасників змагань. Школярі дійсно виступали зібрано, з повною викладкою, старалися продемонструвати всю свою підготовку і фізичний гарт.
Змагалися команди у воєнізованій і баскетбольній естафетах, медичному практикумі, долали умовну переправу, стрибали зі скакалкою, одягали протигази, накладали задані види медичних пов’язок, надавали допомогу і транспортували «потерпілого». А найвидовищнішим і найазартнішим змаганням стало перетягування канату.
За підсумками змагань перемога в напруженій боротьбі дісталася команді «Січ» (командир Микола Чепіга). Друге і третє місця посіли відповідно «Стольний град» і «Вояки» (командири Олександр Татьянченко і Олександр Білак). В особистому заліку серед юнаків відзначилися всі три  командири, серед дівчат кращі результати показали Наталія Лисюк, Дарина Колодяжна та Вікторія Лукавенко.
Переможцям і призерам ветерани-афганці вручили грамоти, медалі і кубок кращій команді. Відзнаки одержали також педагоги - організатори змагань - О.М. Кононенко, Л.В. Грубник та директор школи В.О. Зінченко. Гості передали в подарунок школі спортивний інветар, а всім учасникам змагань - головний солодкий, приз. Того ж дня між Спілкою воїнів-інтернаціоналістів та ветеранів Афганістану і Високопільською школою було укладено угоду про співпрацю в патріотичному вихованні учнів.

І. ЦІКАЛО.
На знімках: миттєвості змагань.
Фото автора.

Категорія: Освіта | Переглядів: 226 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: